VAIRUOTOJO PAŽYMĖJIMAS

 

Kaip įgyti vairuotojo pažymėjimą, jei gyvenama ne Lietuvoje?
Vairuotojo pažymėjimus išduoda Valstybė, kurioje esate deklaravęs gyvenamąją vietą.

Jei esate deklaruota (-as) ne Lietuvoje, teiraukitės vairuotojo pažymėjimo išdavimo tvarkos valstybėje, kurioje gyvenate.

 

Jei deklaruota (-as) Lietuvoje, tai atvažiavę į Lietuvą – galėsite laikyti teorijos ir praktikos egzaminus VĮ “Regitra”, prieš tai baigę vairavimo mokyklą.

 

Pažymėtina, kad tais metais, kuriais norite laikyti vairavimo egzaminus, Lietuvoje turite pragyventi bent 185 dienas, arba turite įrodyti, kad siejate savo ateitį su Lietuva.

Saitų su valstybe įrodymas gali būti įvairūs dokumentai. Tarp jų – patvirtinimai, kad studijuosite, dirbsite, ar būsite registruotas ,,Užimtumo tarnyboje''.

 

Išsamiau kiekvieno asmens atveju galima teirautis VĮ „Regitroje“ telefonu 8 700 55 151.

Detalesnė informacija: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/egzaminai/svarbi-informacija-pries-egzaminus 

  

Gyvenu užsienyje ir noriu laikyti teises Lietuvoje. Kiek skaičiau, tam reikia pragyventi 185 dienas. O ar galima tiesiog prisiregistruoti į gyvenamąją vietą ir po pusės metų atvykti laikyti egzaminus? 

 

Pasak VĮ „Regitros“ darbuotojų, šiuo metu nebėra reikalavimo 185 dienas pragyventi Lietuvoje, kad būtų galima deklaruoti gyvenamąją vietą. Deklaruoti gyvenamąją vietą galima savivaldybėje ir internetu.

Tik po gyvenamosios vietos deklaravimo internetu, būna atvejų, kai atėjus į VĮ „Regitrą“, jie ne visuomet mato, kad tas asmuo yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą (gal būna sistemos klaida ar panašiai). Todėl geriau būtų deklaruoti gyvenamąją vietą atėjus į savo savivaldybę.

 

Ar pagamintą vairuotojo pažymėjimą gali atsiimti kitas asmuo?

Vairuotojo pažymėjimą gali atsiimti pareiškėjo nurodytas asmuo, kurio asmens duomenis (vardą, pavardę, gimimo datą) pareiškėjas nurodė vairuotojų portale ar užsakydamas vairuotojo pažymėjimą VĮ „Regitros“ padalinyje, pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o vairuotojo pažymėjimo keitimo atveju – ir pareiškėjo vairuotojo pažymėjimą (jeigu jis nėra prarastas).

Vairuotojo pažymėjimą taip pat gali atsiimti įgaliotas asmuo (įgaliojimą sudaryti galima https://igaliojimai.lt/) arba advokatas, pateikdamas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka įformintą įgaliojimą arba atstovavimo sutartį, kuriuose nurodytas pavedimas konkretiems veiksmams atlikti, ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o vairuotojo pažymėjimo keitimo atveju – ir pareiškėjo vairuotojo pažymėjimą (jeigu jis nėra prarastas).

 

Ar vairuotojo pažymėjimą galima atsiimti be asmens dokumento (paso, asmens tapatybės kortelės)?

Atsiimti pagamintą vairuotojo pažymėjimą galima tik pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelė, pasas, laikinas pasas, laikinasis pažymėjimas, užsienio valstybės piliečio pasas, jį atitinkantis kelionės dokumentas ar kitas užsienio valstybės institucijos išduotas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimas gyventi Europos Sąjungoje, leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje).

 

Kur atsiimti pagamintą nuolatinį vairuotojo pažymėjimą?

VĮ „Regitra“ padalinyje, kurį nurodėte pildydami dokumentus. Taip pat naujas vairuotojo pažymėjimas gali būti pristatomas į siuntų savitarnos terminalus arba tiesiai į namus.

Detalesnė informacija: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/vairuotojo-pazymejimai-2

 

Išlaikiau abu vairavimo egzaminus „Regitroje“, bet vairuotojo pažymėjimas dar gaminamas. Ar jau galiu vairuoti automobilį?

Ne, vairuoti galėsite tik gavę vairuotojo pažymėjimą.

  

 

Per kiek laiko išduodamas vairuotojo pažymėjimas išlaikius praktinį egzaminą?

Įprasta tvarka – per 10 dienų. Bet galima užsisakyti, kad vairuotojo pažymėjimas būtų pagamintas greičiau.

Detalesnės kainos: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/vairuotojo-pazymejimai-2/kainos-2

  

Turiu mopedo vairuotojo pažymėjimą, išduotą 2008.02.28 vairuotojų ruošimo įmonės. Ar jis dar galioja?

Nuo 2008 m. rugsėjo 1 d. mopedų vairuotojams mokymo įstaigų išduoti dokumentai, kad asmuo moka kelių eismo taisykles, negalioja. Mopedų vairuotojai privalo turėti vairuotojo AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą, išduotą VĮ „Regitra“.

Kokios informacijos Jums trūksta šiame puslapyje?

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Ne

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Ne

Baigti testą?

Yra neatsakytų klausimų. Jie bus užskaityti kaip neteisingai atsakyti klausimai.

Baigti testą?

Baigti testą?

Ar tikrai norite ištrinti savo profilį?

Jūs nebegalėsite prisijungti prie ketbilietai.lt

Patvirtinkite

Ar tikrai norite persiųsti kreditus?
Ne

Baigėsi klausimai

Eiti į pagrindinį?

Parašykite mums

Nėra kreditų

Užsisakykite čia

Įrašyti mokinį neįrašius kreditų

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie privatumo politika. Sutinku