Dažniausiai užduodami klausimai 

Kaip įgyti vairuotojo pažymėjimą, jei gyvenama ne Lietuvoje?
Vairuotojo pažymėjimus išduoda Valstybė, kurioje esate deklaravęs gyvenamąją vietą.

Jei esate deklaruota (-as) ne Lietuvoje, teiraukitės vairuotojo pažymėjimo išdavimo tvarkos valstybėje, kurioje gyvenate.

 

Jei deklaruota (-as) Lietuvoje, tai atvažiavę į Lietuvą – galėsite laikyti teorijos ir praktikos egzaminus VĮ “Regitra”, prieš tai baigę vairavimo mokyklą.

 

Pažymėtina, kad tais metais, kuriais norite laikyti vairavimo egzaminus, Lietuvoje turite pragyventi bent 185 dienas, arba turite įrodyti, kad siejate savo ateitį su Lietuva.

Saitų su valstybe įrodymas gali būti įvairūs dokumentai. Tarp jų – patvirtinimai, kad studijuosite, dirbsite, ar būsite registruotas ,,Darbo biržoje''.

 

Išsamiau kiekvieno asmens atveju galima teirautis „Regitroje“ telefonu 8 700 55 151.

Detalesnė informacija: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/egzaminai/svarbi-informacija-pries-egzaminus 

  

Gyvenu užsienyje ir noriu laikyti teises Lietuvoje. Kiek skaičiau, tam reikia pragyventi 185 dienas. O ar galima tiesiog prisiregistruoti gyvenamąją vietą ir po pusės metų atvykti laikyti egzaminus? 

 

Pasak „Regitros“ darbuotojų, šiuo metu nebėra reikalavimo 185 dienas pragyventi Lietuvoje, kad būtų galima deklaruoti gyvenamąją vietą. Deklaruoti galima internetu. Tik po to, atėjus į „Regitrą“, ne visuomet jie mato, kad tas asmuo yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą (gal būna sistemos klaida ar panašiai). Todėl geriau būtų deklaruoti gyvenamąją vietą atėjus į savo savivaldybę.

 

Ar pagamintą vairuotojo pažymėjimą gali atsiimti kitas asmuo?

Vairuotojo pažymėjimą gali atsiimti pareiškėjo nurodytas asmuo, kurio asmens duomenis (vardą, pavardę, gimimo datą) pareiškėjas nurodė vairuotojų portale ar užsakydamas vairuotojo pažymėjimą „Regitros“ padalinyje, pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o vairuotojo pažymėjimo keitimo atveju – ir pareiškėjo vairuotojo pažymėjimą (jeigu jis nėra prarastas).

 

Vairuotojo pažymėjimą taip pat gali atsiimti įgaliotas asmuo (įgaliojimą sudaryti galima https://igaliojimai.lt/) arba advokatas, pateikdamas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka įformintą įgaliojimą arba atstovavimo sutartį, kuriuose nurodytas pavedimas konkretiems veiksmams atlikti, ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o vairuotojo pažymėjimo keitimo atveju – ir pareiškėjo vairuotojo pažymėjimą (jeigu jis nėra prarastas).

 

Ar vairuotojo pažymėjimą galima atsiimti be asmens dokumento (paso, asmens tapatybės kortelės)?

Atsiimti pagamintą vairuotojo pažymėjimą galima tik pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelė, pasas, laikinas pasas, laikinasis pažymėjimas, užsienio valstybės piliečio pasas, jį atitinkantis kelionės dokumentas ar kitas užsienio valstybės institucijos išduotas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimas gyventi Europos Sąjungoje, leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje).

 

Kur atsiimti pagamintą nuolatinį vairuotojo pažymėjimą?

VĮ „Regitra“ padalinyje, kurį nurodėte pildydami dokumentus. Taip pat naujas vairuotojo pažymėjimas gali būti pristatomas į siuntų savitarnos terminalus arba tiesiai į namus.

Detalesnė informacija: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/vairuotojo-pazymejimai-2

 

Išlaikiau abu vairavimo egzaminus „Regitroje“, bet vairuotojo pažymėjimas dar gaminamas. Ar jau galiu vairuoti automobilį?

Ne, vairuoti galėsite tik gavę vairuotojo pažymėjimą.

  

 

Per kiek laiko išduodamas vairuotojo pažymėjimas išlaikius praktinį egzaminą?

Įprasta tvarka – per 10 dienų. Bet galima užsisakyti, kad vairuotojo pažymėjimas būtų pagamintas greičiau.

Detalesnės kainos: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/vairuotojo-pazymejimai-2/kainos-2

  

Turiu mopedo vairuotojo pažymėjimą, išduotą 2008.02.28 vairuotojų ruošimo įmonės. Ar jis dar galioja?

Nuo 2008 m. rugsėjo 1 d. mopedų vairuotojams mokymo įstaigų išduoti dokumentai, kad asmuo moka kelių eismo taisykles, negalioja. Mopedų vairuotojai privalo turėti vairuotojo AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą, išduotą VĮ „Regitra“.

Kada galima pasikeisti laikiną vairuotojo pažymėjimą į nuolatinį?

Keisti laikinąjį vairuotojo pažymėjimą galima atvykti, kai lieka ne daugiau kaip 14 dienų iki laikinojo vairuotojo pažymėjimo galiojimo pabaigos.

 

Kur galima pasikeisti vairuotojo pažymėjimą?

Priduoti dokumentus keitimui galima visuose vairuotojo pažymėjimus išduodančiuose VĮ „Regitra“ padaliniuose. VĮ „Regitra“ taip pat siūlo naujus pažymėjimus užsisakyti internetu ir pristatyti į namus.

 

Kokie dokumentai reikalingi norint pakeisti laikinąjį vairuotojo pažymėjimą į nuolatinį?

Užsisakyti internetu galite, jei:

 • Jūsų asmens tapatybės kortelė arba pasas buvo išduoti Lietuvoje ne seniau kaip prieš 5 metus;
 • Jums buvo išduota elektroninė vairuotojo medicininė pažyma ir ji yra galiojanti;
 • Jūsų gyvenamoji vieta yra deklaruota Lietuvoje bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais.

 

Užsisakyti VĮ„Regitros“ padalinyje galite jei su savimi turite:

 

Kiek kainuoja vairuotojo pažymėjimo pakeitimas?

 • 10 darbo dienų  (14,19 Eur);
 • 3 darbo dienos (22,88 Eur);
 • 1 darbo diena (37,36 Eur).

 

Kiek laiko yra gaminamas nuolatinis vairuotojo pažymėjimas?

Įprastai per 10 darbo dienų. Tačiau už papildomą mokestį galima užsakyti, kad pažymėjimas būtų pagamintas per tris dienas arba vieną darbo dieną.

 

Ar vairuotojui bus pakeistas vairuotojo pažymėjimas, jei šis turi galiojančių administracinių baudų?

Numatyta, kad vairuotojo pažymėjimas nėra keičiamas, jeigu vairuotojui atimta teisė vairuoti transporto priemonę arba vairuotojo pažymėjimas sulaikytas policijos. Sąlygos, kad vairuotojo pažymėjimas nebus keičiamas dėl galiojančių administracinių nuobaudų, - nenumatytos. Administracinė nuobauda galioja vienerius metus.

Tačiau jeigu vairuotojui, laiku nesumokėjusiam visų jam paskirtų baudų už padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, vairuotojo pažymėjimas nebus išduodamas ar keičiamas.

 

Ar reikalingas medicininės apžiūros pažymėjimas važiuojant į „Regitrą“ tiesiog pasikeisti laikinas teises į nuolatines? Su teisėsauga reikalų neturėjau.

Taip, medicininės sveikatos apžiūros pažymėjimas ir pirmos pagalbos kursų baigimo pažymėjimas yra reikalingas.

Ar nutrūksta vairavimo stažas, jeigu buvo atimtos B kategorijos teisės 2 metams?

Stažas nenutrūksta.

 

Vaikinas vairavo motorolerį išgėręs ir jam buvo laikinai atimta teisė vairuoti bet kokią transporto priemonę metams. Vairuotojo pažymėjimo neatėmė. Ar jam teks perlaikyti iš naujo kursą?

Šiuo atveju reiks ne tik iš naujo išlaikyti vairavimo egzaminus, bet ir baigti papildomus kursus praradusiems teisę vairuoti. Tai galima padaryti daugumoje vairavimo mokyklų.

 

Ar reikia eiti papildomus kursus, jei nuobauda buvo, kad automobilį palikau arčiau nei 5 m prie pesčiųjų perėjos? O dėl teisių keitimo, po dviejų mėnesių turiu keisti teises, bet aš esu padarius deklaravimą išvykimą iš Lietuvos, tai nesukeltų problemų ar reikia prisideklaruoti?

Papildomi mokymai reikalingi padarius šiuos KET pažeidimus:
·        vairuotojų pareigų pėstiesiems
·        lenkimo taisyklių
·        draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis
·        eismo reguliavimo signalų nesilaikymu, taip pat ir įspėjamųjų signalų naudojimo
·        važiavimo per sankryžas
·        vairuotojų naudojimosi saugos diržais
·        motociklininko šalmais pažeidimais
·        nustatyto greičio viršijimu daugiau kaip 10 km/h ir transporto priemonių vairavimu
·        kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0,2 promilės iki 0,4 promilės)
·        taip pat sukėlusių eismo įvykį, kurio metu buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata

Keičiant vairuotojo pažymėjimą, galioja tie patys apribojimai dėl gyvenamosios vietos, kaip ir laikant egzaminus.

Teorijos ir praktikos egzaminus gali laikyti asmenys, deklaravę savo gyvenamąją vietą arba įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų sąrašą, kurie  gyvena Lietuvos Respublikoje bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais dėl asmeninių ir darbo ryšių arba (jeigu asmuo darbo ryšių neturi) tik dėl asmeninių ryšių, kurie artimai sieja asmenį su vieta, kurioje jis gyvena.

 

Ar reikia perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus, praradus teisę vairuoti dviems metams?

Taip. Perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus reikia jeigu teisės atimamos metams ir daugiau. Praėjus atėmimo terminui, reikia  kreiptis į VĮ „Regitra“ savo mieste. 

 

Kur pirmiausia reikia kreiptis, praradus vairuotojo pažymėjimą?

Praradus vairuotojo pažymėjimą, informaciją apie tai reikia pateikti VĮ „Regitra“ „Vairuotojų portale“ arba vairuotojo pažymėjimo išdavimo paslaugas teikiančiame „Regitros“ padalinyje. Informacija apie prarastus ir nebegaliojančius vairuotojo pažymėjimus teikiama policijai bei kitoms suinteresuotoms institucijoms, todėl papildomai kreiptis į policiją nereikia. Vairuotojo pažymėjimas, vietoj kurio išduotas naujas pažymėjimas, nustoja galioti, todėl juo naudotis – netgi suradus – nebegalima. Šis pažymėjimas turi būti grąžintas artimiausiam „Regitros“ padaliniui.

Šaltinis – https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/vairuotojo-pazymejimai-2/praradau

 

Praradau teises. Ar galiu mokytis vairuoti su šeimos nariu, išlaikęs teoriją „Regitroje“?

Deja, negalite mokytis vairuoti su šeimos nariu. Taip mokytis gali tik pradedantys vairuotojai. Šeimos vairavimo instruktoriui draudžiama mokyti šeimos narius, kuriems yra atimta teisė vairuoti transporto priemones už KET pažeidimus.

 

Esu praradęs vairuotojo pažymėjimą su B ir C kategorijomis. Ar reiks perlaikyti abiejų kategorijų egzaminus?

Reikės perlaikyti vienos sudėtingiausios kategorijos egzaminus. Jeigu teisė vairuoti motorines transporto priemones buvo atimta vienerių metų ar ilgesniam laikotarpiui, vairuotojo pažymėjimas gražinamas tik išlaikius valstybės įmonėje VĮ „Regitra“ teorijos ir praktinio vairavimo egzaminus. Egzaminuojamieji, kurie nori susigrąžinti teisę vairuoti daugiau nei vienos kategorijos TP arba pakeisti vairuotojo pažymėjimą, kuriame patvirtinta teisė vairuoti daugiau nei vienos kategorijos TP, egzaminus, laiko pagal vairavimo ypatumus sudėtingiausios kategorijos TP vairavimo teisei įgyti.

Pagal sudėtingumą TP kategorijos nuo lengviausios iki sunkiausios išdėstomos taip: B1, B, BE, C1/D1 (pasirinktinai arba C1, arba D1), C1E/D1E (pasirinktinai arba C1E, arba D1E), C, D, DE, CE. Jei atimtame vairuotojo pažymėjime buvo nurodytos taip pat ir A1, A2, ar A kategorijos transporto priemonės, bus tikrinami ir jų vairavimo įgūdžiai. 

Šią tvarką reglamentuoja įsakymas dėl „Motorinių transporto priemonių vairuotojų egzaminavimo sąlygų ir tvarkos aprašo“.

 

Teisės atimtos važiuojant lengvuoju automobiliu. Turėjau B, CE kategorijas.  Ar užteks perlaikyti B kategorijos praktinį vairavimo egzaminą?

Perlaikyti egzaminą jums reikės su CE kategorijos motorine transporto priemone.

 

Kokius pažeidimus padarius yra privalomi papildomi mokymai, norint gauti 10 metų galiojanti vairuotojo pažymėjimą?

Papildomi mokymai reikalingi padarius šiuos KET pažeidimus:

·        vairuotojų pareigų pėstiesiems
·        lenkimo taisyklių
·        draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis
·        eismo reguliavimo signalų nesilaikymu, taip pat ir įspėjamųjų signalų naudojimo
·        važiavimo per sankryžas
·        vairuotojų naudojimosi saugos diržais
·        motociklininko šalmais pažeidimais
·        nustatyto greičio viršijimu daugiau kaip 10 km/h ir transporto priemonių vairavimu
·        kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0,2 promilės iki 0,4 promilės)
·        taip pat sukėlusių eismo įvykį, kurio metu buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata

 

Kur galima atlikti papildomus mokymus norint gauti 10 m. galiojantį vairuotojo pažymėjimą?

Čia yra pilnas sąrašas įmonių, atliekančių šiuos mokymus:

https://ltsa.lrv.lt/lt/kitos-paslaugos/mokymas-ir-egzaminavimas/papildomas-vairuotoju-mokymas/mokymo-istaigu-turinciu-teise-vykdyti-papildoma-vairuotoju-mokyma-sarasas

 

Du kartus neturėjau techninės apžiūros. Ar man reikės perlaikyti teises?

Ne, nereikės. Perlaikyti vairavimo egzaminą Jums reikėtų, jei būdamas  pradedančiuoju vairuotoju (per dvejus metus nuo pirmojo A, A1, A2 B1, B kategorijos motorinių transporto priemonių vairuotojo pažymėjimo išdavimo dienos) pažeidėte ir buvote nubaustas (-a) už bent vieną iš žemiau nurodytų Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) reikalavimų nevykdymą:

1. Vairuotojų pareigos pėstiesiems;
2. Lenkimo taisyklės;
3. Draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis;
4. Eismo reguliavimo signalų vykdymas;
5. Įspėjamųjų signalų naudojimas;
6. Važiavimas per sankryžas;
7. Vairuotojų naudojimasis saugos diržais, motociklininko šalmais pažeidimai;
8. Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 10 km/h;
9. Transporto priemonių vairavimas, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0 iki 0,4 promilės);
10. Eismo įvykis, kurio metu buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata,

Jūsų padarytų nusižengimų šiame sąraše nėra, todėl jums papildomų kursų nereikia.

 

Ką reikia daryti, norint atgauti vairuotojo pažymėjimą, jį praradus dėl girtumo.

Turėsite išklausyti specialius kursus apie akoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai (juos organizuoja dauguma vairavimo mokyklų). Taip pat baigti papildomus vairuotojų mokymus (vairavimo mokykloje)Jei vairuotojo pažymėjimas atimtas daugiau nei metams, teks iš naujo perlaikyti ir vairavimo egzaminus.

 

Važiuodamas iš aikštelės atbulomis, priekiu įbrėžiau kitą automobilį. Esu pradedantis vairuotojas.  Ar man reikės po 2 metų perlaikyti teises?

Kadangi jūsų padarytame autoįvykyje niekas nenukentėjo (nebuvo sužalotų žmonių), jums negalioja SEAKĮ reikalavimas per 1 metus nuo pažeidimo padarymo dienos baigti papildomo mokymo kursą, o tuo labiau perlaikyti egzaminą. Bet dėl sukelto autoįvykio draudimo įmoka kitais metais greičiausiai padidės.

 

Ar reikia perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus praradus teisę vairuoti pusei metų?

Ne, perlaikyti egzaminus reikia tuomet, kai teisė vairuoti atimama metams ar daugiau.

 

Praradau vairuotojo pažymėjimą 1 metams dėl lengvo girtumo. Ar reikės perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus?

Taip, kai vairuotojo pažymėjimas prarandamas metams ar daugiau, atsiimant jį reikia perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus VĮ „Regitroje“. Be to, Jums reikės išklausyti specialų kursą (jį organizuoja daugelis vairavimo mokyklų) apie akoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikataiTaip pat baigti papildomus vairuotojų mokymus (vairavimo mokykloje).

 

Turėjau B, C, E vairuotojo pažymėjimą prieš 10 metų. Prieš 4 metus dėl girtumo praradau su C kategorija. Kaip galėčiau susigrąžinti pažymėjimą?

Pagal SEAKĮ 24 straipsnio 4 ir 5 punktus matome, kad Jums reikės, praėjus medicininę ir švietėjišką atestaciją, ir, baigus papildomą vairuotojų mokymą, perlaikyti vairavimo egzaminą (teorinį ir praktinį) su CE kategorijos automobiliu:

4. Asmeniui, iš kurio pagal įstatymus teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta dėl teisės pažeidimo padarymo vieniems metams ir ilgiau, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik pasibaigus šios teisės atėmimo laikui ir baigus papildomą vairuotojų mokymą bei perlaikius vairavimo egzaminą, išskyrus asmenį, kuriam teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta už tai, kad jis padarė teisės pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų.

5. Asmeniui, iš kurio pagal įstatymus teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta už tai, kad jis padarė teisės pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik pasibaigus šios teisės atėmimo laikui, Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka po medicininės ir švietėjiškos atestacijos baigus papildomą vairuotojų mokymą ir perlaikius vairavimo egzaminą. Reikalavimas perlaikyti vairavimo egzaminą netaikomas, jeigu dėl šioje dalyje nurodyto teisės pažeidimo padarymo teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta trumpesniam negu vieni metai laikui.

VĮ „Regitra“ padaliniui reikės pateikti šiuos dokumentus:

1. Galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

2. Papildomo vairuotojų mokymo kurso baigimo pažymą;

3. Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą (forma Nr. 083-1/a) - gautą jau po KET pažeidimo;

4. Sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, išduotą pagal Privalomojo mokymo apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai mokymo programą.

 

Gavau baudą už lenkimą per ištisinę (užrašė, kad kelio ženklų nepaisymas) ir gavau 14 Eur baudą. Ar reikės po 2 metų perlaikyti viską, jei esu pradedantis vairuotojas?

Per vienerius metus nuo pažeidimo padarymo dienos privalote baigti papildomus mokymus Susisiekimo ministerijos nustatyta tvarka, nes pažeidėte vieną iš punktų, nurodytų SEAKĮ 2 straipsnyje:

40. Papildomas vairuotojų mokymas – Susisiekimo ministerijos arba jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka organizuojamas ir vykdomas mokymas:

1) pradedančiųjų vairuotojų, pažeidusių KET reikalavimą (reikalavimus) vykdyti vairuotojų pareigas pėstiesiems, laikytis lenkimo taisyklių, vairuojant nesinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis, laikytis eismo reguliavimo signalų, KET nustatyta tvarka naudoti įspėjamuosius signalus, laikytis važiavimo per sankryžas tvarkos, vairuotojams naudoti saugos diržus, motociklininko šalmus, neviršyti nustatyto greičio daugiau kaip 10 km/h, nevairuoti transporto priemonių neblaiviems, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (daugiau kaip 0 promilių, bet ne daugiau kaip 0,4 promilės), taip pat sukėlusių eismo įvykį, per kurį buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata;

 

Ar reikės lankyti papildomus vairuotojo kursus pradedančiajam vairuotojui už K.E.T. 150.5 punkto pažeidimą (sustoti ir stovėti draudžiama skiriamojoje, greitėjimo ir lėtėjimo juostose)?

Jums papildomų mokymų nereikės.

SEAKĮ 2 straipsnio 40 punkte parašyta:

40. Papildomas vairuotojų mokymas – Susisiekimo ministerijos arba jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka organizuojamas ir vykdomas mokymas:

1) pradedančiųjų vairuotojų, pažeidusių KET reikalavimą (reikalavimus) vykdyti vairuotojų pareigas pėstiesiems, laikytis lenkimo taisyklių, vairuojant nesinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis, laikytis eismo reguliavimo signalų, KET nustatyta tvarka naudoti įspėjamuosius signalus, laikytis važiavimo per sankryžas tvarkos, vairuotojams naudoti saugos diržus, motociklininko šalmus, neviršyti nustatyto greičio daugiau kaip 10 km/h, nevairuoti transporto priemonių neblaiviems, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (daugiau kaip 0 promilių, bet ne daugiau kaip 0,4 promilės), taip pat sukėlusių eismo įvykį, per kurį buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata;

2) motorinių transporto priemonių vairuotojų, kuriems teisė vairuoti buvo atimta dėl KET pažeidimų.

Taigi, jūsų pažeidimas nepatenka į šį punktą.

 

Kada galima laikyti teises po pažeidimo, vairavau neturėdamas vairuotojo pažymėjimo?

Teisę laikyti vairavimo egzaminus turėsite tik po 1 metų nuo pažeidimo padarymo dienos. SEAKĮ 22 straipsnio 11 punktas:

11. Asmenys, kurie vairavo transporto priemonę neturėdami teisės vairuoti transporto priemones, tokią teisę gali įgyti ne anksčiau kaip po vienų metų nuo šio pažeidimo padarymo dienos.

 

Ar „Regitroje“ pakeis vairuotojo pažymėjimą, jeigu nesu sumokėjęs už KET pažeidimą? Nubaustas buvau 2011-ais metais.

Jums vairuotojo pažymėjimo pakeisti neturėtų, nes nesumokėjote paskirtos baudos. Dėl tikslesnės informacijos patariame kreiptis į VĮ „Regitros“ skyrių arba telefonu 8 700 55 151.

 

Gavau baudą už greičio viršijimą, 46 km/val., atėmė teises 6 mėnesiams. Tačiau neturiu 2 metų stažo. Ar tai reiškia, kad reikės viska perlaikyti „Regitroje“ egzaminus iš naujo ar užteks papildomų kursų?

Jums pakaks baigti tik papildomus vairuotojų mokymus.

Pagal SEAKĮ 24 straipsnio 3 punktą:

3. Asmeniui, kuriam teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta dėl KET pažeidimų, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik jam nustatyta tvarka užbaigus papildomus vairuotojų mokymus.

 

Kaip susigrąžinti laikiną / nuolatinį vairuotojo pažymėjimą, kurį sulaikė policija?

Jeigu vairuotojo pažymėjimas atimamas metams ir ilgesniam laikotarpiui, norėdami jį susigrąžinti, pirmiausia turite kreiptis į VĮ „Regitra“ egzaminų centrą. Čia reikia sėkmingai išlaikyti teorijos bei praktikos egzaminus bei pateikti „Regitros“ vairuotojo pažymėjimų išdavimo padaliniui galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą - gautą jau po KET pažeidimo. Visais kitais atvejais  turite kreiptis į policiją.

 

Ar reikia perlaikyti mokyklinius kursus gavus įspėjimą?

Įspėjimą galima gauti už nustatyto greičio viršijimą iki 10 km/h, arba kitus KET pažeidimus, nenumatytus ATP kodekse bei pateiktame sąraše. Taigi, papildomų kursų jums baigti nereikia.

 

Detalesnė informaciją apie prarastos teisės vairuoti grąžinimą: https://www.teises.lt/praradus-teises

Ar turėdamas teisę vairuoti automobilį (B kat.) ir laikydamas A kategorijos (motociklo) teorijos egzaminą „Regitroje“, jos neišlaikęs galiu prarasti teisę vairuoti automobilį?

Neišlaikę egzaminų „Regitroje“, turimų vairuotojo pažymėjimų neprarasite.

 

Turiu A1 kategoriją virš dviejų metų. Ar privalomas klevo lapas ir greičio ribojimas iki 70 km/h du metus B kategorijai?

Pagal SEAKĮ 2 straipsnio 46 punktą:

46. Pradedantysis vairuotojas – asmuo, įgijęs teisę vairuoti A, A1, A2, B, B1 kategorijos motorinę transporto priemonę ir turintis vairavimo stažą iki dvejų metų.

Taigi, jei jūs turite vieną iš šių kategorijų (A, A1, A2 ar B1, du metus ar ilgiau, tai nebeesate pradedantysis vairuotojas ir, vairuodami lengvąjį automobilį, neprivalote užsidėti žalio klevo lapo skiriamojo ženklo.

Štai kas KET XV skyriaus 134 punkte rašoma dėl greičio:

134. Pradedantiesiems vairuotojams, taip pat asmenims, kurie mokosi vairuoti, leidžiama važiuoti automagistralėse ir greitkeliuose ne didesniu kaip 90 km/h greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/h greičiu.

Taigi, jūs galite nesilaikyti ir 70 km/h greičio ribojimo.

 

Ar norint vairuoti galingąjį keturratį reikia turėti arba A arba B kategorijas? Tačiau amžius, nuo kurių išduodamas atitinkamos kategorijos, yra skirtingas. Tai norint vairuoti sunkujį keturratį pakanka turėti 18 metų?

Norint vairuoti galingąjį keturratį reikia turėti abi - A ir B kategorijas. Ši transporto priemonė gali būti registruota atitinkamos savivaldybės administracijos (nepriklausomai nuo tokio keturračio savininko gyvenamosios vietos) Žemės ūkio skyriuje arba valstybės įmonėje „Regitra“. Jei šis keturratis registruotas savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriuje, vairuotojas gali jį vairuoti turėdamas SM (SKM) arba A ir B kategorijas. Jei jis registruotas valstybės įmonėje „Regitra“ jį gali vairuoti turėdamas tik A ir B kategorijas.

http://lkpt.policija.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/atmintine-keturraciai-motociklai

https://www.keliueismotaisykles.info/seaki-pagrindines-sio-istatymo-savokos.html

 

Noriu vairuoti 99 kW motociklą. Ar tam reikia laukti 24-erių metų ir laikyti A kategorijos teises?  Ar išsilaikęs B kategorijos teises, iškart (ar reikia stažo) galiu laikytis ir A kategorijos teises?

A kategorijos vairuotojo pažymėjimą įgyti nuo 20 metų galima tik tuo atveju, jei jau turite dviejų metų A2 kategorijos (ją galima laikyti nuo 18 metų) vairavimo stažą. Kitu atveju galėsite įgyti A kategoriją tik nuo 24 metų.

Sulaukę 24 metų, galite kartu laikyti A ir B teorijos egzaminą. Jį sudaro 35 klausimai (galima padaryti 7 klaidas). Tokiu atveju A2 vairavimo stažo taip pat nereikia.

 

Turiu „B“ kategorijos teises ir noriu turėti A kategoriją. Man reikia tik išlaikyti praktinį egzaminą su motociklu ir galiu gauti „A“, ar reikia laikyti ir teorijos egzaminą?

Turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir norint gauti A kategorijos vairuotojo pažymėjimą, reikia „Regitroje“ išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus. Teorijos egzaminą galima laikyti pasiruošus ir savarankiškai, tačiau praktikos egzaminą leidžiama laikyti tik pravažiavus motociklu vairavimo mokykloje nustatytą valandų skaičių.

 

Ar galima vairuoti AM kategorijos motociklus praradus B kategoriją?

Praradus teisę vairuoti lengvąjį automobilį, AM kategorijos motociklus taip pat vairuoti draudžiama.

 

Man 13 metų. Ar galiu važinėti motoroleriu?

Ne, vairuoti motorolerį galima tik nuo 15 metų ir tam reikia AM kategorijos vairuotojo pažymėjimo. Jį galima gauti išlaikius teorijos egzaminą „Regitroje“, praktinio egzamino laikyti nereikia.

 

Kur gauti informacijos apie leidžiamą triračių ir keturračių galią?

Skaitykite informaciją apie AM, A1, A, B1, B kategorijas čia:

http://www.keliueismotaisykles.info/seaki-motoriniu-transporto-priemoniu-kategorijos-ir-minimalus-vairuotoju-amzius.html

 

Ar išlaikęs B kategoriją, įgysiu vairuoti ir AM bei BE kategorijų transporto priemones?

Įgijus teisę vairuoti B kategoriją, AM įgyjate automatiškai. BE kategoriją reikia laikyti atskirai.

 

Ar išlaikius B kategorijos teoriją galima vairuoti AM kategorijos mopedus turint visus dokumentus su teorijos egzamino baigimo lapeliu?

Ne, vairuoti mopedą galėsite tik tuomet, kai turėsite B arba AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

 

Ar galiu su A kategorija vairuoti motorolerį iki 49 kub.cm?

Taip galite. Nes pagal SEAKĮ 23 straipsnį:

4) A kategorija – triračiai, kurių galia didesnė kaip 15 kW, ir motociklai;

 

Man 28 metai, turiu B kategoriją. Ar galiu laikyti A kategoriją savarankiškai? Ar nereikia eiti kursų į mokyklą?

Taip, savarankiškai pasikartokite teoriją ir išlaikykite ,,Regitroje'' A kat. teorijos egzaminą. Tada galėsite vairavimo mokykloje baigti praktinį 10 val. vairavimo kursą ir laikyti ,,Regitroje'' A kat. praktinį egzaminą.

 

Jau turiu išsilaikęs AM kategorijos teorijos egzaminą „Regitroje“. Ar jau galiu važinėti motoroleriu?

Jei turite AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą (jį turėjo išduoti „Regitroje“ išlaikius teorijos egzaminą) – taip.

 

Ar galima nuo 15 metų pradėti mokytis A1 kategorijos kursus?

Taip, mokytis A1 kategorijos galite nuo 15 metų. Štai kas apie tai parašyta Saugaus Eismo Keliais įstatymo 21 ir 23 straipsniuose:

Teorijos egzaminą  VĮ "Regitra" galima išlaikyti pasiruošus savarankiškai. 

Prieš praktikos egziminą VĮ "Regitra", reikia vairavimo mokykloje pravažiuoti 10 val. praktinį kursą.

5. Kelyje mokomas vairuoti motorinę transporto priemonę, traktorių, savaeigę mašiną mokinys neturi būti jaunesnis daugiau kaip vienais metais negu nustatytas amžius, nuo kurio teisės aktai leidžia vairuoti tos kategorijos transporto priemonę.

2. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti motorines transporto priemones, jų junginius su priekabomis ir galima išduoti vairuotojo pažymėjimus:

2) A1 kategorija – 16 metų;

Teorijos egzaminą  VĮ "Regitra" galima išlaikyti pasiruošus savarankiškai. 

Prieš praktikos egziminą VĮ "Regitra", reikia vairavimo mokykloje pravažiuoti 10 val. praktinį kursą.

  

Turiu B kategoriją, noriu išsilaikyti BE. Kaip tai padaryti?

Teorijos egzaminą  VĮ "Regitra" galima išlaikyti pasiruošus savarankiškai.  Prieš praktikos egziminą VĮ „Regitra“, reikia vairavimo mokykloje pravažiuoti 10 val. praktinį kursą.

 

Kaip įgyti BE kategorijos vairuotojo pažymėjimą jau turint B, C ir D kategorijų pažymėjimus?

Siekiant įgyti teisę vairuoti BE kategorijos transporto priemones, teorijos egzaminą  VĮ "Regitra" galima išlaikyti pasiruošus savarankiškai.  Prieš praktikos egziminą VĮ „Regitra“, reikia vairavimo mokykloje pravažiuoti 10 val. praktinį kursą. Taip pat C1E, CE, D1E arba DE kategorijų transporto priemones suteikia teisę vairuoti ir BE kategorijos transporto priemones, tad galite laikyti  C1E, CE, D1E arba DE ir gausite BE kategoriją.

 

Ar galima vilkti priekabą lengvuoju automobiliu, turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą?

B kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti automobilį, kuris gali būti sujungtas su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg, taip pat sujungtą ir su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, tačiau junginio didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė kaip 3,5 t, o priekabos didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė už automobilio masę be krovinio. Priekaba gali turėti ir dvi ašis.

 

Ar reikia turėti B ir C kategorijas norint gauti D1 kategoriją, ar užtenka tik B?

Taip, užtenka. Mokytis vairuoti C1, C, D1, D ar T kategorijos galima turint teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones.

 

Nuo kelių metų galiu mokytis C kategoriją, jeigu dar esu moksleivis?

SEAKĮ 23 straipsniu nustatyta:

C kategoriją galima laikyti tiktai turint teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones.

C kategorija – 21 metai, išskyrus asmenis, kurie nustatyta tvarka yra įgiję pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius.

SEAKĮ 21 straipsniu nustatyta:

5. Kelyje mokomas vairuoti motorinę transporto priemonę, traktorių, savaeigę mašiną mokinys neturi būti jaunesnis daugiau kaip vienais metais negu nustatytas amžius, nuo kurio teisės aktai leidžia vairuoti tos kategorijos transporto priemonę.

 

Ar reikės laikyti BE kategoriją ir kur, jei turiu B, B1, C, C1 kategorijas?

Taip, reikės laikyti egzaminus toje vairavimo mokykloje, kur ruošiami BE ar CE kategorijų vairuotojai. Štai kas rašoma SEAKĮ 23 straipsnio 5 punkte:

5. Teisė vairuoti šioje dalyje nurodytų kategorijų transporto priemones įgyjama (egzaminai laikomi) laikantis šių sąlygų:

1) teisė vairuoti C1, C, D1, D ir T kategorijų transporto priemones suteikiama tik vairuotojams, jau turintiems teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones;

2) teisė vairuoti BE, C1E, CE, D1E ir DE kategorijų transporto priemones suteikiama tik vairuotojams, jau turintiems teisę vairuoti atitinkamai B, C1, C, D1 ir D kategorijų transporto priemones.

 

Neseniai išsilaikiau C kategoriją. Noriu laikyti A kategoriją. Ar reikės iš naujo eiti laikyti valstybini teorijos egzaminą, ar užsiskaito C kategorijos teorijos valstybinis egzaminas?

Reikės laikyti A kategorijos teorijos egzaminą, nes jame yra specifinių šios kategorijos klausimų. Egzaminui pasiruošti galite savarankiškai svetainėje www.ketbilietai.lt.

 

Turiu vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti C kategorijos transporto priemones. B kategorijos atžymos nėra. Teisės laikytos 1989 m. Ar aš galiu vairuoti B kategorijos automobilius?

Čia neeilinis atvejis. Galbūt jūs laikėte egzaminus BC kategorijų vairuotojo pažymėjimui gauti, o B kategorijos neišlaikėte ir jos atsisakėte, todėl ir liko C kategorijos įrašas. O tais senais laikais matomai buvo galima ir iš karto laikyti tik C kategorijos egzaminą. Jūs turėtumėte turėti vairuotojo kortelę, kur ir yra visos atžymos apie jūsų laikytus egzaminus (teorijos bei praktikos). Beje, pagal dabartinius SEAKĮ reikalavimus, B kategorijos autotransporto priemonių vairuoti jūs negalite. Greičiausiai jums keičiantis vairuotojo pažymėjimą, reikės išlaikyti B kategorijos egzaminą.

Jei jūsų vairuotojo pažymėjimas yra lietuviško pavyzdžio ir turi galiojimo datą, jis dar galiojo iki 2017 m. vasario 3 d., jei rusiško pavyzdžio -  2013 m. gruodžio 31 d. baigė galioti nuo 1990 m. kovo 11 d. iki 2000 m. kovo 31 d išduoti vairuotojo pažymėjimai. Taigi, galbūt jūsų vairuotojo pažymėjimas jau nebegalioja. Išsamesnę informaciją galite gauti „Regitros“ padalinyje.

 

Ar galiu iš karto įgyti C ir CE kategorijų vairuotojo pažymėjimą?

Įgyti vienu metu teisę vairuoti C ir E kategorijų transporto priemones galima tik turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Tuomet reikia vairavimo mokykloje baigti bendrus kursus C ir CE kategorijoms įgyti.

Tokiu atveju, mokiniai pirmiausiai mokomi vairuoti C kategorijos transporto priemones ir tik po to – CE kategorijos. V.Į. „Regitra“ reikia išlaikyti vieną (bendrą) teorijos egzaminą, o praktikos egzaminai laikomi kiekvienai kategorijai atskirai.

 

Ar su B kategorija galiu vairuoti traktorių?

Taip, turint B kat. vairuotojo pažymėjimą, leidžiama vairuoti traktorius iki 60 KW.

 

Turiu TR1, TR2 ir SZ kategorijas. Man 34 metai. Ar galiu važinėti 50 kub.cm motoroleriu?

Traktorių ar savaeigių mechanizmų vairuotojo pažymėjimas nesuteikia teisės vairuoti AM kategorijos transporto priemonių. Tam reikia turėti pačią AM kategoriją, arba bet kurią aukštesnę nei AM kategoriją (A, B, C, D).

 

Ar galiu su B kategorija vairuoti mini krautuvą (BOBCAT)?

Asmenys, turintys B kategorijos vairuotojo pažymėjimus, gali vairuoti traktorius, kurių variklio galia iki 60 kW (galia nurodyta traktoriaus registracijos liudijime). Asmenys, turintys aukštesnę kaip B vairuotojo kategoriją, turi teisę vairuoti visų kategorijų traktorius, nepriklausomai nuo jų galingumo, ir visas savaeiges žemės ūkio mašinas: javų ir kitus kombainus, savaeigius purkštuvus, krautuvus. Jeigu krautuvas priskiriamas prie kurios nors iš šių išvardytų transporto priemonių, tuomet galima jį vairuoti.

 

Ar vis dar galioja įstatymas, kuris leidžia vairuoti traktorius su B kategorija? Ir ar leidžiama laikyti traktorininko teises (su kuriomis galima važiuoti keliais) nuo 15 ar 16 metų?

Ne, tam reikia C arba D kategorijos.  

Vadovaujantis LR žemės ūkio ministro įsakymu 2009 m. rugsėjo 28 d. Nr. 3D-710 „Dėl Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) rengimo ir teisės vairuoti šias transporto priemones įgijimo taisyklių bei traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) pažymėjimų išdavimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo“:

24. Motorinių transporto priemonių vairuotojų pažymėjimai, suteikiantys teisę vairuoti C1, C, C1E, CE, D, D1, DE arba D1E kategorijų motorines transporto priemones, patvirtina teisę vairuoti:

 • TR1, TR2 kategorijos traktorius ir SZ kategorijos savaeiges žemės ūkio mašinas. Motorinių transporto priemonių vairuotojų pažymėjimai, suteikiantys teisę vairuoti B kategorijos motorines transporto priemones, patvirtina teisę vairuoti TR1 kategorijos traktorius.
 • TR1  kategoriją gali laikyti asmenys nuo 15 metų.
 • TR2  kategoriją gali laikyti asmenys nuo 17 metų.
 • SZ  kategoriją gali laikyti asmenys nuo 17 metų. (savaeigės žemės ūkio mašinos (javų, cukrinių runkelių, bulvių, pašarų ir kiti savaeigiai kombainai, savaeigės šienapjovės)).
 • SM  kategoriją gali laikyti asmenys nuo 17 metų, turintys traktorininko pažymėjimą. (Savaeigės ne žemės ūkio mašinos, specialiosios žemės kasimo, transportavimo, melioracijos, miškų ūkio, kelių dangų rengimo ir priežiūros mašinos bei kitos savaeigės mašinos, nepriklausančios savaeigių žemės ūkio mašinų kategorijai).

Ketinu laikyti egzaminus „Regitroje“. Kokius dokumentus turėčiau turėti su savimi ten nuvykęs?

Nuvykus į VĮ „Regitra“ laikyti teorijos egzamino privalu turėti:

1. asmens dokumentą, patvirtinantį tapatybę;
2. galiojančią medicininę pažymą kategorijai, kurios egzaminas bus laikomas;
3. pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimą;

Jei egzaminus ketinate perlaikyti norėdami susigrąžinti sulaikytą vairuotojo pažymėjimą, papildomai su savimi reikia turėti papildomų vairavimo kursų baigimo pažymą.

 

Kokius dokumentus reikia su savimi turėti perlaikant teises, kurios buvo atimtos 1 metams?

Dokumentai, kuriuos privaloma turėti ateinant į egzaminus VĮ „Regitra“:

Vairavimo teorijos egzaminas:

1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba tapatybės kortelę);
2. galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą - gautą po KET pažeidimo;
3. pirmosios pagalbos sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą - gautą po KET pažeidimo;
4. galiojantį vairuotojo pažymėjimą, jei jau jį turite.
5. mokėjimo kvitą už egzaminą (įsigysite vietoje).

Vairavimo praktikos egzaminas:

1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba tapatybės kortelę);
2. papildomų vairavimo kursų baigimo pažymėjimą  - gautą po KET pažeidimo;
3. galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą  - gautą po KET pažeidimo;
4. pirmosios pagalbos sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą  - gautą po KET pažeidimo;
5. galiojantį vairuotojo pažymėjimą, jei jau jį turite.
6. mokėjimo kvitą už egzaminą (įsigysite vietoje).

Vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininę pažymą privaloma pateikti laikant vairavimo egzaminus VĮ „Regitra“. Jeigu ją turite, patikrinkite, ar ji galioja.

Jeigu neturite, šią pažymą dažnai pasiūlo įsigyti vairavimo mokykla, arba ją galite užsakyti internetu - www.sveikatospazymos.lt.

Išduota medicininė sveikatos pažyma galioja 10 metų (A, AM, B kat.), o profesionalų – 2 metus (C, D kat.).

Taip pat primename, kad VĮ „Regitros“ turimas įrašas dėl vairavimo mokyklos kursų baigimo galioja vienerius metus nuo išdavimo datos.

 

Ar, norint laikyti motociklo teises, reikia pereiti tokią pat medicininę sveikatos patikrą, kaip ir automobilio, ar ji yra lengviau prieinama?

Medicininė sveikatos patikrinimo pažyma yra tokia pati visoms kategorijoms.

Ją galima gauti pas savo šeimos gydytoją, arba užsakyti čia: www.sveikatospazymos.lt.

Išrašant sveikatos pažymas, vairuotojai skirstomi į dvi grupes:

Pirmojoje - AM (mopedų), A1, A2, A, B1 (motociklų), B (automobilių masė ne didesnės nei 3500 kilogramų) ir BE (B kategorijos automobilių su priekaba) vairuotojai.

Antrajai grupei priskiriami vairuojantieji C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE (automobilius, kurių masė didesnė kaip 3500 kilogramų) ir T (troleibusai) kategorijų transporto priemones. Taip pat į ją įeina visi dirbantys vairuotojais pagal darbo sutartis - taksistai, greitosios pagalbos automobilių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojai ir panašiai.

 

Ar reikalingas pirmosios pagalbos sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas laikant teorijos egzaminą, jei prieš tai buvo atimta teisė vairuoti?

Taip, tam tinka anksčiau gautas, galiojantis pirmosios pagalbos sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas. Tačiau reikės naujos sveikatos pažymos. Jei teisė vairuoti buvo atimta dėl vairavimo išgėrus ar pavartojus narkotikų, papildomai reikės išklausyti papildomus mokymus apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai. Tokiu atveju naujos sveikatos pažymos apribojimuose bus įrašyta, kad vairuotojas vairavo neblaivus ar pavartojęs narkotikų.

 

Pamečiau LR piliečio pasą, ar galiu laikyti vairavimo egzaminą „Regitroje“?

Jums reikia pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Tai gali būti: asmens tapatybės kortelė, pasas, laikinasis pažymėjimas, užsienio valstybės piliečio pasas, užsienio valstybės institucijos išduotas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimas gyventi Europos Bendrijoje arba leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje.

 

Ar laikant AM kategorijos egzaminą (kuriam ruošiamasi savarankiškai), reikia pateikti pažymėjimą apie praeitus pirmosios pagalbos kursus?

Taip.

 

Ką daryti, jei baigėsi paso galiojimas, o reikia laikyti egzaminą „Regitroje“?

To Jums reikėtų klausti migracijos tarnyboje, kurioje išduoda pasus.

 

Ką daryti pametus teorijos egzamino išlaikymo pažymą?

Pametus teorijos egzamino išlaikymo pažymą, reikia kreiptis į „Regitrą“, ten išduos naują.

Ar po praktinio egzamino galima dar kartą sužinoti padarytas klaidas?

Taip. Vairuotojų portale galite užsisakyti egzamino protokolą. Prisijungę prie Vairuotojų portalo (https://www.eregitra.lt/vepp-web/), užsakykite dokumentą „Praktinio vairavimo egzamino protokolas“. Atlikę visus veiksmus protokolą rasite prie išduotų dokumentų užsakymų. Paspaudžiame dešinėje prie dokumento esantį peržiūros mygtuką ir ekrane parodomas suformuoto protokolo elektroninis atvaizdas.

 

Kas gresia už sukčiavimą vairavimo teorijos egzamine „Regitroje“?

Pagautas sukčiaujant, egzaminuojamasis pašalinamas iš egzamino ir kitą kartą gali registruotis į egzaminą tik po metų.

 

Ar galima laikyti teorijos egzaminą Kauno „Regitroje“, o praktiką – Klaipėdos „Regitroje“?

Vairavimo egzaminus galima laikyti skirtinguose miestuose.

 

Kiek kartų galima laikyti egzaminus „Regitroje“?

Egzamino VĮ „Regitra“ laikymų skaičius neribojamas, tačiau tiek vairavimo, tiek teorijos egzaminą perlaikyti galima ne anksčiau, kaip po 7 dienų po paskutinio laikymo.

 

Kiek laiko galioja išlaikytas egzaminas „Regitroje“?

Teorijos egzamino rezultatas galioja iki tol, kol bus išlaikytas praktikos egzaminas, bet ne ilgiau, kaip vienerius metus. Išlaikyto praktikos egzamino rezultatas galioja, kol jums bus išduotas vairuotojo pažymėjimas, bet ne ilgiau kaip vienerius metus.

 

Ar reikia perlaikyti ir teorijos egzaminą, kai suėjus 21 metams nori gauti A kategoriją be apribojimų?

Teorijos perlaikyti nereikia, o praktiką reikės.

Įsigaliojus nuo 2013 m. sausio 19 d. įsigaliojus naujoms „Motorinių transporto priemonių vairuotojų egzaminavimo sąlygų ir tvarkos aprašo“ nuostatoms, asmenys, kurie turi vairuotojo pažymėjimą, patvirtinantį teisę vairuoti motociklus su galios apribojimais, tokių motociklų dvejų metų vairavimo patirtį ir yra sulaukę 20 metų, turimą vairuotojo pažymėjimą gali pasikeisti į pažymėjimą, patvirtinantį teisę vairuoti galingus motociklus, išlaikę praktikos egzaminą.

 

Kiek laiko galioja išlaikytas mokyklinis egzaminas/vairavimo mokyklos baigimo pažymėjimas?

Mokyklinio egzamino/kursų baigimo pažymėjimas (pranešimas ,,Regitros" sistemai) nuo 2014 m. liepos 1 d. neturi galiojimo termino.

Iki 2014 m. birželio 30 d. išduoti kursų baigimo liudijimai galioja vienerius metus nuo išdavimo datos. Liudijimas negalioja, jei asmuo per vienerius metus po pabaigto mokymo vairavimo mokykloje „Regitroje“ nelaikė teorijos egzamino arba praktikos egzamino (jei mokykloje asmuo buvo mokomas tik praktinio vairavimo įgūdžių).

Nuo pirmo bandymo laikyti egzaminą ,,Regitroje", kursų baigimo terminas senaties nebeturi. 

 

Ar praktinio vairavimo įskaitos filmavimas vairavimo mokykloje yra privalomas?

Taip.

 

Baigiasi teorijos egzamino išlaikymo laikas, o praktikos egzamino neišlaikiau. Ar galiu vėl registruotis teorijos egzaminui nelankius kursų, ir ar galios tas pats pažymėjimas iš vairavimo mokyklos?

Teigiamas teorijos egzamino rezultatas galioja iki tol, kol bus išlaikytas praktikos egzaminas, bet ne ilgiau kaip vienerius metus. Nuo pirmojo bandymo laikyti egzaminą ,,Regitroje", kursų baigimo liudijimo terminas senaties nebeturi - naujų kursų nereikės nei po daugelio metų. 

 

Noriu laikytis teises, ar man reikės eit į vairavimo mokyklą mokytis teoriją, ar užtektu išmokti jūsų svetainėje ir važiuot laikyti egzamino į „Regitrą“?

Mokytis teoriją vairavimo mokykloje nėra būtina, galima pasiruošti eksternu. Vairavimo teorijos egzaminui VĮ „Regitra“ savarankiškai galite pasiruošti puslapyje www.ketbilietai.lt.

 

Ką daryti, jei dėl tam tikrų priežasčių neatvykau laikyti egzamino į „Regitrą“?

Jeigu rezervuosite „Regitroje“ laiką egzaminui ir dėl kokių nors priežasčių negalėsite atvykti, nepamirškite pranešti „Regitrai“ iš anksto, bent paskutinę darbo dieną prieš egzamino datą. Informaciją apie neatvykimą galima pateikti pačiam vartotojui registravimo sistemoje atšaukiant rezervuotą egzaminą, arba paskambinus bendruoju informacijos telefonu 8 700 55 151.

Į egzaminą neatvykę ir apie tai iš anksto nepranešę gyventojai turi galimybę registruotis į kitą egzaminą, tačiau jiems paskiriama egzamino data bus ne anksčiau, kaip po 1 mėnesio nuo neatvykimo į egzaminą dienos.

 

Turiu AM kategorijos teises, ar man bus lengviau laikant A1 kategorijos teises, ar reikės laikyti teorijos egzaminą?

Egzaminus reikės laikyti, vairavimo teorijos egzaminui pasiruošti galite savarankiškai.

 

Kiek teste būna klausimų laikant C ir CE teorijos egzaminą vienu kartu, ir kiek leidžiama padaryti klaidų?

Laikant C ir CE teorijos egzaminą, bus 50 klausimų (30 bendrieji klausimai ir po 10 specifinių iš abiejų kategorijų). Galima padaryti 10 klaidų. Teorijos egzaminas laikomas išlaikytu, jei per skirtą laiką teisingai atsakyta į ne mažiau kaip 80 proc. klausimų.  Daugiau apie klausimų kiekį vairavimo teorijos egzamine rasite čia.

 

Kaip sužinoti, ar jau esu pasiruošęs teorijos egzaminui „Regitroje“?

Laikyti teorijos egzaminą „Regitroje“ geriausia tuomet, kai svetainėje www.ketbilietai.lt testus teigiamai išspręsite bent kelis kartus iš eilės (t.y. teisingai atsakysite daugiau nei į 80 procentų klausimų, geriausia – 100 procentų). Ir nesimokykite bilietų atmintinai: atsakę į klausimą, perskaitykite prie jo esantį susijusį KET punktą bei paaiškinimą. Taip palaipsniui išmoksite visą reikalingą teoriją, su kuria turėtumėte be problemų išlaikyti egzaminą „Regitroje“.

 

Ar būtina išlaikyti mokyklinį praktikos egzaminą, prieš laikant praktinį egzaminą „Regitroje“?

Taip, būtina.

 

Esu pasirašęs teorinio ir praktinio mokymo sutartį su vairavimo mokykla. Ar galiu eiti laikyti teorijos egzamino „Regitroje“ neišlaikęs egzamino mokykloje? Juk mokantis teorijos savarankiškai jokio mokyklinio egzamino laikyti nereikia.

Taip, galite. Jeigu vairavimo teorijos egzaminą "Regitroje" išlaikysite, vairavimo mokykla jį užskaitys. „Regitroje“ teoriją galite laikyti pasiruošę savarankiškai. 

 

Ar galima savarankiškai pasimokius iš karto laikyti teorinį egzaminą „Regitroje“?

Taip, galite.

 

Ar galima testą „Regitroje“ laikyti rusų kalba?

Taip, „Regitroje“ teorijos egzaminą galima laikyti lietuvių, rusų ar anglų kalba.

 

Ar galiu iš pradžių laikyti teorijos egzaminą „Regitroje“ ir tik tada – mokyklinį vairavimo teorijos egzaminą?

Galite.

 

Aš pavėlavau į teorijos egzaminą „Regitroje“, manęs nebeįleido. Ar tai reiškia, kad kitą karta galėsiu laikyti po mėnesio?

Taip.

 

Prieš pusę metų gavau baudą už vairavimą neturint teisės vairuoti. Ar galiu laikyti teorijos egzaminą „Regitroje“?

Deja, anksčiau nei po metų teorijos egzamino išsilaikyti negalėsite, nes pagal SEAKĮ 22 straipsnio 11 punktą:

11. Asmenys, kurie vairavo transporto priemonę neturėdami teisės vairuoti transporto priemones, tokią teisę gali įgyti ne anksčiau kaip po vienų metų nuo šio pažeidimo padarymo dienos.

„Regitroje“ neleidžiama laikyti egzaminų iki sueis nuobaudos terminas.

 

Man baigsis teorijos laikas, o praktikos egzamino vis negaliu išlaikyti. Kai galiojimas baigsis, ar galėsiu iš karto registruotis į teoriją, ar reikės grįžti į mokyklą?

Jums vėl reikės išsilaikyti teorijos egzaminą „Regitroje“ ir vėl galėsite laikyti praktinį egzaminą. Į mokyklą reikėtų grįžti nebent pasitobulinti vairavimo įgūdžių.

 

Ar galima laikyti praktinį egzaminą „Regitroje“ turint 17 metų?

Deja ne, jūs turite sulaukti 18 metų. Galite laikyti jau per savo 18- tą gimtadienį.

 

Ar galima išsilaikyti praktikos egzaminą ne savo mokykloje, o kitoje, bet be papildomų pamokų, susimokėjus tik už egzaminą (teorija jau išlaikyta ir mokykloje ir „Regitroje“)?

Taip, galima, tik jūs turite iš savo ankstesnės vairavimo mokyklos pasiimti pažymą apie jūsų išklausyto teorijos kurso ne mažiau 40 val. temas, teorijos galutinės įskaitos rezultatą ir padarytų pravažiavimų skaičių bei temas (tai turėtų būti ne mažiau 29 val., nes 30-ta yra praktinio vairavimo galutinė įskaita).

Pagal VKTI prie Susisiekimo ministerijos viršininko įsakymą "Dėl vairuotojų mokymo tvarkos aprašo patvirtinimo" 2014 m.  balandžio 30 d. Nr. 2B-84 14.5 punktą:

14.5. mokiniui pageidaujant išduoti nustatyta tvarka vairavimo mokyklos vadovo arba asmens, atsakingo už vairuotojų mokymą, patvirtintą dokumentą (pažymą), patvirtinantį išklausytą teorijos žinių ir (arba) atliktą praktinio vairavimo įgūdžių mokymo kursą (nurodant mokymo temas, valandų skaičių) tam tikros kategorijos transporto priemonių vairavimo teisei įgyti, pripažinti mokinio pateiktą kitos vairavimo mokyklos išduotą tokį dokumentą (pažymą) ir įskaityti išklausytą teorijos žinių mokymo kursą (teorijos žinių galutinė įskaita, atlikta kitoje vairavimo mokykloje, neįskaitoma) ir (arba) atliktą praktinio vairavimo įgūdžių mokymo kursą; šis dokumentas (pažyma), mokiniui tęsiant mokymąsi kitoje vairavimo mokykloje, turi būti pridedamas prie mokymo sutarties;

 

Ar laikant praktikos egzaminą vairavimo mokykloje, automobilyje neskaitant instruktoriaus gali sėdėti dar vienas asmuo?

Praktinis galutinis egzaminavimas (įskaitos laikymas) vairavimo mokykloje yra individualus, dalyvauja instruktorius ir laikantysis egzaminą mokinys. Pašalinių asmenų negali būti. Jo metu yra daromas vaizdo ir garso įrašas. Jei po vaizdo ir garso įrašo mokinys nesutinka su galutinės įskaitos rezultatais, jis gali vairavimo mokyklą apskųsti Valstybinei kelių transporto inspekcijai, kuri, atvykusi į vairavimo mokyklą ir išnagrinės jūsų skundo pagrįstumą.

 

Ar laikant vairavimo egzaminą be instruktoriaus automobilyje gali dalyvauti stebėtojas? Ir jei reikia antrą kartą perlaikyti, ar galiu paprieštarauti, kad antrą kartą nesutinku, kad dalyvautų stebėtojas?

Praktikos egzamino metu TP gali būti tik egzaminuojamasis, egzaminuotojas, vertėjas ir, jei reikia, asmuo, kompetentingas stebėti ir prižiūrėti egzaminuotojo darbą, kad būtų užtikrintas teisingas ir nuoseklus vertinimas. Praktikos egzaminą gali stebėti egzaminuojamąjį mokęs vairavimo instruktorius, jei tam neprieštarauja egzaminuojamasis. Egzaminuotojas egzaminuojamajam parenkamas prieš praktikos egzaminą atsitiktinumo principu, naudojant kompiuterines programines priemones.

 

Ar galima laikyti AM kategorijos egzaminą, jei iki 15 metų liko tik 1 mėn.?

Jums reikės sulaukti 15 metų amžiaus ir tada laikyti AM teorijos egzaminą AM vairuotojo pažymėjimui gauti.

 

Kiek laiko galioja mokykliniai egzaminai? Abu išlaikyti vairavimo mokykloje.

Teorijos galutinės įskaitos vertinimo rezultatai (testas su mokinio pažymėtais atsakymais į testo klausimus, mokinio vardas, pavardė, įskaitos data) saugomi vienus metus nuo įskaitos vykdymo datos. Kiekvieno mokinio (nesvarbu, ar jis išlaikė įskaitą, ar jos neišlaikė) testo vertinimo rezultatai įrašomi į teorijos mokymo apskaitos žurnalą.

Sėkmingai išlaikius mokyklinius egzaminus ir atsiskaičius už kursus, mokykla perduoda informaciją apie kursų baigimą į VĮ „Regitros“ sistemą. Nuo 2014 m. liepos 1 d. baigti mokymai neturi galiojimo termino.

 

Ar galima laikyti pakartotinai teorijos egzaminą, jei pasibaigė medicininė sveikatos pažyma prieš savaitę, bet pirmą kartą laikant teorija medicininė sveikatos pažyma galiojo? Ar reikia pereiti iš naujo? 

Vairuotojo medicininė pažyma turi galioti laikant egzaminą "Regitroje".

 

Ar galima egzamino metu kalbėti su egzaminuotoju, pavyzdžiui, važiuojant paklausti, kaip pasireguliuoti vairuotojo sėdynę?

Taip. Jei egzaminuojamasis kažko nesuprato ar neišgirdo, tikrai galima perklausti ir pasitikslinti. Tiesa, klausti, kur rasti rankenėlę sėdynei, vairui, veidrodėliams ar sureguliuoti, ar kaip veikia automobilio valdymo elementai, reikėtų dar prieš išvažiuojant į gatvę. Vėliau bus fiksuojama viena nekritinė klaida (13. Patikrinimas prieš važiavimą: NK – nesugeba surasti egzaminuotojo nurodytų transporto priemonės valdymo įtaisų ar įrangos; pademonstruoti savo žinių ar sugebėjimų, kaip juos valdyti, sureguliuoti arba patikrinti jų būklės; pasirengti važiuoti saugiai).

Beje, jei egzaminuojamojo netenkina automobilis, galima atsisakyti laikyti egzaminą ir užsiregistruoti kitai datai be jokių papildomų apribojimų.

 

Ar galima eit į "Regitrą" laikyt teorijos egzaminą be vairavimo mokyklos?

Teorijos egzaminą galima laikyti pasiruošus savarankiškai (t. y. neprivaloma vairavimo mokykloje baigti teorijos mokymo kursą):

 1. siekiantiems įgyti teisę vairuoti AM, A1, A2, A, B1 ar B kategorijos transporto priemones (TP);
 2. vairuotojams, turintiems teisę vairuoti D1, D1E, D arba DE kategorijos TP ir siekiantiems atitinkamai įgyti teisę vairuoti C1, C1E, C arba CE kategorijos TP ir atvirkščiai;
 3. vairuotojams, turintiems teisę vairuoti B, C1, C1E, D1 arba D1E kategorijos TP ir siekiantiems atitinkamai įgyti teisę vairuoti BE, C, CE, D arba DE kategorijos TP.

Daugiau apie tai, kaip pasiruošti egzaminui "Regitroje" savarankiškai skaitykite čia.

 

Noriu pereiti į kitą vairavimo mokyklą. Ar man reikės mokytis iš naujo?

Ne. Pateikus prašymą, vairavimo mokykla privalo per 5 darbo dienas pateikti pažymą su informacija, ką jus jau išmokote. Kita mokykla privalo šią pažymą pripažinti ir tai, kas išmokta, užskaityti. 

 

Ar galima pereiti mokytis į kitą vairavimo mokyklą?

Galima, bet reikia pasiimti pažymą iš vairavimo mokyklos, kiek valandų vairavote ir kokius egzaminus laikėte.

 

Ar gali šeimos narys mokyti su CityBee?

Oficialus CB atsakymas:

CityBee naudotis gali tik tas asmuo, kuris yra užsiregistravęs CityBee sistemoje (t.y. sudaręs sutartį). Registracijos metu yra patikrinama asmens tapatybė, taip pat, suvedami bei patikrinami vairuotojo pažymėjimo duomenys. Pagal sutartį, automobilį gali vairuoti tik tas asmuo, kurio vardu yra naudojamas automobilis (mobiliojoje programėlėje), todėl mokyti vairuoti ar perleisti automobilio vairavimą kitam asmeniui pagal sutartį yra draudžiama. Svarbu paminėti, kad pažeidus šią sąlygą automobiliui draudimas negalioja.

Agnė (CityBee)

 

Ar gali automobilyje sėdėti mažamečiai vaikai, kai mokomasi vairuoti su M zenklu?

Kelių eismo taisyklės nustato, kad mokantis vairuoti galima vežti vaikus nuo 14 metų amžiaus.

KET XXV. Keleivių vežimas
195. Draudžiama:
195.6. mokant vairuoti, vežti vaikus iki 14 metų;

 

Planuoju mokytis vairuoti su šeimos nariu. Ar kai jis važiuos be manęs, turės nusiimti „M“ raides nuo automobilio?

Taisyklės nereikalauja pašalinti skiriamojo ženklo ,,M'', kai nevyksta mokymo procesas.

 

Ar galima mokytis su šeimos nariu, jei draudime nenurodyta, kad su tuo automobiliu bus mokomasi? Ar butų kokia nors bauda? Jei būtų, tai kokia? Ar tiesiog avarijos atveju draudimas neapmokės?

Su šeimos nariu, jei draudime nenurodyta, kad su tuo automobiliu bus mokomasi, mokytis negalima, nes draudikai nepripažintų, kad TP valdytojas yra apsidraudęs, todėl pažeistumėte KET - ,,XXX. Transporto priemonių reikalavimai: 226. Dalyvauti viešajame eisme Lietuvos Respublikoje leidžiama nustatyta tvarka įregistruotoms motorinėms transporto priemonėms, priekaboms, kurių privalomoji techninė apžiūra atlikta ir galioja (įskaitant transporto priemones, turinčias leidimą nuvykti į transporto priemonių techninės apžiūros įmonę atlikti privalomosios techninės apžiūros) ir kurių valdytojai yra apsidraudę privalomuoju draudimu ir sumokėję valstybės nustatytus su transporto priemone ar jos dalyvavimu viešajame eisme susijusius mokesčius.''

Avarijos atveju, draudikai atlygintų nuostolius nekaltajai pusei, o kaltajai pusei, kuri nėra tinkamai apsidraudusi, taikytų regresą - pateiktų sąskaitą už nuostolius.

 

Ar galiu mokytis vairuoti su savo šeimos nariu?

Taip, pradėti mokytis praktinio vairavimo galima su šeimos nariu, tačiau prieš tai turite būti išlaikęs vairavimo teorijos egzaminą „Regitroje“.

Mokydamiesi praktinio vairavimo, privalote su savimi turėti asmens dokumentą, išlaikytą pažymą apie B kat. teorijos kursą VĮ "Regitra" ir galiojančią vairuotojo sveikatos tikrinimo medicininę pažymą.

Šeimos narys, mokantis būsimąjį vairuotoją, su savimi privalo turėti vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos, valstybinės techninės apžiūros ir civilinės atsakomybės privalomojo draudimo dokumentus. Taip pat su savimi privaloma turėti dokumentus, liudijančius šeimyninius santykius – santuokos liudijimą, gimimo liudijimą, sutartį ar kt. Šeimos instruktorius privalo turėti ne mažesnį kaip 5 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą ir negali turėti galiojančių administracinių nuobaudų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

 

Ar pakartotinai, po metų pertraukos, mokantis vairavimo kursų jų kaina yra tokia pati?

Vairavimo mokyklos, įvertinusios mokinio turimus praktinio vairavimo įgūdžius, turi teisę iki 20 proc. sumažinti nustatytą praktinio vairavimo mokymo kurso valandų skaičių. Tokiu atveju kursų kaina gali būti sumažinta.

 

Išlaikiau teorijos egzaminą. Ar galiu važinėti su 5 metų stažą turinčiu žmogumi, kol išlaikysiu praktinį vairavimo egzaminą?

Praktikuotis vairuoti galite tik su šeimos nariu, kuris turi 5 metų B kategorijos vairavimo stažą.

Šeimos nariai – sutuoktiniai arba vienas iš tėvų arba vyras ir moteris, įregistravę savo partnerystę įstatymų nustatyta tvarka, jų vaikai ir įvaikiai, broliai, seserys. Globėjų (rūpintojų) šeimų nariais laikomi vaikai, kuriems pagal Lietuvos Respublikos įstatymus nustatyta globa ar rūpyba.

Važiuodami Jūs privalote turėti:

1. asmens dokumentą su nuotrauka;
2. pažymą apie išlaikytą vairavimo teorijos egzaminą VĮ „Regitra“;
3. galiojančią vairuotojo sveikatos tikrinimo medicininę pažymą.

Mokymo metu šeimos vairavimo instruktorius privalo turėti ir tikrinantiems pareigūnams pareikalavus pateikti:

1. vairuotojo pažymėjimą;
2. transporto priemonės registracijos dokumentus;
3. valstybinės techninės apžiūros dokumentus;
4. draudimo dokumentus;
5. dokumentus, pagal kuriuos galima nustatyti, kad šeimos vairavimo instruktorius ir mokinys yra šeimos nariai: santuokos liudijimą, gimimo liudijimą, partnerystės sutartį ar kt. (vienodos pavardės neįrodo, kad šeimos vairavimo instruktorius ir mokinys yra šeimos nariai).

Praktinio vairavimo mokymo metu transporto priemonės priekis ir galas turi būti paženklintas aiškiai matomais skiriamaisiais ženklais „M“, kaip reikalauja Kelių eismo taisyklės.

Per dieną praktinio vairavimo rekomenduojama mokytis ne daugiau kaip 3 valandas.

Šeimos instruktorius gali mokyti vairuoti visuose keliuose, kur yra leidžiamas eismas.

Už Kelių eismo taisyklių ir šeimos narių mokymo vairuoti keliuose tvarkos laikymąsi praktinio vairavimo metu atsako šeimos vairavimo instruktorius.

  

Noriu mokytis važinėti su tėčiu užsiklijavusi M raides. Kur jas reikia klijuoti? Ar būtina priekyje ir gale? Kurioje pusėje: vairuotojo ar dešinėje? Aukščiau ar žemiau?

Pagal KET 4. priedo 10 punktą.

10. Motorinių transporto priemonių (jų junginių), kuriomis mokoma vairuoti, priekis ir galas turi būti pažymėti baltu lygiakraščio trikampio formos skiriamuoju ženklu su raudonu apvadu ir juoda raide „M“ viduryje. Trikampio kraštinės ilgis – 200–300 mm, apvado plotis – 1/10 kraštinės ilgio.

Nėra nurodyta, kurioje pusėje klijuoti, dažniausiai klijuojama kairėje pusėje ant lango kitiems eismo dalyviams gerai matomoje vietoje, būtina priekyje ir gale, taip pat su savimi reikia turėti: sveikatos patikrinimo pažymą, pažymą, kad išlaikytas teorijos egzaminas VĮ „Regitroje“, ir dokumentą įrodantį giminystės ryšį, jeigu važiuosite su tėčiu, reikia turėti gimimo liudijimą.

 

Esu išlaikęs teorijos egzaminą „Regitroje“. Su kuo galiu mokytis vairuoti savarankiškai? Ar galiu su mamos vyru, jei tėvai išsiskyrę?

Mokytis vairuoti savarankiškai galite tik su šeimos nariu. Atkreipkite dėmesį, kad teisiškai šeimos nariais laikomi sutuoktiniai arba vienas iš tėvų arba vyras ir moteris, įregistravę savo partnerystę įstatymų nustatyta tvarka, jų vaikai ir įvaikiai, broliai, seserys, seneliai ir vaikaičiai. Globėjų ar rūpintojų šeimos nariais laikomi vaikai, kuriems pagal Lietuvos Respublikos įstatymus nustatyta globa ar rūpyba. Jums gali tikti įvaikio statusas, tada jus gali mokyti ir įtėvis.

 

Kiek valandų reikia pravažinėti vairavimo mokykloje, kai mokaisi vairuoti lengvąjį automobilį?

30 akademinių valandų.

 

Ar galiu mokytis praktinio vairavimo su tėvu? Ar man vis tiek reikės mokytis vairavimo mokykloje?

Taip, galite mokytis praktinio vairavimo su tėvu. Šeimos instruktorius privalo turėti ne mažesnį kaip 5 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą ir negali turėti galiojančių administracinių nuobaudų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Tačiau vairavimo mokykloje vis vien reikės užsirašyti ir kartu su mokytoju nuvažiuoti privalomą praktinio vairavimo kursą (šiuo metu tai – 30 akademinių valandų). Daugiau informacijos apie mokymąsi su šeimos nariu rasite čia:

https://www.teises.lt/kaip-gauti-teises/mokymasis-vairuoti-su-seimos-nariu

 

Ar vairavimo teorijos būtina mokytis mokykloje, ar egzaminui „Regitroje“ galima pasiruošti savarankiškai?

Taip, visiems teoriniams egzaminams galima pasiruošti savarankiškai, pavyzdžiui, svetainėje www.ketbilietai.lt sprendžiant testus. Daugiau apie pasiruošimą savarankiškai skaitykite čia.

 

Jau kelis metus turiu vairuotojo pažymėjimą, tačiau ilgą laiką nevairavau, todėl esu primiršusi, kaip tai daryti. Ar galiu kreiptis į vairavimo mokyklą dėl vairavimo pamokų?

Žinoma, kreipkitės į bet kurią vairavimo mokyklą.

 

Pradėjau laikyti AM kategorijos teises ir nežinau nuo ko pradėti: kokia teorija įeina į klausimus ir nuo ko pradėti mokytis?

Norint gauti AM kategorijos pažymėjimą, Jums reikės išlaikyti vairavimo teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“. Į tą egzaminą įeis 30 bendrų klausimų ir 5 specifinių, skirtų tik tai (AM) kategorijai. Mokytis teorijos siūlome savarankiškai svetainėje www.ketbilietai.lt.

 

Turiu pažįstamų, kurie turi profesionalo teises. Ar su tokiu žmogumi galima būtų mokytis vairuoti?

Deja, kol kas gali mokyti vairuoti tik besimokančiojo šeimos narys, bet šią nuostatą svarstoma pakeisti. Daugiau apie mokymąsi su šeimos nariu skaitykite čia:

https://www.teises.lt/kaip-gauti-teises/mokymasis-vairuoti-su-seimos-nariu

 

Kokius reikalavimus reikia atitikti registruojantis vairavimo mokykloje?

Jei ruošiatės gauti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, reikia turėti 17 metų. Taip pat, reikės gauti vairuotojo sveikatos tikrinimo medicininę pažymą. Daugiau informacijos kaip gauti vairuotojo pažymėjimą skaitykite čia.

 

Kokio senumo privalo būti automobiliai vairavimo mokykloje laikant B kategoriją?

B kategorijos vairavimo mokymo automobiliai turi būti ne senesni kaip 15 metų.

 

Kada galiu važinėti su M raide ir šeimos nariu turint AM kategorijos teises?

Turint tik AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą su šeimos vairavimo instruktoriumi važiuoti negalima, būtina išlaikyti B kategorijos transporto priemonių vairavimo teorijos žinių egzaminą valstybės įmonėje „Regitra“.

 

Ar galima patyrusiam vairuotojui (turinčiam vairavimo stažą daugiau nei du metus) važinėti su automobiliu, ant kurio užklijuotas žalias klevo lapas?

Taip, galima. Jei jūs važiuodami viršysite 70 km/h (90 km/h automagistralėje ar greitkelyje) greitį, tai jus sustabdęs pareigūnas ir patikrinęs jūsų vairuotojo pažymėjimą tikrai nebaus.

 

Noriu mokytis vairuoti su šeimos nariu (broliu), bet šeimos narys (brolis) neturi savo automobilio. Ar galima mokytis vairuoti su draugo automobiliu jei šalia sėdi šeimos narys (brolis) ir automobilis nėra registruotas ant jo vardo?

Teisės aktai nenumato, kad automobilis būtinai turi būti registruotas šeimos instruktoriaus vardu, numatyta kad:
Šeimos vairavimo instruktorius mokymo metu privalo turėti ir tikrinantiems pareigūnams pateikti:
1. vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti B kategorijos motorines transporto priemones ir patvirtinantį, kad šeimos vairavimo instruktorius turi ne mažesnį kaip 5 metų šios kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą;
2. transporto priemonės registravimo liudijimą;
3. transporto priemonės techninės apžiūros rezultatų kortelę (ataskaitą);
4. transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimą (polisą);
5. dokumentą (-us), pagal kurį (-iuos) galima nustatyti, kad šeimos vairavimo instruktorius ir mokinys yra šeimos nariai (jei šeimos vairavimo instruktorius yra mokinio sutuoktinis – santuokos liudijimą, jei tėvas ar motina – mokinio gimimo liudijimą ir t.t.). Atkreipkite dėmesį, kad ta pati pavardė asmenų giminystės neįrodo.

Mokyti vairuoti šeimos narį leidžiama įprastu B kategorijos automobiliu, kuris yra registruotas, praėjęs techninę apžiūrą bei turi galiojantį privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą. Mokyti negalima tik tais B kategorijos automobiliais, kurių stovėjimo stabdžio valdymo svirtis yra įrengta ne tarp vairuotojo ir keleivio sėdynių.

 

Dažnai matau nuosavą automobilį važiuojantį su M zenklu, bet be mokinio. Ar tai leidžiama?

Taisyklės nereikalauja pašalinti skiriamojo ženklo ,,M'', kai nevyksta mokymo procesas.

 

Kaip galima sužinoti informaciją apie gautas baudas už KET pažeidimus?

Galima sužinoti keliais būdais:
- Policijos informacijos tel. 8 700 60000
- el.paštu [email protected]
- per policijos elektroninių paslaugų sistemos epolicija.lt puslapį: https://www.epolicija.lt/web/guest/services

Vairuotojams, kurie turi A kat ir nori gauti B kat. pažymėjimą ir mažiau valandų važinėti su vairavimo instruktoriumi: turintiems teisę vairuoti AM, A1, A2, A ar B1 kategorijos transporto priemones ne mažiau kaip dvejus metus, neturintiems galiojančių nuobaudų už KET pažeidimus ir siekiantiems įgyti teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones – reikia pravažiuoti ne trumpesnį kaip penkių akademinių valandų (įskaitant galutinę įskaitą) praktinio vairavimo įgūdžių mokymo kursą. Šiuo atveju vairuotojas (mokinys) privalo pateikti dokumentą, patvirtinantį, kad neturi galiojančių nuobaudų už KET pažeidimus, ir dokumentą apie teorijos egzamino išlaikymą VĮ „Regitra.

Turite klausimų? Rašykite [email protected]

Kokios informacijos Jums trūksta šiame puslapyje?

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Ne

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Ne

Baigti testą?

Yra neatsakytų klausimų. Jie bus užskaityti kaip neteisingai atsakyti klausimai.

Baigti testą?

Baigti testą?

Ar tikrai norite ištrinti savo profilį?

Jūs nebegalėsite prisijungti prie ketbilietai.lt

Patvirtinkite

Ar tikrai norite persiųsti kreditus?
Ne

Baigėsi klausimai

Eiti į pagrindinį?

Parašykite mums

Nėra kreditų

Užsisakykite čia

Įrašyti mokinį neįrašius kreditų

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie privatumo politika. Sutinku