Dažniausiai užduodami klausimai



Kaip gauti vairuotojo pažymėjimą, jei gyvenu ne Lietuvoje?

 

Vairuotojo pažymėjimus išduoda Valstybė, kurioje esate deklaravęs gyvenamąją vietą.

Jei esate deklaruota (-as) ne Lietuvoje, teiraukitės vairuotojo pažymėjimo išdavimo tvarkos valstybėje, kurioje gyvenate.

Jei deklaruota (-as) Lietuvoje, tai atvažiavę į Lietuvą – galėsite laikyti teorijos ir praktikos egzaminus VĮ “Regitra”, prieš tai baigę vairavimo mokyklą.

Pažymėtina, kad tais metais, kuriais norite laikyti vairavimo egzaminus, Lietuvoje turite pragyventi bent 185 dienas, arba turite įrodyti, kad siejate savo ateitį su Lietuva.

Saitų su valstybe įrodymas gali būti įvairūs dokumentai. Tarp jų – patvirtinimai, kad studijuosite, dirbsite, ar būsite registruotas ,,Užimtumo tarnyboje''.


Išsamiau kiekvieno asmens atveju galima teirautis VĮ „Regitroje“ telefonu 8 700 55 151.

Detalesnė informacija: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/egzaminai/svarbi-informacija-pries-egzaminus 

  

Gyvenu užsienyje ir noriu laikyti teises Lietuvoje. Kiek skaičiau, tam reikia pragyventi 185 dienas. O ar galima tiesiog prisiregistruoti į gyvenamąją vietą ir po pusės metų atvykti laikyti egzaminus? 

 

Pasak VĮ „Regitros“ darbuotojų, šiuo metu nebėra reikalavimo 185 dienas pragyventi Lietuvoje, kad būtų galima deklaruoti gyvenamąją vietą. Deklaruoti gyvenamąją vietą galima savivaldybėje ir internetu.

Tik po gyvenamosios vietos deklaravimo internetu, būna atvejų, kai atėjus į VĮ „Regitrą“, jie ne visuomet mato, kad tas asmuo yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą (gal būna sistemos klaida ar panašiai). Todėl geriau būtų deklaruoti gyvenamąją vietą atėjus į savo savivaldybę.

 

Grįžau iš užsienio ir noriu pasikeisti vairuotojo pažymėjimą. Kokias sąlygas turiu įgyvendinti?

Pasikeisti vairuotojo pažymėjimą galite, jei Jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvoje*. Tai galite įrodyti dviem būdais:

 1. Jūsų gyvenamoji vieta turi būti deklaruota Lietuvoje bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais. Šiuos duomenis Regitra gaus automatiškai iš Gyventojų registro. Deklaruoti savo gyvenamąją vietą galite internetu prisijungus per elektroninius valdžios vartus.

 2. Jei Jūsų gyvenamoji vieta nėra deklaruota Lietuvoje arba ji buvo deklaruota mažiau kaip 185 dienas per kalendorinius metus, tuomet savo nuolatinę gyvenamąją vietą galite pagrįsti Jūsų pasirinktais dokumentais, įrodančiais Jūsų asmeninius ar darbo ryšius Lietuvoje.**

** Galimi ryšiai su Lietuva ir patvirtinantys dokumentai, pavyzdžiui: pradėjote dirbti Lietuvoje (darbo sutartis; individualios veiklos pažyma; verslo liudijimas; išrašas iš Užimtumo tarnybos ar kt.); esate studentas ar moksleivis iš Lietuvos ir šiuo metu mokotės užsienyje (dokumentas iš mokymo įstaigos išverstas į lietuvių kalbą ir legalizuotas); esate užsienio šalių studentas ar moksleivis ir mūsų šalyje studijuojate ar lankote mokyklą ne trumpiau nei 6 mėnesius (dokumentas iš mokymo įstaigos); buvote išvykęs atlikti arba dabar atliekate apibrėžtos trukmės profesinę užduotį užsienyje arba praktiką (pažymėjimas iš įmonės apie komandiruotę; praktikos sutartis su įmone ar kt. išversti į lietuvių kalbą ir legalizuoti); darbo ir asmeniniai ryšiai yra skirtingose valstybėse bei pakaitomis jose gyvenate, tačiau nuolat sugrįžtate į Lietuvą dėl asmeninių ryšių: Lietuvoje gyvena vyras/žmona ir/arba nepilnamečiai vaikai, artimųjų ligos atveju (globa, slauga ar kt.) kt. (pažyma apie šeimos sudėtį ir šeimos narių deklaruotą nuolatinę gyvenamąją vietą iš Registrų centro, pažyma iš gydymo įstaigos apie artimųjų globą ar slaugą; kt.)

*Nuolatinė gyvenamoji vieta – pareiškėjo gyvenamoji vieta, kurioje jis paprastai gyvena bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais dėl asmeninių ir darbo ryšių arba, jeigu jis darbo ryšių neturi, tik dėl asmeninių ryšių, kurie artimai sieja pareiškėją su vieta, kurioje jis gyvena; pareiškėjo, kurio darbo ir asmeniniai ryšiai yra skirtingose vietose ir kuris dėl to skirtingose vietose, esančiose dviejose ar daugiau valstybių, pakaitomis gyvena, gyvenamoji vieta laikoma jo asmeninių ryšių vieta tik tada, jei pareiškėjas čia nuolat sugrįžta (ši sąlyga netaikytina, kai pareiškėjas užsienio valstybėje gyvena, kad atliktų apibrėžtos trukmės užduotį); mokyklos ar universiteto lankymas nereiškia nuolatinės gyvenamosios vietos pakeitimo.

 

Ar pagamintą vairuotojo pažymėjimą gali atsiimti kitas asmuo?

Vairuotojo pažymėjimą gali atsiimti pareiškėjo nurodytas asmuo, kurio asmens duomenis (vardą, pavardę, gimimo datą) pareiškėjas nurodė vairuotojų portale ar užsakydamas vairuotojo pažymėjimą VĮ „Regitros“ padalinyje, pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o vairuotojo pažymėjimo keitimo atveju – ir pareiškėjo vairuotojo pažymėjimą (jeigu jis nėra prarastas).

Vairuotojo pažymėjimą taip pat gali atsiimti įgaliotas asmuo (įgaliojimą sudaryti galima https://igaliojimai.lt/) arba advokatas, pateikdamas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka įformintą įgaliojimą arba atstovavimo sutartį, kuriuose nurodytas pavedimas konkretiems veiksmams atlikti, ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o vairuotojo pažymėjimo keitimo atveju – ir pareiškėjo vairuotojo pažymėjimą (jeigu jis nėra prarastas).

 

Ar vairuotojo pažymėjimą galima atsiimti be asmens dokumento (paso, asmens tapatybės kortelės)?

Atsiimti pagamintą vairuotojo pažymėjimą galima tik pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelė, pasas, laikinas pasas, laikinasis pažymėjimas, užsienio valstybės piliečio pasas, jį atitinkantis kelionės dokumentas ar kitas užsienio valstybės institucijos išduotas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimas gyventi Europos Sąjungoje, leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje).

 

Kur atsiimti pagamintą nuolatinį vairuotojo pažymėjimą?

VĮ „Regitra“ padalinyje, kurį nurodėte pildydami dokumentus. Taip pat naujas vairuotojo pažymėjimas gali būti pristatomas į siuntų savitarnos terminalus arba tiesiai į namus.

Detalesnė informacija: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/vairuotojo-pazymejimai-2

 

Išlaikiau abu vairavimo egzaminus „Regitroje“, bet vairuotojo pažymėjimas dar gaminamas. Ar jau galiu vairuoti automobilį?

Ne, vairuoti galėsite tik gavę vairuotojo pažymėjimą.

  

 

Per kiek laiko išduodamas vairuotojo pažymėjimas išlaikius praktinį egzaminą?

Įprasta tvarka – per 10 dienų.

Nuo 2024-07-01 d. vairuotojo pažymėjimo keitimas nuo 10 d.d. prailgėja iki 15 d.d. Bet galima užsisakyti, kad vairuotojo pažymėjimas būtų pagamintas greičiau.

Detalesnės kainos: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/vairuotojo-pazymejimai-2/kainos-2

  

Turiu dar sovietines teises. Esu nebaustas ir teises nėra sulaikytos. Ar man pakeis teises ar reikės perlaikyti, ar išklausyti teorija ir t.t?

Iki 1990 m. kovo 11 d. išduotus vairuotojo pažymėjimus į naujus galima pasikeisti bendra tvarka, t.y. nelaikant vairavimo egzamino, o tik pateikiant VĮ „Regitra“ seną vairuotojo pažymėjimą ir kitus reikiamus dokumentus. 

 

Ar galima A1 praktika Regitroje laikyti neturint 6 valandų mokykloje?

VĮ "Regitra" neleidžia laikyti nei vienos kategorijos praktinio vairavimo egzamino, nebaigus tos kategorijos privalomų praktinių vairavimų mokykloje.

 

Laikiau prieš 10 metų teises. Esu išsilaikiusi tik mokyklinį ar galima po tiek metų eiti į Regitrą?

Galite eiti laikyti vairavimo teorijos egzaminą "Regitroje", kaip pasiruošusi savarankiškai (eksternu).

 

Sveiki, ar reikalinga pirmos pagalbos pažyma AM kategorijai?

Taip, reikalinga.

 

Ar klevo lapas gali traukti priekabą?

Kelių eismo taisyklėse nėra nurodyta, kad pradedantysis vairuotojas negalėtų tempti priekabos. Bet jūs turite įvertinti, kad pradedantieji vairuotojai, yra dar nepatyrę ir nežinodami dinaminio gabarito, bei priekabos valdymo būdo, priekabą tempiantys pradedantieji vairuotojai gali nubraukti šonus, užvažiuoti ant šaligatvių ir pan.

 

Kiek kartų galiu laikyti eksternu teorijos egzaminą?

Šiuo metu nėra ribojamas egzaminų kiekis, dėl to galite laikyti neribotą kartų kiekį. Patariame, prieš teorijos egzaminą pasimokyti KET taisykles ir KET teorijos testus, kad išlaikytumėte egzaminą iš pirmo karto.

 

Einant laikytis AM kategorijos ir neturint galiojančios tapatybės kortelės ar paso, ar tiktų moksleivio pažymėjimas?

Netinka. Dokumentus, kuriuos privaloma turėti ateinant į egzaminus VĮ „Regitra“, galima rasti čia.

 

 

Kada galima pasikeisti laikiną vairuotojo pažymėjimą į nuolatinį?

Keisti laikinąjį vairuotojo pažymėjimą galima atvykti, kai lieka ne daugiau kaip 14 dienų iki laikinojo vairuotojo pažymėjimo galiojimo pabaigos.

 

Kur galima pasikeisti vairuotojo pažymėjimą?

Priduoti dokumentus keitimui galima visuose vairuotojo pažymėjimus išduodančiuose VĮ „Regitra“ padaliniuose. VĮ „Regitra“ taip pat siūlo naujus pažymėjimus užsisakyti internetu ir pristatyti į namus.

 

Kokie dokumentai reikalingi norint pakeisti laikinąjį vairuotojo pažymėjimą į nuolatinį?

Užsisakyti internetu galite, jei:

* Jūsų asmens tapatybės kortelė arba pasas buvo išduoti Lietuvoje ne seniau kaip prieš 5 metus;
* Jums buvo išduota elektroninė vairuotojo medicininė pažyma ir ji yra galiojanti;
* Jūsų gyvenamoji vieta yra deklaruota Lietuvoje bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais.

 

Užsisakyti VĮ „Regitros“ padalinyje galite jei su savimi turite:

* Galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
* Yra galiojanti vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (jei nebuvo išduota elektroninė);
* Turimą laikinąjį vairuotojo pažymėjimą.

 

Kiek kainuoja vairuotojo pažymėjimo pakeitimas?

* 10 darbo dienų  (14,19 Eur);
* 3 darbo dienos (22,88 Eur);
* 1 darbo diena (37,36 Eur).
Nuo 2024-07-01 d. vairuotojo pažymėjimo keitimas nuo 10 d.d. prailgėja iki 15 d.d.

 

Kiek laiko yra gaminamas nuolatinis vairuotojo pažymėjimas?

Įprastai per 10 darbo dienų (Nuo 2024-07-01 d. vairuotojo pažymėjimo keitimas nuo 10 d.d. prailgėja iki 15 d.d.). Tačiau už papildomą mokestį galima užsakyti, kad pažymėjimas būtų pagamintas per tris dienas arba vieną darbo dieną.

 

Kokius pažeidimus padarius yra privalomi papildomi mokymai, norint gauti 10 metų galiojanti vairuotojo pažymėjimą? 

Papildomi mokymai reikalingi padarius šiuos KET pažeidimus:

·        vairuotojų pareigų pėstiesiems,
·        lenkimo taisyklių,
·        draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis,
·        eismo reguliavimo signalų nesilaikymu, taip pat ir įspėjamųjų signalų naudojimo,
·        važiavimo per sankryžas,
·        vairuotojų naudojimosi saugos diržais,
·        motociklininko šalmais pažeidimais,
·        nustatyto greičio viršijimu daugiau kaip 10 km/h ir transporto priemonių vairavimu,
·        kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0,2 promilės iki 0,4 promilės),
·        taip pat sukėlusių eismo įvykį, kurio metu buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata.

 

Ar vairuotojui bus pakeistas vairuotojo pažymėjimas, jei šis turi galiojančių administracinių baudų?

Vairuotojui, laiku nesumokėjusiam visų jam paskirtų baudų už padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, vairuotojo pažymėjimas nebus išduodamas ar keičiamas.

Numatyta, kad vairuotojo pažymėjimas nėra keičiamas, jeigu vairuotojui atimta teisė vairuoti transporto priemonę arba vairuotojo pažymėjimas sulaikytas policijos. Sąlygos, kad vairuotojo pažymėjimas nebus keičiamas dėl galiojančių administracinių nuobaudų, - nenumatytos. Administracinė nuobauda galioja vienerius metus.

 

Ar reikalingas medicininės apžiūros pažymėjimas važiuojant į VĮ „Regitrą“ tiesiog pasikeisti laikinas teises į nuolatines? Su teisėsauga reikalų neturėjau.

Taip, medicininės sveikatos apžiūros pažymėjimas ir pirmos pagalbos kursų baigimo pažymėjimas yra reikalingas.

 

Aš vairuoju automobiliu su stažu 50 metų, ar reikia pirmos pagalbos kursų pažymėjimo , keičiant vairuotojo pažymėjmą?

Pirmos pagalbos kursų pažymėjimas vairuotojams galioja:
AM, A1, A2, A, B1, B, BE kategorijų Pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimas (PP015) galioja neterminuotai. Išduoti seniau galioja iki nurodytos pažymoje datos, arba neterminuotai, jeigu taip nurodyta pažymėjime.
C, CE, D kategorijų motorinių kelių transporto priemonių vairuotojams, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams, geležinkelių, oro ir vandens transporto priemones, ryšių objektus valdantiems darbuotojams, kelių priežiūros darbuotojams Pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimas (PP014) galioja 5 metus nuo išdavimo datos.

 

Laba diena, galite padėti pasidaryti teises? Turiu tik seno pavyzdžio, ilgai ne gyvenau Lietuvoje.

Dėl teisių pakeitimo ar gavimo turite kreiptis į VĮ "Regitrą".

Vaikinas vairavo motorolerį išgėręs ir jam buvo laikinai atimta teisė vairuoti bet kokią transporto priemonę metams. Vairuotojo pažymėjimo neatėmė. Ar jam teks perlaikyti iš naujo kursą?

Šiuo atveju reiks ne tik iš naujo išlaikyti vairavimo egzaminus, taip pat reiks baigti papildomus kursus praradusiems teisę vairuoti ir iš naujo pasitikrinti sveikatą. 

Papildomus kursus praradusiems teises pabaigti galima daugumoje vairavimo mokyklų. O iš naujo pasitikrinti sveikatą ir gauti vairuotojo sveikatos medicininę pažymą galite pas savo šeimos gydytoją arba per sveikatospazymos.lt 

 

Ar reikia perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus, praradus teisę vairuoti dviem metams?

Taip. Perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus reikia jeigu teisės atimamos metams ir daugiau. Praėjus atėmimo terminui, reikia  kreiptis į VĮ „Regitra“ savo mieste.

Taip pat reiks baigti papildomus kursus praradusiems teisę vairuoti. Papildomus kursus praradusiems teises pabaigti galima daugumoje vairavimo mokyklų

 

Kur pirmiausia reikia kreiptis, praradus vairuotojo pažymėjimą?

Praradus vairuotojo pažymėjimą, informaciją apie tai reikia pateikti VĮ „Regitra“ „Vairuotojų portale“ arba vairuotojo pažymėjimo išdavimo paslaugas teikiančiame VĮ „Regitros“ padalinyje. Informacija apie prarastus ir nebegaliojančius vairuotojo pažymėjimus teikiama policijai bei kitoms suinteresuotoms institucijoms, todėl papildomai kreiptis į policiją nereikia. Vairuotojo pažymėjimas, vietoj kurio išduotas naujas pažymėjimas, nustoja galioti, todėl juo naudotis – netgi suradus – nebegalima. Šis pažymėjimas turi būti grąžintas artimiausiam VĮ „Regitros“ padaliniui.

Šaltinis – https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/vairuotojo-pazymejimai-2/praradau

 

Praradau teises. Ar galiu mokytis vairuoti su šeimos nariu, išlaikęs teoriją VĮ „Regitroje“?

Deja, negalite mokytis vairuoti su šeimos nariu. Taip mokytis gali tik pradedantieji vairuotojai.

Šeimos vairavimo instruktoriui draudžiama mokyti šeimos narius, kuriems yra atimta teisė vairuoti transporto priemones už KET pažeidimus.

 

Esu praradęs vairuotojo pažymėjimą su B ir C kategorijomis. Ar reiks perlaikyti abiejų kategorijų egzaminus?

Reikės perlaikyti vienos sudėtingiausios kategorijos egzaminus. 

Jeigu teisė vairuoti motorines transporto priemones buvo atimta vienerių metų ar ilgesniam laikotarpiui, vairuotojo pažymėjimas gražinamas tik išlaikius valstybės įmonėje VĮ „Regitra“ teorijos ir praktinio vairavimo egzaminus. Egzaminuojamieji, kurie nori susigrąžinti teisę vairuoti daugiau nei vienos kategorijos TP arba pakeisti vairuotojo pažymėjimą, kuriame patvirtinta teisė vairuoti daugiau nei vienos kategorijos TP, egzaminus, laiko pagal vairavimo ypatumus sudėtingiausios kategorijos TP vairavimo teisei įgyti.

Pagal sudėtingumą TP kategorijos nuo lengviausios iki sunkiausios išdėstomos taip: B1, B, BE, C1/D1 (pasirinktinai arba C1, arba D1), C1E/D1E (pasirinktinai arba C1E, arba D1E), C, D, DE, CE. Jei atimtame vairuotojo pažymėjime buvo nurodytos taip pat ir A1, A2, ar A kategorijos transporto priemonės, bus tikrinami ir jų vairavimo įgūdžiai. 

Šią tvarką reglamentuoja įsakymas dėl „Motorinių transporto priemonių vairuotojų egzaminavimo sąlygų ir tvarkos aprašo“.

 

Teisės atimtos važiuojant lengvuoju automobiliu. Turėjau B, CE kategorijas.  Ar užteks perlaikyti B kategorijos praktinį vairavimo egzaminą?

Perlaikyti egzaminą jums reikės su CE kategorijos motorine transporto priemone.  

Jeigu teisė vairuoti motorines transporto priemones buvo atimta vienerių metų ar ilgesniam laikotarpiui, vairuotojo pažymėjimas gražinamas tik išlaikius valstybės įmonėje VĮ „Regitra“ teorijos ir praktinio vairavimo egzaminus. Egzaminuojamieji, kurie nori susigrąžinti teisę vairuoti daugiau nei vienos kategorijos TP arba pakeisti vairuotojo pažymėjimą, kuriame patvirtinta teisė vairuoti daugiau nei vienos kategorijos TP, egzaminus, laiko pagal vairavimo ypatumus sudėtingiausios kategorijos TP vairavimo teisei įgyti.

Pagal sudėtingumą TP kategorijos nuo lengviausios iki sunkiausios išdėstomos taip: B1, B, BE, C1/D1 (pasirinktinai arba C1, arba D1), C1E/D1E (pasirinktinai arba C1E, arba D1E), C, D, DE, CE. Jei atimtame vairuotojo pažymėjime buvo nurodytos taip pat ir A1, A2, ar A kategorijos transporto priemonės, bus tikrinami ir jų vairavimo įgūdžiai. 

Šią tvarką reglamentuoja įsakymas dėl „Motorinių transporto priemonių vairuotojų egzaminavimo sąlygų ir tvarkos aprašo“.

 

Kur galima atlikti papildomus vairuotojų mokymus norint gauti 10 m. galiojantį vairuotojo pažymėjimą?

Čia yra pilnas sąrašas įmonių, atliekančių šiuos mokymus:

https://ltsa.lrv.lt/lt/kitos-paslaugos/mokymas-ir-egzaminavimas/papildomas-vairuotoju-mokymas/mokymo-istaigu-turinciu-teise-vykdyti-papildoma-vairuotoju-mokyma-sarasas

 

Du kartus neturėjau techninės apžiūros. Ar man reikės perlaikyti teises?

Ne, nereikės. 

 

Ką reikia daryti, norint atgauti vairuotojo pažymėjimą, jį praradus dėl girtumo.

Turėsite išklausyti specialius kursus apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai (juos organizuoja dauguma vairavimo mokyklų). Taip pat baigti papildomus vairuotojų mokymus (vairavimo mokykloje)Jei vairuotojo pažymėjimas atimtas daugiau nei metams, teks iš naujo perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus VĮ "Regitra".

 

Važiuodamas iš aikštelės atbulomis, priekiu įbrėžiau kitą automobilį. Esu pradedantis vairuotojas.  Ar man reikės po 2 metų perlaikyti teises?

Kadangi jūsų padarytame autoįvykyje niekas nenukentėjo (nebuvo sužalotų žmonių), jums negalioja SEAKĮ reikalavimas per 1 metus nuo pažeidimo padarymo dienos baigti papildomo mokymo kursą, o tuo labiau perlaikyti egzaminą. Bet dėl sukelto autoįvykio draudimo įmoka kitais metais greičiausiai padidės.

 

Ar reikia perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus praradus teisę vairuoti pusei metų?

Ne, perlaikyti egzaminus reikia tuomet, kai teisė vairuoti atimama metams ar daugiau.

 

Praradau vairuotojo pažymėjimą 1 metams dėl lengvo girtumo. Ar reikės perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus?

Taip, kai vairuotojo pažymėjimas prarandamas metams ar daugiau, atsiimant jį reikia perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus VĮ „Regitroje“. Be to, Jums reikės išklausyti specialų kursą (jį organizuoja daugelis vairavimo mokyklų) apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikataiTaip pat baigti papildomus vairuotojų mokymus (vairavimo mokykloje), bei iš naujo pasitikrinti sveikatą (gauti vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą).

 

Turėjau B, C, E vairuotojo pažymėjimą prieš 10 metų. Prieš 4 metus dėl girtumo praradau su C kategorija. Kaip galėčiau susigrąžinti pažymėjimą?

Pagal SEAKĮ 24 straipsnio 4 ir 5 punktus matome, kad Jums reikės, praėjus medicininę ir švietėjišką atestaciją, ir baigus papildomą vairuotojų mokymą, perlaikyti vairavimo egzaminą (teorinį ir praktinį) su CE kategorijos automobiliu:

4. Asmeniui, iš kurio pagal įstatymus teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta dėl teisės pažeidimo padarymo vieniems metams ir ilgiau, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik pasibaigus šios teisės atėmimo laikui ir baigus papildomą vairuotojų mokymą bei perlaikius vairavimo egzaminą, išskyrus asmenį, kuriam teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta už tai, kad jis padarė teisės pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų.

5. Asmeniui, iš kurio pagal įstatymus teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta už tai, kad jis padarė teisės pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik pasibaigus šios teisės atėmimo laikui, Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka po medicininės ir švietėjiškos atestacijos baigus papildomą vairuotojų mokymą ir perlaikius vairavimo egzaminą. Reikalavimas perlaikyti vairavimo egzaminą netaikomas, jeigu dėl šioje dalyje nurodyto teisės pažeidimo padarymo teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta trumpesniam negu vieni metai laikui.

VĮ „Regitra“ padaliniui reikės pateikti šiuos dokumentus:

1. Galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

2. Papildomo vairuotojų mokymo kurso baigimo pažymą;

3. Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą (forma Nr. 083-1/a) - gautą jau po KET pažeidimo;

4. Sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, išduotą pagal Privalomojo mokymo apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai mokymo programą.

 

Gavau baudą už lenkimą per ištisinę liniją (užrašė, kad kelio ženklų nepaisymas) ir gavau 14 Eur baudą. Ar reikės po 2 metų perlaikyti viską, jei esu pradedantis vairuotojas?

Per vienerius metus nuo pažeidimo padarymo dienos privalote baigti papildomus vairuotojų mokymus Susisiekimo ministerijos nustatyta tvarka, nes pažeidėte vieną iš punktų, nurodytų SEAKĮ 2 straipsnyje:

46. Papildomas vairuotojų mokymas – Susisiekimo ministerijos arba jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka organizuojamas ir vykdomas mokymas:

1) pradedančiųjų vairuotojų, pažeidusių KET reikalavimą (reikalavimus) vykdyti vairuotojų pareigas pėstiesiems, laikytis lenkimo taisyklių, vairuojant nesinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis, laikytis eismo reguliavimo signalų, KET nustatyta tvarka naudoti įspėjamuosius signalus, laikytis važiavimo per sankryžas tvarkos, vairuotojams naudoti saugos diržus, motociklininko šalmus, neviršyti nustatyto greičio daugiau kaip 10 km/h, nevairuoti transporto priemonių neblaiviems, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (daugiau kaip 0 promilių, bet ne daugiau kaip 0,4 promilės), taip pat sukėlusių eismo įvykį, per kurį buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata;

 

Ar reikės lankyti papildomus vairuotojo kursus pradedančiajam vairuotojui už KET 150.5 punkto pažeidimą (sustoti ir stovėti draudžiama skiriamojoje, greitėjimo ir lėtėjimo juostose)?

Jums papildomų mokymų nereikės.

SEAKĮ 2 straipsnio 40 punkte parašyta:

40. Papildomas vairuotojų mokymas – Susisiekimo ministerijos arba jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka organizuojamas ir vykdomas mokymas:

1) pradedančiųjų vairuotojų, pažeidusių KET reikalavimą (reikalavimus) vykdyti vairuotojų pareigas pėstiesiems, laikytis lenkimo taisyklių, vairuojant nesinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis, laikytis eismo reguliavimo signalų, KET nustatyta tvarka naudoti įspėjamuosius signalus, laikytis važiavimo per sankryžas tvarkos, vairuotojams naudoti saugos diržus, motociklininko šalmus, neviršyti nustatyto greičio daugiau kaip 10 km/h, nevairuoti transporto priemonių neblaiviems, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (daugiau kaip 0 promilių, bet ne daugiau kaip 0,4 promilės), taip pat sukėlusių eismo įvykį, per kurį buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata;

2) motorinių transporto priemonių vairuotojų, kuriems teisė vairuoti buvo atimta dėl KET pažeidimų.

Taigi, jūsų pažeidimas nepatenka į šį punktą.

 

Kada galima laikyti teises po pažeidimo, vairavau neturėdamas vairuotojo pažymėjimo?

Teisę laikyti vairavimo egzaminus turėsite tik suėjus pažeidimo terminui. SEAKĮ 22 straipsnio 2 punktas:

2. Teisė vairuoti motorines transporto priemones, traktorius, savaeiges mašinas nesuteikiama, jei nėra pasibaigęs šios teisės atėmimo, įstatymų nustatyta tvarka paskirto asmeniui už KET pažeidimus, tarp jų ir už transporto priemonės vairavimą neturint tam teisės, terminas.

 

Ar „Regitroje“ pakeis vairuotojo pažymėjimą, jeigu nesu sumokėjęs už KET pažeidimą? Nubaustas buvau 2011-ais metais.

Jums vairuotojo pažymėjimo pakeisti neturėtų, nes nesumokėjote paskirtos baudos. Dėl tikslesnės informacijos patariame kreiptis į VĮ „Regitros“ skyrių arba telefonu 8 700 55 151.

 

Gavau baudą už greičio viršijimą, 46 km/val., atėmė teises 6 mėnesiams. Tačiau neturiu 2 metų stažo. Ar tai reiškia, kad reikės viska perlaikyti „Regitroje“ egzaminus iš naujo ar užteks papildomų vairuotojų kursų?

Jums pakaks baigti tik papildomus vairuotojų mokymus.

Pagal SEAKĮ 24 straipsnio 3 punktą:

3. Asmeniui, kuriam teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta dėl KET pažeidimų, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik jam nustatyta tvarka užbaigus papildomus vairuotojų mokymus.

 

Kaip susigrąžinti laikiną / nuolatinį vairuotojo pažymėjimą, kurį sulaikė policija?

Jeigu vairuotojo pažymėjimas atimamas metams ir ilgesniam laikotarpiui, norėdami jį susigrąžinti, pirmiausia turite kreiptis į VĮ „Regitra“ egzaminų centrą. Čia reikia sėkmingai išlaikyti teorijos bei praktikos egzaminus bei pateikti VĮ „Regitros“ vairuotojo pažymėjimų išdavimo padaliniui galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą - gautą jau po KET pažeidimo. Visais kitais atvejais  turite kreiptis į policiją.

 

Ar reikia perlaikyti mokyklinius kursus gavus įspėjimą?

Įspėjimą galima gauti už nustatyto greičio viršijimą iki 10 km/h, arba kitus KET pažeidimus, nenumatytus ATP kodekse bei pateiktame sąraše. Taigi, papildomų kursų jums baigti nereikia.

 

Ar reikia papildomų kursų jei atimta teisė AM 12mėn. bet noriu laikyti B (B teorija Regitroje išlaikiau, praktinį laikysiu kai baigsis atėmimo terminas)?

Taip, reikia.

 

Ar galima laikyti teises jai turi baudų, bet jas moki (už vairavimą be teisiu) ir jai išlaikyčiau ar gaučiau jas?

Pažymėjimo negausite, kol nebus sumokėtos baudos ir praėjęs atimtų teisių terminas. Jam praėjus galite laikyti egzaminus ir bandyti susigražinti vairuotojo pažymėjimą.

 

Ar teisės yra atgaunamos jeigu nesi išklausęs kurso, bet dar turi laiko, tai padaryti. Pvz. Atimtos teisės 6 mėn. , o kursus reikia išklausyti per metus.

Teisė vairuoti atgaunama tik išklausius papildomo vairuotojų kurso mokymus.

 

Praradau teise vairuoti už girtumą, daugiau nei 1,5 promiles. Gavau 1 metus 6 mėnesius atėmimą vairuotojo pažymėjimo, klausimas būtų jai susigražinčiau ji po pusės bausmės laiko tai yra po 9 mėnesiu ar man reiktų perlaikyti teorinį ir praktinį egzaminą Regitroje?

Jei teisė vairuoti buvo prarasta metams ar daugiau, teks perlaikyti teorinį ir praktinį egzaminą VĮ „Regitra“.

Jeigu praradote vairuotojo pažymėjimą dėl vairavimo neblaiviam stovyje, anksčiau susigrąžinti teisę vairuoti anksčiau galite jeigu sutiksite vairuoti tik tokias transporto priemones, kuriose būtų įdiegti antialkoholiniai variklio užraktai. Susitrumpinus vairavimo atėmimo terminą, nereikia perlaikyti teorijos ir vairavimo egzaminų.

Detalesnė informaciją apie prarastos teisės vairuoti grąžinimą: https://www.teises.lt/praradus-teises

 

Ar nutrūksta vairavimo stažas, jeigu buvo atimtos B kategorijos teisės 2 metams? 

Stažas nenutrūksta.

 

Ar reikia praeiti papildomus vairavimo mokymo kursus praradusiems teisę su 1.8 prom.?

Taip, reikia.

 

Jeigu perlaikau jau turėjęs teises anksčiau ar reikia turėti einant į egzaminą pirmąją pagalba su savimi, ar jau matys, kad turėjau teises ir nereikia?

Turite turėti.

Detalesnė informaciją apie prarastos teisės vairuoti grąžinimą: https://www.teises.lt/praradus-teises

 

Sveiki. Praradau vairuotojo pažymėjimą 1 metams ir 6 mėn., patikrinus blaivumą įpūčiau 2,93 prom. Teismo sprendimu gavau 500 Eur baudą , 1 metų ir 6 mėn. atėmimą vairuotojo pažymėjimo, kadangi žmona laidavo atleistas buvau nuo baudžiamosios atsakomybės. Ar verta kreiptis i teismą dėl vairuotojo pažymėjimo grąžinimo anksčiau laiko?

Į šį klausimą atsakyti negalime, tai jūsų sprendimas.

Detalesnė informaciją apie prarastos teisės vairuoti grąžinimą: https://www.teises.lt/praradus-teises

 

Sveiki, padariau nusižengimą, lenkiau per ištisinę juostą, atėmė teisės 3 mėn. Ar atgavus teises reiks perlaikyti teoriją? Stažas daugiau nei 20metų.

Perlaikyti egzaminų nereikės, reiks baigti papildomus kursus praradusiems teisę vairuoti. 

Papildomus kursus praradusiems teises pabaigti galima daugumoje vairavimo mokyklų

Detalesnė informaciją apie prarastos teisės vairuoti grąžinimą: https://www.teises.lt/praradus-teises

 

Laba diena. Norėjau sužinoti, ar galiu laikyti egzaminą ir gauti teises vairuotojo, jei aš ankščiau esu įkliuvęs be teisių ir man skirta bauda buvo seniai, kokie 8 metai praėjo. Baudos nesumokėjau, neturėjau galimybių.. ar prileis mane prie egzaminų? Baudos jau turi pasinaikinti, praėjo laikas senaties.. pagal įstatymus.

Vairavimo teisė atimama tuomet, kai padaromas Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį Administracinių nusižengimų kodekse yra numatyta ne tik piniginė bauda, bet ir vairavimo teisės atėmimo terminas. Jeigu padarėte KET pažeidimą, pareigūnas Jūsų vairuotojo pažymėjimo gali ir nepaimti, tačiau tai nereiškia, jog galite toliau vairuoti. Tokiu atveju laikoma, jog teisė vairuoti Jums yra sustabdyta.

Vairavimo teisė atimta gali būti:

  • įstatymuose nustatytais atvejais
  • sutrikus elgesiui, asmenybei ir (ar) susirgus ligomis, įtrauktomis į patvirtintą sąrašą, kai dėl asmens sveikatos ar elgesio būklės asmuo negali tinkamai vairuoti transporto priemonių
  • nustačius, kad teisė vairuoti transporto priemones buvo suteikta pateikus klaidingus asmens, sveikatos būklės duomenis ar kitą neteisingą informaciją, kuri suteikė galimybę vairuoti atitinkamas transporto priemones
  • padarius KET pažeidimų, vairuojant apsvaigus
  • sukėlus eismo įvykį, dėl kurio buvo sutrikdyta eismo dalyvio sveikata (išskyrus tam tikrus atvejus, kai asmuo netraukiamas administracinėn atsakomybėn)

Jeigu vairuotojui, pažeidusiam KET reikalavimus, pažeidimo padarymo vietoje policija skiria teisės vairuoti atėmimą ir išduoda administracinio nusižengimo protokolą, tai tuo pačiu ir suteikia informaciją apie tai, už ką skirta nuobauda, kur ją sumokėti, nuo kada pradeda galioja teisės vairuoti atėmimo terminas.

Savo visas nuobaudas/baudas galite matyti prisijungę prie epolicija.lt. Kadangi epolicija sistema yra susijungusi su VĮ "Regitra" sistema, galite ir Regitros svetainėje pasitikrinti dėl turimų nuobaudų. Taip pat galite kreiptis telefonu į VĮ "Regitra" ir į policiją, kad sužinotumėte kokia situacija yra su jūsų bauda ir teisių atėmimu.

 

Sveiki, praradau teises metams. Ar galiu laikyti teoriją ir praktinį važiavimą nepraėjus metams, ir po metų atsiimti teises? Ar laikyti egzaminus galiu tik praėjus metams?

Laikyti egzaminus galite tik einant į pabaigą teisių atėmimo pabaigos datai. T.y. teoriją galite laikyti likus kelioms savaitėms iki teisių atėmimo datos pabaigos, o praktiką tik po teisių atėmimo datos.

 

Praradau teisės prieš 20 metų, 3 metams, ar reikės perlaikyti?

Taip, reikės.

 

Sveiki, jei praradau teises dėl ligos, kokių dokumentų reikia norint jas susigrąžinti?

Pirmiausia, turite pasitikrinti sveikatą ir gauti naują medicininę sveikatos pažymą, tada kreipkitės į VĮ "Regitrą".

 

Ar galiu mokytis vairuoti su šeimos nariu, jeigu teisės buvo atimtos, bet suėjo atėmimo terminas ?

Ne, negalite.

 

Gavau bauda būdamas "klevu" ir man priskyrė "durniaus" kursus išklausyt, o kiek žinau juos reik išklausyti/praeit per 6 mėnesius nuo baudos sumokėjimo, bet dilema tokia, kad praėjus mėnesiui praradau teises 6 mėnesiams, tai klausimas toks, kada reikės kursus išklausyti/praeiti? 

Taip, reiks baigti papildomus kursus praradusiems teisę vairuoti.

 

Man buvo uždrausta laikytis vairuotojo pažymėjimą keturis metus, dabar praėjo 3 metai ar galiu pradėti laikytis ir kokių dokumentų reikia?

Galite po truputį naujai tvarkytis visas pažymas, pradėti eiti vairavimo mokymus, bet kol nesueis pilni 4 metai, jums Regitra neleis laikyti teisių. Kaip gauti vairuotojo pažymėjimą galite rasti čia.

 

Vairuotojo pažymėjimas nebegalioja, nes per metus nepraėjau kursų nusižengusiems, tačiau baudą už telefoną susimokėjau. Teoriją persilaikiau, eisiu laikyti praktiką, bet nerandu informacijos ar vis dar privalau praeiti tuos kursus, kad gaučiau naują pažymėjimą po praktikos egzamino išlaikymo?

Papildomo mokymo eiti nereikia: Pradedantysis vairuotojas, per 2 metus nuo jam išduoto vairuotojo pažymėjimo išdavimo dienos pažeidęs KET reikalavimą, už kurį numatytas papildomas vairuotojų mokymas <...> ir per vienus metus nuo nutarimo (teismo nuosprendžio), kuriuo asmuo pripažintas padariusiu teisės pažeidimą, įsiteisėjimo dienos ar nuo administracinio nurodymo, surašyto padarius administracinį nusižengimą, įvykdymo dienos nebaigęs papildomo vairuotojų mokymo, praranda teisę vairuoti transporto priemones ir jo turimas vairuotojo pažymėjimas nekeičiamas į 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Tokiu atveju pradedančiajam vairuotojui teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik perlaikius vairavimo egzaminą ir išduodamas 3 metus galiojantis vairuotojo pažymėjimas.

 

Metams praradau teises, klaidos Regitroje už baudas matomos, ar užteks išsilaikyti teorijos bei praktikos egzaminus ir išklausyti kursą pažeidusiems, kad atgauti teises? Jei naujų baudų už KET neturiu?

Viskas priklauso nuo to už kokį pažeidimą praradote teises. Jei teises praradote dėl alkoholio vartojimo, tada reikės naujos medicininės sveikatos pažymos ir alkoholio ir narkotikų žalos mokymų. Daugiau informacijos, kaip atgauti atimtą vairuotojo pažymėjimą, galite rasti čia.

 

Man buvo atimta B kategorijos teisė vairuoti 1 metams už girtumą. Pasibaigus terminui po 2 metų perlaikiau egzaminus. Ar man vairavimo stažas kaupiasi ar skaitausi pradedantysis vairuotojas?

Tai priklauso nuo daug aplinkybių, bet stažas turėtų nenutrūkti. Tiksliai į tai galės atsakyti Regitroje, kadangi jie matys kokia situacija buvo iki prarandant vairuotojo pažymėjimą.

 

Neturintis 2 m. padariau KET pažeidimą nebuvau prisisegęs saugos diržu ir neišklausiau kursų. Baudą sumokėjau kuri buvo paskirta. Išlaikiau teorijos egzaminą, o man priklauso praktinis egzaminas pravažiavimas Regitroje?

Taip, priklauso.

 

Kokiu būdų susigražinti teises pripūtus 2,5 promiles?

Visą informaciją galite rasti čia: https://www.teises.lt/praradus-teises

 

Lenkiau mašiną sankryžoje kur pažymėtas šalutinis kelias. Teises atimtos 3 mėn. Ar reikės perlaikyti ar tik išklausyti kursus?

Reikės išklausyti papildomo vairavimo mokymo kursus. Teisių perlaikyti nereikės. Daugiau informacijos galite rasti čia: https://www.teises.lt/praradus-teises/kada-reikia-perlaikyti-teises

 

Sustabdytas policijos įpūčiau 1.6 prom., nesu niekada už nieko baustas , problemų su alkoholiu ar narkotikais neturėjęs, kokio maždaug laiko tikėtis teisių atėmimo? Ir ar bus šansas teikti prašymą dėl alkobloko po pusės laiko?

Teisių atėmimas pagal ANK numatomas nuo 24-60 mėnesių. Bet tikslų teisių atėmimo terminą matysite tik gavęs protokolą arba nutarimą. Tik tada bus galima sužinoti ar bus galima teikti prašymą sutrumpinti bausmės laiką įsidėjus alkobloką. 

Daugiau informacijos čia: https://www.teises.lt/baudos.html

 

Ar reikės perlaikyti teisės, jei jos atimtos 6 mėn. turiu B:C:D kategorijas?

Reikės išklausyti papildomo vairavimo mokymo kursus. Teisių perlaikyti nereikės. Daugiau informacijos galite rasti čia: https://www.teises.lt/praradus-teises/kada-reikia-perlaikyti-teises

 

Jei teisės atimtos metams už girtumą, yra laiduotojas, tai ar teises reikia perlaikyti?

Jei vairuotojo pažymėjimas atimtas metams ar daugiau, tieses reikės perlaikyti.

 

Ar yra kažkokių išlygų, kad persilaikius teises nebūtų grąžinamas ir sukauptas stažas vairavimo?

Šiuo klausimu jums gali atsakyti tik "Regitroje".

 

Praradau vairuotojo pažymėjimą labai senai 2011 metais berods ir dabar susiruošiau perlaikyti. Kokių veiksmų imtis? Dėl protokolo kopijos liepė kreiptis į registrų centrą bet ten senesnių nei 5metų duomenų nėra.

Jei neturite protokolo, gauti jo dublikatą, turite kreiptis į policiją arba jei buvo teismas, į teismą. Gavus protokolą turite išklausyti papildomus vairuotojų mokymus ir kt. Daugiau informacijos galite rasti čia: https://www.teises.lt/praradus-teises/kada-reikia-perlaikyti-teises

 

Maždaug nuo 2010 m. Neteko naudotis vairuotojo teisėmis. Dabar tai negaliojantis dokumentas. Ką turiu padaryti kad jis vėl galiotų. Ant teisių galiojimo laiko nėra. Esu Lietuvoje.

Iš to ką rašote suprantame, kad jūs turite senos laidos laminuotą vairuotojo pažymėjimą, nes ant jo nėra galiojimo datos. Gauti naujam vairuotojo pažymėjimui turite kreiptis į VĮ "Regitra" ji matydama jūsų situaciją, galės tiksliau atsakyti į šį klausimą.

Kaip pasikeisti nebegaliojantį vairuotojo pažymėjimą? https://www.teises.lt/pasikeisti-vairuotojo-pazymejima/pradedantiesiems-vairuotojams-isduodamas-2-metus-galiojantis-vairuotojo-pazymejimas

 

Turiu A, B, C kategorijos buvo atimtos teisės. Ką reikia išlaikyti, kad atgauti šias kategorijas, stažas nuo 1992 m?

Turite laikyti aukščiausią kategoriją, jūsų atveju C kategoriją, tada gausite ir B kategoriją. A kategorija yra laikoma atskirai, tad ją turėsite taip pat laikyti iš naujo.

 

Sveiki, laikinai atėmė teises 3 mėn. viršijus greitį su C kat. Sumokėjau 120eur. baudą. Ar reikės išklausyti kursus papildomus?

 Taip, papildomo mokymo kursus išklausyti reikės, kitaip neatgausite teisės vairuoti. 

 

Jei teises atimtos Lietuvoje ar galima išsilaikyti kitoje šalyje ir jas praėjus terminui pasikeisti į Lietuviškas ?

Ne, negalima.

 

Vairavau motociklą neturėdamas A kategorijos gavau bauda 375 eur. ir 6 mėn.  atimtos teisės. Ar galiu vairuoti C kat.?

Kadangi jums yra atimta teisė vairuoti, jokios kategorijos vairuoti negalite,

 

Ar turėdamas teisę vairuoti automobilį (B kat.) ir laikydamas A kategorijos (motociklo) teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“, jos neišlaikęs galiu prarasti teisę vairuoti automobilį?

Neišlaikę egzaminų VĮ „Regitroje“, turimų vairuotojo pažymėjimų neprarasite.

 

Turiu A1 kategoriją virš dviejų metų. Ar privalomas klevo lapas ir greičio ribojimas iki 70 km/h du metus B kategorijai?

Pagal SEAKĮ 2 straipsnio 46 punktą:

46. Pradedantysis vairuotojas – asmuo, įgijęs teisę vairuoti A, A1, A2, B, B1 kategorijos motorinę transporto priemonę ir turintis vairavimo stažą iki dvejų metų.

Taigi, jei jūs turite vieną iš šių kategorijų (A, A1, A2 ar B1, du metus ar ilgiau, tai nesate pradedantysis vairuotojas ir, vairuodami lengvąjį automobilį, neprivalote užsidėti žalio klevo lapo skiriamojo ženklo.

Štai kas KET XV skyriaus 134 punkte rašoma dėl greičio:

134. Pradedantiesiems vairuotojams, taip pat asmenims, kurie mokosi vairuoti, leidžiama važiuoti automagistralėse ir greitkeliuose ne didesniu kaip 90 km/h greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/h greičiu.

Taigi, jūs galite nesilaikyti ir 70 km/h greičio ribojimo.

 

Ar norint vairuoti galingąjį keturratį reikia turėti arba A arba B kategorijas? Tačiau amžius, nuo kurių išduodamas atitinkamos kategorijos, yra skirtingas. Tai norint vairuoti sunkųjį keturratį pakanka turėti 18 metų?

Norint vairuoti galingąjį keturratį reikia turėti abi - A ir B kategorijas. Ši transporto priemonė gali būti registruota atitinkamos savivaldybės administracijos (nepriklausomai nuo tokio keturračio savininko gyvenamosios vietos) Žemės ūkio skyriuje arba valstybės įmonėje VĮ „Regitra“. Jei šis keturratis registruotas savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriuje, vairuotojas gali jį vairuoti turėdamas SM (SKM) arba A ir B kategorijas. Jei jis registruotas valstybės įmonėje VĮ „Regitra“ jį gali vairuoti turėdamas tik A ir B kategorijas.

http://lkpt.policija.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/atmintine-keturraciai-motociklai

https://www.keliueismotaisykles.info/seaki-pagrindines-sio-istatymo-savokos.html

 

Noriu vairuoti 99 kW motociklą. Ar tam reikia laukti 24-erių metų ir laikyti A kategorijos teises?  Ar išsilaikęs B kategorijos teises, iškart (ar reikia stažo) galiu laikytis ir A kategorijos teises?

A kategorijos vairuotojo pažymėjimą įgyti nuo 20 metų galima tik tuo atveju, jei jau turite dviejų metų A2 kategorijos (ją galima laikyti nuo 18 metų) vairavimo stažą. Kitu atveju galėsite įgyti A kategoriją tik nuo 24 metų.

Sulaukę 24 metų, galite kartu laikyti A ir B teorijos egzaminą. Jį sudaro 35 klausimai (galima padaryti 7 klaidas). Tokiu atveju A2 vairavimo stažo nereikia.

 

Turiu „B“ kategorijos teises ir noriu turėti A kategoriją. Man reikia tik išlaikyti praktinį egzaminą su motociklu ir galiu gauti „A“, ar reikia laikyti ir teorijos egzaminą?

Turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir norint gauti A kategorijos vairuotojo pažymėjimą, reikia VĮ „Regitroje“ išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus. Teorijos egzaminą galima laikyti pasiruošus ir savarankiškai, tačiau praktikos egzaminą leidžiama laikyti tik pravažiavus motociklu vairavimo mokykloje nustatytą valandų skaičių.

 

Ar galima vairuoti AM kategorijos motociklus praradus B kategoriją?

Praradus teisę vairuoti lengvąjį automobilį, AM kategorijos motociklus taip pat vairuoti draudžiama.

 

Man 13 metų. Ar galiu važinėti motoroleriu?

Ne, vairuoti motorolerį galima tik nuo 15 metų ir tam reikia AM kategorijos vairuotojo pažymėjimo. Jį galima gauti išlaikius teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“, praktinio egzamino laikyti nereikia.

 

Kur gauti informacijos apie leidžiamą triračių ir keturračių galią?

Skaitykite informaciją apie AM, A1, A, B1, B kategorijas čia:

http://www.keliueismotaisykles.info/seaki-motoriniu-transporto-priemoniu-kategorijos-ir-minimalus-vairuotoju-amzius.html

 

Ar išlaikęs B kategoriją, įgysiu vairuoti ir AM bei BE kategorijų transporto priemones?

Įgijus teisę vairuoti B kategoriją, AM įgyjate automatiškai. BE kategoriją reikia laikyti atskirai.

 

Ar išlaikius B kategorijos teoriją galima vairuoti AM kategorijos mopedus turint visus dokumentus su teorijos egzamino baigimo lapeliu?

Ne, vairuoti mopedą galėsite tik tuomet, kai turėsite B arba AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

 

Ar galiu su A kategorija vairuoti motorolerį iki 49 kub.cm?

Taip galite. Nes pagal SEAKĮ 23 straipsnį:

4) A kategorija – triračiai, kurių galia didesnė kaip 15 kW, ir motociklai;

 

Man 28 metai, turiu B kategoriją. Ar galiu laikyti A kategoriją savarankiškai? Ar nereikia eiti kursų į mokyklą?

Taip, savarankiškai pasikartokite teoriją ir išlaikykite VĮ ,,Regitroje'' A kat. teorijos egzaminą. Tada galėsite vairavimo mokykloje baigti praktinį 10 ak/val. vairavimo kursą ir laikyti VĮ ,,Regitroje'' A kat. praktinį egzaminą.

 

Jau turiu išsilaikęs AM kategorijos teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“. Ar jau galiu važinėti motoroleriu?

Taip, jei turite AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą (jį turėjo išduoti VĮ „Regitroje“ išlaikius teorijos egzaminą).

 

Ar galima nuo 15 metų pradėti mokytis A1 kategorijos kursus?

Taip, mokytis A1 kategorijos galite nuo 15 metų. Štai kas apie tai parašyta Saugaus Eismo Keliais įstatymo 21 ir 23 straipsniuose:

5. Kelyje mokomas vairuoti motorinę transporto priemonę, traktorių, savaeigę mašiną mokinys neturi būti jaunesnis daugiau kaip vienais metais negu nustatytas amžius, nuo kurio teisės aktai leidžia vairuoti tos kategorijos transporto priemonę.

2. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti motorines transporto priemones, jų junginius su priekabomis ir galima išduoti vairuotojo pažymėjimus:

2) A1 kategorija – 16 metų;

Teorijos egzaminą  VĮ "Regitra" galima išlaikyti pasiruošus savarankiškai. 

Prieš praktikos egzaminą VĮ "Regitra", reikia vairavimo mokykloje pravažiuoti 10 ak/val. praktinį kursą.

  

Turiu A1 kategorija, noriu laikyti A2 kategoriją. Ar reikia iš naujo laikyti teorijos egzaminą ir mokykloje važinėti 10 ak/val. su A2 kat. instruktoriumi?
Jeigu neturite 2 m. stažo su A1, tada reikia išlaikyti teorijos egzaminą VĮ "Regitra" (galima pasiruošti savarankiškai). Taip pat reikalingas 10 ak/val. praktinio mokymo kursas vairavimo mokykloje, bei turite išlaikyti vairavimo egzaminą VĮ "Regitroje".
Jeigu turite A1 kategoriją ir 2 metus stažą, reikia išlaikyti tik praktinio vairavimo egzaminą VĮ "Regitroje".

 

Turiu B kategoriją, noriu išsilaikyti BE. Kaip tai padaryti?

Teorijos egzaminą VĮ "Regitra" galima išlaikyti pasiruošus savarankiškai.  Prieš praktikos egzaminą VĮ „Regitra“, reikia vairavimo mokykloje pravažiuoti 10 ak/val. praktinį kursą.

 

Kaip įgyti BE kategorijos vairuotojo pažymėjimą jau turint B, C ir D kategorijų pažymėjimus?

Siekiant įgyti teisę vairuoti BE kategorijos transporto priemones, teorijos egzaminą VĮ "Regitra" galima išlaikyti pasiruošus savarankiškai. Prieš praktikos egzaminą VĮ „Regitra“, reikia vairavimo mokykloje pravažiuoti 10 ak/val. praktinį kursą. 

Taip pat C1E, CE, D1E arba DE kategorijų transporto priemones suteikia teisę vairuoti ir BE kategorijos transporto priemones, tad galite laikyti  C1E, CE, D1E arba DE ir gausite BE kategoriją.

 

Ar galima vilkti priekabą lengvuoju automobiliu, turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą?

B kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti automobilį, kuris gali būti sujungtas su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg, taip pat sujungtą ir su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, tačiau junginio didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė kaip 3,5 t, o priekabos didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė už automobilio masę be krovinio. Priekaba gali turėti ir dvi ašis.

 

Ar reikia turėti B ir C kategorijas norint gauti D1 kategoriją, ar užtenka tik B?

Taip, užtenka. Mokytis vairuoti C1, C, D1, D ar T kategorijos galima turint teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones.

 

Nuo kelių metų galiu mokytis C kategoriją, jeigu dar esu moksleivis?

SEAKĮ 23 straipsniu nustatyta:

C kategoriją galima laikyti tiktai turint teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones.

C kategorija – 21 metai, išskyrus asmenis, kurie nustatyta tvarka yra įgiję pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius.

SEAKĮ 21 straipsniu nustatyta:

5. Kelyje mokomas vairuoti motorinę transporto priemonę, traktorių, savaeigę mašiną mokinys neturi būti jaunesnis daugiau kaip vienais metais negu nustatytas amžius, nuo kurio teisės aktai leidžia vairuoti tos kategorijos transporto priemonę.

 

Ar reikės laikyti BE kategoriją ir kur, jei turiu B, B1, C, C1 kategorijas?

Taip, reikės laikyti egzaminus toje vairavimo mokykloje, kur ruošiami BE ar CE kategorijų vairuotojai. Štai kas rašoma SEAKĮ 23 straipsnio 5 punkte:

5. Teisė vairuoti šioje dalyje nurodytų kategorijų transporto priemones įgyjama (egzaminai laikomi) laikantis šių sąlygų:

1) teisė vairuoti C1, C, D1, D ir T kategorijų transporto priemones suteikiama tik vairuotojams, jau turintiems teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones;

2) teisė vairuoti BE, C1E, CE, D1E ir DE kategorijų transporto priemones suteikiama tik vairuotojams, jau turintiems teisę vairuoti atitinkamai B, C1, C, D1 ir D kategorijų transporto priemones.

 

Neseniai išsilaikiau C kategoriją. Noriu laikyti A kategoriją. Ar reikės iš naujo eiti laikyti valstybini teorijos egzaminą, ar užsiskaito C kategorijos teorijos valstybinis egzaminas?

Reikės laikyti A kategorijos teorijos egzaminą, nes jame yra specifinių šios kategorijos klausimų. Egzaminui pasiruošti galite savarankiškai svetainėje www.ketbilietai.lt.

 

Turiu vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti C kategorijos transporto priemones. B kategorijos atžymos nėra. Teisės laikytos 1989 m. Ar aš galiu vairuoti B kategorijos automobilius?

Čia neeilinis atvejis. Galbūt jūs laikėte egzaminus BC kategorijų vairuotojo pažymėjimui gauti, o B kategorijos neišlaikėte ir jos atsisakėte, todėl ir liko C kategorijos įrašas. O tais senais laikais matomai buvo galima iš karto laikyti tik C kategorijos egzaminą. Jūs turėtumėte turėti vairuotojo kortelę, kur ir yra visos atžymos apie jūsų laikytus egzaminus (teorijos bei praktikos). Beje, pagal dabartinius SEAKĮ reikalavimus, B kategorijos autotransporto priemonių vairuoti jūs negalite. Greičiausiai jums keičiantis vairuotojo pažymėjimą, reikės išlaikyti B kategorijos egzaminą.

Jei jūsų vairuotojo pažymėjimas yra lietuviško pavyzdžio ir turi galiojimo datą, jis dar galiojo iki 2017 m. vasario 3 d., jei rusiško pavyzdžio -  2013 m. gruodžio 31 d. baigė galioti nuo 1990 m. kovo 11 d. iki 2000 m. kovo 31 d išduoti vairuotojo pažymėjimai. Taigi, galbūt jūsų vairuotojo pažymėjimas jau nebegalioja. Išsamesnę informaciją galite gauti VĮ „Regitros“ padalinyje.

 

Ar galiu iš karto įgyti C ir CE kategorijų vairuotojo pažymėjimą?

Įgyti vienu metu teisę vairuoti C ir E kategorijų transporto priemones galima tik turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Tuomet reikia vairavimo mokykloje baigti bendrus kursus C ir CE kategorijoms įgyti.

Tokiu atveju, mokiniai pirmiausiai mokomi vairuoti C kategorijos transporto priemones ir tik po to – CE kategorijos. VĮ „Regitra“ reikia išlaikyti vieną (bendrą) teorijos egzaminą, o praktikos egzaminai laikomi kiekvienai kategorijai atskirai.

 

Ar su B kategorija galiu vairuoti traktorių?

Taip, turint B kat. vairuotojo pažymėjimą, leidžiama vairuoti traktorius iki 60 KW.

 

Turiu TR1, TR2 ir SZ kategorijas. Man 34 metai. Ar galiu važinėti 50 kub.cm motoroleriu?

Traktorių ar savaeigių mechanizmų vairuotojo pažymėjimas nesuteikia teisės vairuoti AM kategorijos transporto priemonių. Tam reikia turėti pačią AM kategoriją, arba bet kurią aukštesnę nei AM kategoriją (A, B, C, D).

 

Ar galiu su B kategorija vairuoti mini krautuvą (BOBCAT)?

Asmenys, turintys B kategorijos vairuotojo pažymėjimus, gali vairuoti traktorius, kurių variklio galia iki 60 kW (galia nurodyta traktoriaus registracijos liudijime). Asmenys, turintys aukštesnę kaip B vairuotojo kategoriją, turi teisę vairuoti visų kategorijų traktorius, nepriklausomai nuo jų galingumo, ir visas savaeiges žemės ūkio mašinas: javų ir kitus kombainus, savaeigius purkštuvus, krautuvus. Jeigu krautuvas priskiriamas prie kurios nors iš šių išvardytų transporto priemonių, tuomet galima jį vairuoti.

 

Ar vis dar galioja įstatymas, kuris leidžia vairuoti traktorius su B kategorija? Ir ar leidžiama laikyti traktorininko teises (su kuriomis galima važiuoti keliais) nuo 15 ar 16 metų?

Ne, tam reikia C arba D kategorijos.  

Vadovaujantis LR žemės ūkio ministro įsakymu 2009 m. rugsėjo 28 d. Nr. 3D-710 „Dėl Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) rengimo ir teisės vairuoti šias transporto priemones įgijimo taisyklių bei traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) pažymėjimų išdavimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo“:

24. Motorinių transporto priemonių vairuotojų pažymėjimai, suteikiantys teisę vairuoti C1, C, C1E, CE, D, D1, DE arba D1E kategorijų motorines transporto priemones, patvirtina teisę vairuoti:

  • TR1, TR2 kategorijos traktorius ir SZ kategorijos savaeiges žemės ūkio mašinas. Motorinių transporto priemonių vairuotojų pažymėjimai, suteikiantys teisę vairuoti B kategorijos motorines transporto priemones, patvirtina teisę vairuoti TR1 kategorijos traktorius.
  • TR1  kategoriją gali laikyti asmenys nuo 15 metų.
  • TR2  kategoriją gali laikyti asmenys nuo 17 metų.
  • SZ  kategoriją gali laikyti asmenys nuo 17 metų. (savaeigės žemės ūkio mašinos (javų, cukrinių runkelių, bulvių, pašarų ir kiti savaeigiai kombainai, savaeigės šienapjovės)).
  • SM  kategoriją gali laikyti asmenys nuo 17 metų, turintys traktorininko pažymėjimą. (Savaeigės ne žemės ūkio mašinos, specialiosios žemės kasimo, transportavimo, melioracijos, miškų ūkio, kelių dangų rengimo ir priežiūros mašinos bei kitos savaeigės mašinos, nepriklausančios savaeigių žemės ūkio mašinų kategorijai).

 

Jeigu aš turiu ant vairuotojo pažymėjimo C1, C kategoriją, ar man leidžiama vairuoti B kategorijos transporto priemones?

Teisė vairuoti C1, C kategorijų transporto priemones suteikiama tik vairuotojams, jau turintiems teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones;

Visos galimos vairuoti kategorijos yra nurodytos ant vairuotojo pažymėjimo.

 

Neseniai esu įgijęs B kat. vairuotojo pažymėjimą, man 21 metai, ar galiu laikyti C ir CE kat. egzaminus, be 2 metų B kat. stažo? 

Taip galite. C ir CE kategorijos galimos laikyti nuo 21 metų ir nėra svarbu kiek metų turite B kategorijos teises.

 

Ar turint B kategorija, galiu būti velkamas?

Pagal KET 214 p. Velkamą standžia arba lanksčia vilktimi transporto priemonę vairuoti gali tik asmuo, turintis teisę ją vairuoti <...>.

Jei turite B kategoriją, galite būti velkamas.

 

Ar turint A1 kategorijos teises galima važinėti su AM kategorijos transporto priemonėmis?

Teisę vairuoti tokias transporto priemones galima, jei vairuotojo pažymėjime pažymėta, kad galite jas vairuoti.

 

Iki kokio amžiaus galima laikyti KET ir gauti vairuotojo pažymėjimą?

Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme yra nurodytas minimalus amžius nuo kada galima įgyti teisę vairuoti. Įstatymuose nėra numatyta iki kelių metų galima mokytis ir įgyti teisę vairuoti.

 

Nuo kiek metų galima laikyti eksternu vairavimo egzaminą?

Laikyti teorijos egzaminą „Regitroje“ galite:
- jei jums yra 17 metų ir norite įgyti teisę vairuoti B, A2 kategorijos transporto priemones
- jei jums yra 14 metų ir norite įgyti teisę vairuoti AM kat. transporto priemones
- jei jums yra 15 metų ir norite įgyti teisę vairuoti A1, B1
- jei jums 19 arba 23 metai* ir norite įgyti teisę vairuoti A kat. transporto priemones
*Turint dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą ir išlaikius praktikos egzaminą A kategorijos motociklu. Vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW, galima nuo 21 metų.

*B kategorijos praktinio vairavimo leidžiama mokytis nuo 17 metų, o laikyti praktinį egzaminą „Regitroje“ – nuo 18 metų.

 

30 metų turiu B, C kategorijas, kaip galėčiau gauti tik CE kategorija? (dirbu sunkvežimio vairuotoju)

CE kategorijai įgyti, turite užsirašyti į vairavimo mokyklą ir baigti teorinius ir praktinius mokymus.

Vairavimo mokyklų sąrašą galite rasti čia.

 

Turiu BE, C kategorijas. Ar galiu vairuoti C1E transporto priemonę?

Negalite. Tik CE kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti atitinkamai C1E kategorijos transporto priemones.

 

KIEK TRUNKA KURSO IŠKLAUSYMAS A1 KATEGORIJAI?

A1 kategorijos teoriją galite mokytis tiek mokykloje, tiek savarankišku (eksterno) būdu.

Jei norite gerai išmokti ir suprasti teoriją, registruokitės į vairavimo mokyklą. Kiek laiko užtruks teorijos išklausymas priklauso nuo vairavimo mokyklos, kadangi ten paskaitos gali būti tik kelios į savaitę arba intensyvios. Viskas priklausys nuo sudėlioto paskaitų grafiko.

Jei labai skubate, tada rinkitės mokytis teoriją savarankišku (eksterno) būdu. Nuotolines teorijos paskaitas galite rasti čia: ketkursai.lt.

 

Turint B kat. vairuotojo pažymėjimą, leidžiama vairuoti traktorius iki 60 KW, o ar galima dirbti samdomą darbą traktoriumi su B kategorija? Taip, turint B kat. vairuotojo pažymėjimą, leidžiama vairuoti traktorius iki 60 KW.

 

Žemės ūkio ministro 2009 m. rugsėjo 28 d. įsakymu Nr. 3D-710 pakeistos Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) rengimo ir teisės vairuoti šias transporto priemones įgijimo taisyklės nurodo, kad motorinių transporto priemonių vairuotojų pažymėjimai, suteikiantys teisę vairuoti C1, C, C1E, CE, D, D1, DE arba D1E kategorijų motorines transporto priemones, taip pat suteikia teisę vairuoti TR1, TR2 kategorijos traktorius ir SZ kategorijos savaeiges žemės ūkio mašinas. Turintys teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones, įgauna teisę vairuoti TR1 kategorijos traktorius.

Asmenims, turintiems atitinkamų kategorijų vairuotojų pažymėjimus ir siekiantiems vairuoti traktorius ar savaeiges žemės ūkio mašinas, atskiro traktorininko pažymėjimo nebereikia. Turintieji B kategorijos vairuotojo pažymėjimus, gali vairuoti traktorius, kurių variklio galia iki 60 kW (galia nurodyta traktoriaus registracijos liudijime). Asmenys, turintys aukštesnę kaip B vairuotojo kategoriją, turi teisę vairuoti visų kategorijų traktorius, nepriklausomai nuo jų galingumo, ir visas savaeiges žemės ūkio mašinas: javų ir kitus kombainus, savaeigius purkštuvus, krautuvus.

Neturint atitinkamos kategorijos traktorininko pažymėjimo, jūs galite su traktoriumi važinėti savame ūkyje, bet be traktorininko pažymėjimo kitame ūkyje dirbti negalima, tad norint dirbti samdomą darbą reikia turėti traktorininko pažymėjimą.

 

Išlaikiau A kat. teoriją Regitroje, bet planuoju laikyti A2 kat. Ar reikia naujos teorijos?

A kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti ir A1, A2 kategorijų transporto priemones, dėl to jokių papildomų egzaminų laikyti nereikia.

 

Turint AM kategorijos pažymėjimą, ar galima vairuoti Aixam ar Microcar automobilius?

Ne, negalima, kadangi AM kategorija yra mopedai ir lengvieji keturračiai.  Jei norite vairuoti transporto priemonę kurios didžiausiasis projektinis greitis didesnis kaip 45 km/h ir (arba) variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3, turite turėti B1 kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

 

Ar galima B1 kategoriją vairuoti vienam be suaugusio, 16 metų?

Turint B1 kategorijos pažymėjimą, vairuoti galite be suaugusiojo.

 

Ar galima kategorijas A1 ir B1 laikyti kartu?

Taip, galima. Galite laikyti iš karto abiejų kategorijų vairavimo teorijos egzaminą VĮ "Regitroje" , bet praktika bus laikoma atskirai kiekvienai kategorijai.

 

Ar galima laikyti D kategoriją neturint C kategorijos?

Taip, galima, nes tai skirtingų rūšių kategorijos. D kat. - autobusas, C kat. - sunkvežimis.

 

Jai laikau C ir CE kategoriją ar kitas kategorijas irgi reikės laikyti C1, D1, D, BE, C1E, D1E, DE?

C, CE kategorijos yra krovinių vežimo, t.y. sunkvežimio kategorijos. D, DE kategorijos yra keleivių vežimo, t.y. autobuso kategorijos. Kadangi tai yra skirtingų transporto priemonių kategorijos, jos yra laikomos atskirai.

Išsilaikius C ir CE kategorijas, jūs automatiškai gausite C1, C1E ir BE kategorijas.

 

Turint B kat. Ir C, CE kat. teorijos egzaminą. Ar galiu laikyti praktikos egzaminą CE pirmiau neturint praktinio C ?

Ne, negalite. C kategorija yra žemesnė nei CE kategorija. Dėl to turite pirmiausia išsilaikyti C kategoriją, tik paskui galėsite laikyti CE kategoriją.

 

Ar galima vairuoti AM jei turiu tik A1 teorija?

Ne negalima. Vairuoti AM kategoriją galite tik tada, kai vairuotojo pažymėjime yra nurodyta, kad galite vairuoti šią kategoriją.

 

Ar galima vairavimo mokykloje praeiti pravažiavimus A1 kategorijai neturint 16 metų?

Taip, mokykloje vairavimo pamokas pravažiuoti galima. Bet neturint 16 metų "Regitroje" vairavimo praktikos egzamino laikyti negalėsite.

 

Ar išlaikius B kategorijos teoriją, galima gauti AM pažymėjimą?

Ne negalima. Vairuoti AM kategoriją galite tik tada, kai vairuotojo pažymėjime yra nurodyta, kad galite vairuoti šią kategoriją.

 

Neturint B kategorijos ar galima laikyti C, D ar T kategorija?

Ne negalima. B kategorija yra pradinė kategorija, jos neturint kitų kategorijų transporto priemonių (BE, C, CE, D, T kat.) vairuoti negalite.

 

Klausimas - kai išlaikai AM kategorijos teorija ir nori laikyt A1 būtina per naujo laikyti teorijos egzaminą?

Taip būtina, nebent laikant AM kategorijos teoriją kartu laikote ir A1 kategorijos teorijos egzaminą, tada galite laikyti juos vienu kartu (tik turite turėti minimalų amžių joms laikyti).

 

Ar galima išlaikius B teorijos egzaminą 17 metų, mokytis vairuoti su instruktoriumi dar nesulaukęs 18 metų?

Taip, galima.

 

Turint C1 kategorija ar galiu temti kemperį 1000 kg. autobusiuko bendra mase 3040 kg?

 C1 kategorijos automobiliai, kurie nepriskiriami D1 ir D kategorijoms ir kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg, bet ne didesnė kaip 7 500 kg, ir kurie skirti ir suprojektuoti vežti ne daugiau kaip aštuonis keleivius, neįskaitant vairuotojo; šie automobiliai gali būti sujungti su priekabomis, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg.

 

Turiu B kategorija 30 metų ir C kat. 28 metus, ar galima gaut A kategoriją supaprastintu būdu?

Negalite. Visiems yra vienodos sąlygos laikyti kategorijas ir nuo kitų turimų kategorijų metų stažo tai nepriklauso.

 

Kokius triračius galima vairuoti su B kategorija vairavimo stažas 26 metai?

Su B kategorija galite vairuoti tik automobilius, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3 500 kg ir kurie skirti ir suprojektuoti vežti ne daugiau kaip aštuonis keleivius, neįskaitant vairuotojo <...>

Jei prie B kategorijos pažymėjime yra nurodyti skaičiai, pavyzdžiui 79.02, 79.03, 79.04, tada galite vairuoti tik atitinkamos kategorijos triračius (Daugiau informacijos rasite čia: Ką reiškia skaičiai ir raidės vairuotojo pažymėjime?).

Jei turėtumėte A kategoriją, tada galėtumėte vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW, ir motociklus.

 

Turint AM kategoriją ir norint laikyti B kategoriją, ar reikia laikyti pravažiavimą ?

Taip reikia. 

 

Turiu B,C,D kategorijas nuo 1980 metų ar galiu vilkti priekabą BE kategorijos tai yra virš 750kg.

Galite vilkti priekabą tik tada jei vairuotojo pažymėjime yra nurodyta, kad galite vairuoti BE kategoriją.

 

Turiu B1 kategorija ar suėjus 18 metų reikės perlaikyti B kategorijai gauti teisęs ?

Taip, turėsite išsilaikyti B kategorijos teises. Tik jei turite 2 metų B1 kategorijos vairavimo stažą, galite susitrumpinti vairavimo valandų skaičių vairavimo mokykloje. Dėl šios galimybės, turite kreiptis į vairavimo mokyklą.

 

Yra laikinai atimta teisė vairuoti ar per tą laikotarpį kol suveiks terminas galiu įgyti kitą kategoriją?

Ne, negalite.

 

Turiu B kategorijos pažymėjimą. Automobilio didžiausias svoris 2800kg. Turiu prikabinamą turistinį namelį, kuris didžiausias svoris 1000kg. Kokia kategorija reikalinga, norint ją tempt?

Informaciją kuo skiriasi B1, B, BE kategorijos ir kas yra B kategorija su 96 kodu, galite rasti čia: https://ketkursai.lt/kuo-skiriasi-b1-b-be-kategorijos-ir-kas-yra-b-kategorija-su-96-kodu/

 

Ar užtenka 10 kl. Baigimo CE kategorijai gauti?

CE kategorijai gauti turite turėti B ir C kategorijas. Mokyklos baigimo pažymėjimo nereikia.

 

Ar turint AM kategoriją reikia iš naujo laikyti B kategorijos teorijos egzaminą?

Taip, reikia. Daugiau  informacijos rasite čia: https://www.teises.lt/

 

Turiu B kategoriją, noriu laikyti A2 kategoriją ir dar metai nėra praėję kaip esu išlaikęs B kategorijos teorija ar man reikia perlaikyti A2 kategorijos teorija?

Taip, reikia. Daugiau  informacijos rasite čia: https://www.teises.lt/

 

Turiu TR1, TR2, SZ kategorijas. Ar galiu vairuoti sunkųjį keturratį?

Priklauso kaip yra registruotas keturratis, dažniausiai vairuoti sunkųjį keturratį galima turint SM kategoriją. 

Daugiau informacijos: https://ketkursai.lt/ar-galima-vairuoti-traktoriu-turint-automobilio-vairuotojo-pazymejima/ ir https://ketkursai.lt/kuo-skiriasi-lengvasis-keturratis-keturratis-ir-galingasis-keturratis/

 

Turiu išsilaikiusi B1 kategorijos teorijos egzaminą, ar galiu gauti AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą, jei turiu B1 kategorijos teorijos egzaminą?

B1, B kategorijų vairuotojo pažymėjimai taip pat suteikia teisę vairuoti AM kategorijos transporto priemones (mopedus ir lengvuosius keturračius);

 

Ar tik išsilaikius B kategorija galima iš karto laikytis BE? Ar turi praeiti kažkiek laiko?

Galima laikyti iš karto.

 

Ar po dviejų metų vairavimo, išlaikius 6 val. A1 Kategorijos kursus (kodas 100), įgyčiau teisę vairuoti A2 kategoriją, išlaikius vairavimo egzaminą Regitroje?

Ne, neįgytumėte, nes tai yra ne pilna kategorija, o tik B kategorijos praplėtimas su kodu 100, kuris leidžia vairuoti A1 kat. motociklus tik Lietuvos teritorijoje.

 

Turiu B kategorijos teorija ar galiu vairuoti B1? Ar reikia per nauja laikytis teorija B1?

 B1 kategorijai yra privaloma VĮ "Regitra" išsilaikyti teorijos ir praktikos egzaminus. Turint B kat. teoriją B1 kategorijos vairuoti negalima.

 

Turiu AM, o draugas B1 kategoriją. Norim laikyti B kategoriją. Teorija išlaikėm pakartotinai. Ar praktikos kursą reikia pilną praeiti?

 Jei turite 2 metų B1 kategorijos vairavimo stažą, galite susitrumpinti praktinių vairavimo valandų skaičių vairavimo mokykloje. Vietoj įprastai B kategorijai privalomų 30 ak./val. vairavimo mokymo valandų, jums reiks pravažiuoti tik 5 ak./val. Daugiau informacijos, galite rasti čia.

 

Turint BE, CE stažo daug, ar pilni kursai priklauso, norint įgyti visas A kategorijas?

Nesvarbu kiek turite metų stažo, norint įgyti A kategoriją, turėsite Regitroje išlaikyti tiek teoriją tiek praktiką. Daugiau informacijos rasite čia: https://www.teises.lt/motociklo-vairuotojo-pazymejimas.html

 

Turiu B, C kategorijas. Noriu įgyti BE. Ar reikia atskirai mokytis mokymo mokykloje ir kokie reikia laikyti egzaminai ir kur?

Norint gauti BE kategoriją, turite Regitroje išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus. Teoriją galite pasiruošti savarankišku būdu. Daugiau informacijos galite rasti čia: https://www.teises.lt/be-vairuotojo-pazymejimas-119700.html

Ketinu laikyti egzaminus VĮ „Regitroje“. Kokius dokumentus turėčiau turėti su savimi ten nuvykęs?

Nuvykus į VĮ „Regitra“ laikyti teorijos egzamino privalu turėti:

1. asmens dokumentą, patvirtinantį tapatybę,
2. galiojančią sveikatos patikrinimo medicininę pažymą kategorijai, kurios egzaminas bus laikomas,
3. pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimą.

Jei egzaminus ketinate perlaikyti norėdami susigrąžinti sulaikytą vairuotojo pažymėjimą, papildomai su savimi reikia turėti papildomų vairavimo kursų baigimo pažymą.

 

Kokius dokumentus reikia su savimi turėti perlaikant teises, kurios buvo atimtos 1 metams?

Dokumentai, kuriuos privaloma turėti ateinant į egzaminus VĮ „Regitra“:

Vairavimo teorijos egzaminas:

1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba tapatybės kortelę);
2. galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą - gautą po KET pažeidimo;
3. pirmosios pagalbos sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą - gautą po KET pažeidimo;
4. galiojantį vairuotojo pažymėjimą, jei jau jį turite.
5. mokėjimo kvitą už egzaminą (įsigysite vietoje).

6. papildomų vairuotojų mokymo baigimo pažymėjimą - jį galima gauti išklausius kursus vairavimo mokykloje.

7. jei teisės buvo atimtos dėl alkoholio ar narkotikų vartojimo, būtina turėti alkoholio ir narkotikų žalos pažymėjimą - jį galima gauti išklausius kursus (juos ruošia įvairios įstaigos ir vairavimo mokyklos).

Vairavimo praktikos egzaminas:

1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba tapatybės kortelę);
2. papildomų vairavimo kursų baigimo pažymėjimą  - gautą po KET pažeidimo;
3. galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą  - gautą po KET pažeidimo;
4. pirmosios pagalbos sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą  - gautą po KET pažeidimo;
5. galiojantį vairuotojo pažymėjimą, jei jau jį turite.
6. mokėjimo kvitą už egzaminą (įsigysite vietoje).

7. papildomų vairuotojų mokymo baigimo pažymėjimą - jį galima gauti išklausius kursus vairavimo mokykloje.

8. jei teisės buvo atimtos dėl alkoholio ar narkotikų vartojimo, būtina turėti alkoholio ir narkotikų žalos pažymėjimą - jį galima gauti išklausius kursus (juos ruošia įvairios įstaigos ir vairavimo mokyklos).

Vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininę pažymą privaloma pateikti laikant vairavimo egzaminus VĮ „Regitra“. Jeigu ją turite, patikrinkite, ar ji galioja. Jeigu neturite, šią pažymą dažnai pasiūlo įsigyti vairavimo mokykla, arba ją galite užsisakyti internetu - www.sveikatospazymos.lt. Išduota medicininė sveikatos pažyma galioja 10 metų (A, AM, B kat.), o profesionalų – 2 metus (C, D kat.).

Jei teisės buvo atimtos dėl alkoholio ar narkotikų vartojimo, vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininę pažymą būtina turėti naują, t. y. gautą po KET pažeidimo.

Taip pat primename, kad VĮ „Regitros“ turimas įrašas dėl vairavimo mokyklos kursų baigimo galioja vienerius metus nuo išdavimo datos.

 

Ar, norint laikyti motociklo teises, reikia pereiti tokią pat medicininę sveikatos patikrą, kaip ir automobilio, ar ji yra lengviau prieinama?

Medicininė sveikatos patikrinimo pažyma yra tokia pati visoms kategorijoms.

Ją galima gauti pas savo šeimos gydytoją, arba užsakyti čia: www.sveikatospazymos.lt.

Išrašant sveikatos pažymas, vairuotojai skirstomi į dvi grupes:

Pirmojoje - AM (mopedų), A1, A2, A, B1 (motociklų), B (automobilių masė ne didesnės nei 3500 kilogramų) ir BE (B kategorijos automobilių su priekaba) vairuotojai.

Antrajai grupei priskiriami vairuojantieji C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE (automobilius, kurių masė didesnė kaip 3500 kilogramų) ir T (troleibusai) kategorijų transporto priemones. Taip pat į ją įeina visi dirbantys vairuotojais pagal darbo sutartis - taksistai, greitosios pagalbos automobilių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojai ir panašiai.

 

Ar reikalingas pirmosios pagalbos sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas laikant teorijos egzaminą, jei prieš tai buvo atimta teisė vairuoti?

Taip, tam tinka anksčiau gautas, galiojantis pirmosios pagalbos sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas. Tačiau reikės naujos vairuotojų sveikatos medicininės pažymos.

Jei teisė vairuoti buvo atimta dėl vairavimo išgėrus ar pavartojus narkotikų, papildomai reikės išklausyti papildomus mokymus apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai. Tokiu atveju naujos sveikatos pažymos apribojimuose bus įrašyta, kad vairuotojas vairavo neblaivus ar pavartojęs narkotikų.

 

Pamečiau LR piliečio pasą, ar galiu laikyti vairavimo egzaminą „Regitroje“?

Jums reikia pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Tai gali būti: asmens tapatybės kortelė, pasas, laikinasis pažymėjimas, užsienio valstybės piliečio pasas, užsienio valstybės institucijos išduotas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimas gyventi Europos Bendrijoje arba leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje.

 

Ar laikant AM kategorijos egzaminą (kuriam ruošiamasi savarankiškai), reikia pateikti pažymėjimą apie praeitus pirmosios pagalbos kursus?

Taip.

 

Ką daryti, jei baigėsi paso galiojimas, o reikia laikyti egzaminą VĮ „Regitroje“?

To Jums reikėtų klausti migracijos tarnyboje, kurioje išduoda pasus.

 

Ką daryti pametus teorijos egzamino išlaikymo pažymą?

Pametus teorijos egzamino išlaikymo pažymą, reikia kreiptis į VĮ „Regitrą“, ten išduos naują. Teorinio egzamino pažymos numerį galite pamatyti prisijungę prie vairuotojų portalo.

 

Sveiki. Norėčiau paklausti jei medicininė pažyma galioja iki 2030m. buvo išduota kol buvau nesusituokusi ir pavardė buvo mergautinė. Ar ji vis dar galioja kai mano pavardė pasikeitė po santuokos?

Vairuotojų sveikatos medicininės pažyma galios jei su savimi turėsite santuokos liudijimo dokumentą, kuriame bus matomas pavardės pakeitimas.

 

Ar reikia išklausyt kursą, jei esu medikas ir turiu pirmos pagalbos pažymėjimą?

Taip, išklausyti pirmos pagalbos mokymo kursą turėsite, kadangi vairuotojams pirmos pagalbos pažymėjimas yra kitokios formos (PP015), nei medicinos darbuotojams.

 

Pirmos pagalbos pažymą turėjau gal prieš penkis metus. Esu ją pametus. Kiek laiko galioja?

Pirmos pagalbos kursų baigimo pažymėjimą privaloma pateikti laikant vairavimo teorijos bei praktikos egzaminus VĮ „Regitra“.

Jei šį pažymėjimą esate pametę, turite jį gauti iš naujo. Gauti pirmos pagalbos pažymą galite internetu – sveikatospazymos.lt

Pirmos pagalbos kursų baigimo pažymėjimas A ir B kat. galioja neribotai, C, D kat. galioja 5 metus.

 

Ar galima laikyti praktikos egzaminą, su asmens tapatybės kortelės kopija, jeigu ji yra suantspauduota ?

Dėl tokios galimybės turite pasiteirauti pačioje VĮ "Regitroje".

 

Pakartotinai po metų laikau teoriją, reikia dokumentų kokių?

Nuvykus į VĮ „Regitra“ laikyti teorijos egzamino privalu turėti:

1. asmens dokumentą, patvirtinantį tapatybę,
2. galiojančią sveikatos patikrinimo medicininę pažymą kategorijai, kurios egzaminas bus laikomas,
3. pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimą.

 

Ar galima laikant praktikos egzaminą parodyti telefone esančią pirmosios pagalbos pažymą ir teorijos išlaikymo pažymą (nuotraukomis)?

Turite pasiteirauti "Regitros", ar jie priims šiuos dokumentus ne originalius, o nuotraukų pavidalu.

 

Ar reikia laikyti teorijos egzaminą persilaikant teises?

Reikia laikyti tiek vairavimo teorijos egzaminą, tiek vairavimo praktikos egzaminą.

 

Ar išlaikius AM kategorijos teises, norint laikyti B kategorijos teises, ar reikia antrą kartą laikyti teorijos egzaminą?

Taip, reikia laikyti iš naujo.

 

Ar su pasibaigusiu pirmos pagalbos pažymėjimu galima laikyti teorijos egzaminą?

Ne, negalima.

Ar laikant teorijos egzaminą „Regitroje“ skiriasi klausimai, jei mokomės vairuoti automobilį su automatinė pavarų dėže?

Nesiskiria.

 

Ar po praktinio egzamino galima dar kartą sužinoti padarytas klaidas?

Taip. Vairuotojų portale galite užsisakyti egzamino protokolą. Prisijungę prie Vairuotojų portalo (https://www.eregitra.lt/vepp-web/), užsakykite dokumentą „Praktinio vairavimo egzamino protokolas“. Atlikę visus veiksmus protokolą rasite prie išduotų dokumentų užsakymų. Paspaudžiame dešinėje prie dokumento esantį peržiūros mygtuką ir ekrane parodomas suformuoto protokolo elektroninis atvaizdas.

 

Kas gresia už sukčiavimą vairavimo teorijos egzamine „Regitroje“?

Pagautas sukčiaujant, egzaminuojamasis pašalinamas iš egzamino ir kitą kartą gali registruotis į egzaminą tik po metų.

 

Ar galima laikyti teorijos egzaminą Kauno „Regitroje“, o praktiką – Klaipėdos „Regitroje“?

Vairavimo egzaminus galima laikyti skirtinguose miestuose.

 

Kiek kartų galima laikyti egzaminus „Regitroje“?

Egzamino VĮ „Regitra“ laikymų skaičius neribojamas, tačiau tiek vairavimo, tiek teorijos egzaminą perlaikyti galima ne anksčiau, kaip po 7 dienų po paskutinio laikymo.

 

Kiek laiko galioja išlaikytas egzaminas „Regitroje“?

Teorijos egzamino rezultatas galioja iki tol, kol bus išlaikytas praktikos egzaminas, bet ne ilgiau, kaip vienerius metus. Išlaikyto praktikos egzamino rezultatas galioja, kol jums bus išduotas vairuotojo pažymėjimas, bet ne ilgiau kaip vienerius metus.

 

Ar reikia perlaikyti ir teorijos egzaminą, kai suėjus 21 metams nori gauti A kategoriją be apribojimų?

Teorijos perlaikyti nereikia, o praktiką reikės.

Įsigaliojus nuo 2013 m. sausio 19 d. įsigaliojus naujoms „Motorinių transporto priemonių vairuotojų egzaminavimo sąlygų ir tvarkos aprašo“ nuostatoms, asmenys, kurie turi vairuotojo pažymėjimą, patvirtinantį teisę vairuoti motociklus su galios apribojimais, tokių motociklų dvejų metų vairavimo patirtį ir yra sulaukę 20 metų, turimą vairuotojo pažymėjimą gali pasikeisti į pažymėjimą, patvirtinantį teisę vairuoti galingus motociklus, išlaikę praktikos egzaminą.

 

Kiek laiko galioja išlaikytas mokyklinis egzaminas/vairavimo mokyklos baigimo pažymėjimas?

Mokyklinio egzamino/kursų baigimo pažymėjimas (pranešimas ,,Regitros" sistemai) nuo 2014 m. liepos 1 d. neturi galiojimo termino.

Iki 2014 m. birželio 30 d. išduoti kursų baigimo liudijimai galioja vienerius metus nuo išdavimo datos. Liudijimas negalioja, jei asmuo per vienerius metus po pabaigto mokymo vairavimo mokykloje „Regitroje“ nelaikė teorijos egzamino arba praktikos egzamino (jei mokykloje asmuo buvo mokomas tik praktinio vairavimo įgūdžių).

Nuo pirmo bandymo laikyti egzaminą ,,Regitroje", kursų baigimo terminas senaties nebeturi. 

 

Ar praktinio vairavimo įskaitos filmavimas vairavimo mokykloje yra privalomas?

Taip.

 

Baigiasi teorijos egzamino išlaikymo laikas, o praktikos egzamino neišlaikiau. Ar galiu vėl registruotis teorijos egzaminui nelankius kursų, ir ar galios tas pats pažymėjimas iš vairavimo mokyklos?

Teigiamas teorijos egzamino rezultatas galioja iki tol, kol bus išlaikytas praktikos egzaminas, bet ne ilgiau kaip vienerius metus. Nuo pirmojo bandymo laikyti egzaminą ,,Regitroje", kursų baigimo liudijimo terminas senaties nebeturi - naujų kursų nereikės nei po daugelio metų. 

 

Noriu laikytis teises, ar man reikės eit į vairavimo mokyklą mokytis teoriją, ar užtektu išmokti jūsų svetainėje ir važiuot laikyti egzamino į „Regitrą“?

Mokytis teoriją vairavimo mokykloje nėra būtina, galima pasiruošti eksternu. Vairavimo teorijos egzaminui VĮ „Regitra“ savarankiškai galite pasiruošti puslapyje www.ketbilietai.lt.

 

Ką daryti, jei dėl tam tikrų priežasčių neatvykau laikyti egzamino į „Regitrą“?

Jeigu rezervuosite „Regitroje“ laiką egzaminui ir dėl kokių nors priežasčių negalėsite atvykti, nepamirškite pranešti „Regitrai“ iš anksto, bent paskutinę darbo dieną prieš egzamino datą. Informaciją apie neatvykimą galima pateikti pačiam vartotojui registravimo sistemoje atšaukiant rezervuotą egzaminą, arba paskambinus bendruoju informacijos telefonu 8 700 55 151.

Į egzaminą neatvykę ir apie tai iš anksto nepranešę gyventojai turi galimybę registruotis į kitą egzaminą, tačiau jiems paskiriama egzamino data bus ne anksčiau, kaip po 1 mėnesio nuo neatvykimo į egzaminą dienos.

 

Turiu AM kategorijos teises, ar man bus lengviau laikant A1 kategorijos teises, ar reikės laikyti teorijos egzaminą?

Egzaminus reikės laikyti, vairavimo teorijos egzaminui pasiruošti galite savarankiškai.

 

Kiek teste būna klausimų laikant C ir CE teorijos egzaminą vienu kartu, ir kiek leidžiama padaryti klaidų?

Laikant C ir CE teorijos egzaminą, bus 50 klausimų (30 bendrieji klausimai ir po 10 specifinių iš abiejų kategorijų). Galima padaryti 10 klaidų. Teorijos egzaminas laikomas išlaikytu, jei per skirtą laiką teisingai atsakyta į ne mažiau kaip 80 proc. klausimų.  Daugiau apie klausimų kiekį vairavimo teorijos egzamine rasite čia.

 

Kiek procentų reikia surinkti, norint išlaikyti B kategorijos teorijos egzaminą?

Laikant B kat. (lengvojo automobilio) egzaminą prie kompiuterių duodama 30 klausimų.

Egzaminas laikomas išlaikytu, jei teisingai atsakote į ne mažiau kaip 80 proc. klausimų.

Testui spręsti skiriama tiek minučių, kiek KET teste yra klausimų.

 

Kaip sužinoti, ar jau esu pasiruošęs teorijos egzaminui „Regitroje“?

Laikyti teorijos egzaminą „Regitroje“ geriausia tuomet, kai svetainėje www.ketbilietai.lt testus teigiamai išspręsite bent kelis kartus iš eilės (t.y. teisingai atsakysite daugiau nei į 80 procentų klausimų, geriausia – 100 procentų). Ir nesimokykite bilietų atmintinai: atsakę į klausimą, perskaitykite prie jo esantį susijusį KET punktą bei paaiškinimą. Taip palaipsniui išmoksite visą reikalingą teoriją, su kuria turėtumėte be problemų išlaikyti egzaminą „Regitroje“.

 

Ar būtina išlaikyti mokyklinį praktikos egzaminą, prieš laikant praktinį egzaminą „Regitroje“?

Taip, būtina.

 

Esu pasirašęs teorinio ir praktinio mokymo sutartį su vairavimo mokykla. Ar galiu eiti laikyti teorijos egzamino „Regitroje“ neišlaikęs egzamino mokykloje? Juk mokantis teorijos savarankiškai jokio mokyklinio egzamino laikyti nereikia.

Taip, galite. Jeigu vairavimo teorijos egzaminą "Regitroje" išlaikysite, vairavimo mokykla jį užskaitys. „Regitroje“ teoriją galite laikyti pasiruošę savarankiškai. 

 

Ar galima savarankiškai pasimokius iš karto laikyti teorinį egzaminą „Regitroje“?

Taip, galite.

 

Ar galima testą „Regitroje“ laikyti rusų kalba?

Taip, „Regitroje“ teorijos egzaminą galima laikyti lietuvių, rusų ar anglų kalba.

 

Ar galiu iš pradžių laikyti teorijos egzaminą „Regitroje“ ir tik tada – mokyklinį vairavimo teorijos egzaminą?

Galite.

 

Aš pavėlavau į teorijos egzaminą „Regitroje“, manęs nebeįleido. Ar tai reiškia, kad kitą karta galėsiu laikyti po mėnesio?

Taip.

 

Prieš pusę metų gavau baudą už vairavimą neturint teisės vairuoti. Ar galiu laikyti teorijos egzaminą „Regitroje“?

Deja, anksčiau nei po metų teorijos egzamino išsilaikyti negalėsite, nes pagal SEAKĮ 22 straipsnio 11 punktą:

11. Asmenys, kurie vairavo transporto priemonę neturėdami teisės vairuoti transporto priemones, tokią teisę gali įgyti ne anksčiau kaip po vienų metų nuo šio pažeidimo padarymo dienos.

„Regitroje“ neleidžiama laikyti egzaminų iki sueis nuobaudos terminas.

 

Man baigsis teorijos laikas, o praktikos egzamino vis negaliu išlaikyti. Kai galiojimas baigsis, ar galėsiu iš karto registruotis į teoriją, ar reikės grįžti į mokyklą?

Jums vėl reikės išsilaikyti teorijos egzaminą „Regitroje“ ir vėl galėsite laikyti praktinį egzaminą. Į mokyklą reikėtų grįžti nebent pasitobulinti vairavimo įgūdžių.

 

Ar galima laikyti praktinį egzaminą „Regitroje“ turint 17 metų?

Deja ne, jūs turite sulaukti 18 metų. Galite laikyti jau per savo 18- tą gimtadienį.

 

Ar galima išsilaikyti praktikos egzaminą ne savo mokykloje, o kitoje, bet be papildomų pamokų, susimokėjus tik už egzaminą (teorija jau išlaikyta ir mokykloje ir „Regitroje“)?

Taip, galima, tik jūs turite iš savo ankstesnės vairavimo mokyklos pasiimti pažymą apie jūsų išklausyto teorijos kurso ne mažiau 40 val. temas, teorijos galutinės įskaitos rezultatą ir padarytų pravažiavimų skaičių bei temas (tai turėtų būti ne mažiau 29 val., nes 30-ta yra praktinio vairavimo galutinė įskaita).

Pagal VKTI prie Susisiekimo ministerijos viršininko įsakymą "Dėl vairuotojų mokymo tvarkos aprašo patvirtinimo" 2014 m.  balandžio 30 d. Nr. 2B-84 14.5 punktą:

14.5. mokiniui pageidaujant išduoti nustatyta tvarka vairavimo mokyklos vadovo arba asmens, atsakingo už vairuotojų mokymą, patvirtintą dokumentą (pažymą), patvirtinantį išklausytą teorijos žinių ir (arba) atliktą praktinio vairavimo įgūdžių mokymo kursą (nurodant mokymo temas, valandų skaičių) tam tikros kategorijos transporto priemonių vairavimo teisei įgyti, pripažinti mokinio pateiktą kitos vairavimo mokyklos išduotą tokį dokumentą (pažymą) ir įskaityti išklausytą teorijos žinių mokymo kursą (teorijos žinių galutinė įskaita, atlikta kitoje vairavimo mokykloje, neįskaitoma) ir (arba) atliktą praktinio vairavimo įgūdžių mokymo kursą; šis dokumentas (pažyma), mokiniui tęsiant mokymąsi kitoje vairavimo mokykloje, turi būti pridedamas prie mokymo sutarties;

 

Ar laikant praktikos egzaminą vairavimo mokykloje, automobilyje neskaitant instruktoriaus gali sėdėti dar vienas asmuo?

Praktinis galutinis egzaminavimas (įskaitos laikymas) vairavimo mokykloje yra individualus, dalyvauja instruktorius ir laikantysis egzaminą mokinys. Pašalinių asmenų negali būti. Jo metu yra daromas vaizdo ir garso įrašas. Jei po vaizdo ir garso įrašo mokinys nesutinka su galutinės įskaitos rezultatais, jis gali vairavimo mokyklą apskųsti Valstybinei kelių transporto inspekcijai, kuri, atvykusi į vairavimo mokyklą ir išnagrinės jūsų skundo pagrįstumą.

 

Ar laikant vairavimo egzaminą be instruktoriaus automobilyje gali dalyvauti stebėtojas? Ir jei reikia antrą kartą perlaikyti, ar galiu paprieštarauti, kad antrą kartą nesutinku, kad dalyvautų stebėtojas?

Praktikos egzamino metu TP gali būti tik egzaminuojamasis, egzaminuotojas, vertėjas ir, jei reikia, asmuo, kompetentingas stebėti ir prižiūrėti egzaminuotojo darbą, kad būtų užtikrintas teisingas ir nuoseklus vertinimas. Praktikos egzaminą gali stebėti egzaminuojamąjį mokęs vairavimo instruktorius, jei tam neprieštarauja egzaminuojamasis. Egzaminuotojas egzaminuojamajam parenkamas prieš praktikos egzaminą atsitiktinumo principu, naudojant kompiuterines programines priemones.

 

Ar galima laikyti AM kategorijos egzaminą, jei iki 15 metų liko tik 1 mėn.?

Jums reikės sulaukti 15 metų amžiaus ir tada laikyti AM teorijos egzaminą AM vairuotojo pažymėjimui gauti.

 

Kiek laiko galioja mokykliniai egzaminai? Abu išlaikyti vairavimo mokykloje.

Teorijos galutinės įskaitos vertinimo rezultatai (testas su mokinio pažymėtais atsakymais į testo klausimus, mokinio vardas, pavardė, įskaitos data) saugomi vienus metus nuo įskaitos vykdymo datos. Kiekvieno mokinio (nesvarbu, ar jis išlaikė įskaitą, ar jos neišlaikė) testo vertinimo rezultatai įrašomi į teorijos mokymo apskaitos žurnalą.

Sėkmingai išlaikius mokyklinius egzaminus ir atsiskaičius už kursus, mokykla perduoda informaciją apie kursų baigimą į VĮ „Regitros“ sistemą. Nuo 2014 m. liepos 1 d. baigti mokymai neturi galiojimo termino.

 

Ar galima laikyti pakartotinai teorijos egzaminą, jei pasibaigė medicininė sveikatos pažyma prieš savaitę, bet pirmą kartą laikant teorija medicininė sveikatos pažyma galiojo? Ar reikia pereiti iš naujo? 

Vairuotojo medicininė pažyma turi galioti laikant egzaminą "Regitroje".

 

Ar galima egzamino metu kalbėti su egzaminuotoju, pavyzdžiui, važiuojant paklausti, kaip pasireguliuoti vairuotojo sėdynę?

Taip. Jei egzaminuojamasis kažko nesuprato ar neišgirdo, tikrai galima perklausti ir pasitikslinti. Tiesa, klausti, kur rasti rankenėlę sėdynei, vairui, veidrodėliams ar sureguliuoti, ar kaip veikia automobilio valdymo elementai, reikėtų dar prieš išvažiuojant į gatvę. Vėliau bus fiksuojama viena nekritinė klaida (13. Patikrinimas prieš važiavimą: NK – nesugeba surasti egzaminuotojo nurodytų transporto priemonės valdymo įtaisų ar įrangos; pademonstruoti savo žinių ar sugebėjimų, kaip juos valdyti, sureguliuoti arba patikrinti jų būklės; pasirengti važiuoti saugiai).

Beje, jei egzaminuojamojo netenkina automobilis, galima atsisakyti laikyti egzaminą ir užsiregistruoti kitai datai be jokių papildomų apribojimų.

 

Ar galima eit į "Regitrą" laikyt teorijos egzaminą be vairavimo mokyklos?

Teorijos egzaminą galima laikyti pasiruošus savarankiškai (t. y. neprivaloma vairavimo mokykloje baigti teorijos mokymo kursą):

  1. siekiantiems įgyti teisę vairuoti AM, A1, A2, A, B1 ar B kategorijos transporto priemones (TP);
  2. vairuotojams, turintiems teisę vairuoti D1, D1E, D arba DE kategorijos TP ir siekiantiems atitinkamai įgyti teisę vairuoti C1, C1E, C arba CE kategorijos TP ir atvirkščiai;
  3. vairuotojams, turintiems teisę vairuoti B, C1, C1E, D1 arba D1E kategorijos TP ir siekiantiems atitinkamai įgyti teisę vairuoti BE, C, CE, D arba DE kategorijos TP.

Daugiau apie tai, kaip pasiruošti egzaminui "Regitroje" savarankiškai skaitykite čia.

 

Ar galiu atvykti į motociklo praktikos vairavimą su savo motociklu?

Atvykstantiems į A, A1 ar A2 kategorijos praktikos egzaminus yra sudaryta galimybė jį laikyti ne tik „Regitros“ motociklu, bet ir nuosava transporto priemone. 

Norint laikyti egzaminą nuosavu motociklu, jis turi atitikti specialiuosius reikalavimus.

praktikos egzamina laikyti su savo motociklu

 

Ar galiu pasiruošusi A1 kat. savarankiškai, eiti iškart laikyti į Regitrą teorija, išlaikius Regitroje eiti į mokykla mokintis praktika?

Taip, galite.

 

Sveiki, internete randu dviprasmišką informaciją. Galbūt jūs žinosite, ar mokantis A kategoriją yra reikalingas mokyklinis egzaminas? Didžiąją dalį komentarų randu, kad ne, nes esmė yra manevrai aikštelėje, tai egzaminas mokykloje nieko sėkmės ir įgūdžių nekeičia :)

 

Jei A kategorijos vairavimo teoriją mokotės vairavimo mokykloje, turite laikyti mokyklinį vairavimo teorijos egzaminą (jei pristatysite išlaikytą vairavimo teorijos pažymą iš VĮ "Regitra", vairavimo mokykla turėtų užskaityti pažymą kaip laikytą mokyklinį teorijos egzaminą ir jo laikyti jūs neturėtumėte). Jei  A kategorijos vairavimo teoriją mokotės savarankiškai, laikyti mokyklinio vairavimo teorijos egzamino vairavimo mokykloje nereikia, iš kart galite eiti į VĮ "Regitra" laikyti vairavimo teorijos egzaminą.

A kategorijai yra privalomas praktinio vairavimo mokymas vairavimo mokykloje  (10 ak./val.). Jo metu yra laikomas mokyklinis vairavimo egzaminas. Tik pravažiavus 10 ak./val. ir išlaikius mokyklinį vairavimo egzaminą, būsite elektroniniu būdu priduoti į VĮ "Regitra", kaip baigę mokymus ir tik tada galėsite laikyti vairavimo praktikos egzaminą VĮ "Regitroje".

 

Pasibaigė teisių galiojimas. Ar galiu laikyti A ir CE?

Vairuotojo pažymėjimas galioja iki jame nurodytos galiojimo pabaigos datos ir jį pasikeisti reikia nepasibaigus galiojimui. 

 Vairuotojo pažymėjimas turi būti galiojantis, kad patvirtintų teisę vairuoti turimas kategorijas. Tik tada galėsite laikyti aukštesnę kategoriją (pavyzdžiui, CE kat.).

 

Išlaikius teorijos egzaminą, per kiek laiko reikia išsilaikyti praktikos egzaminą?  Sako per metus, o jei ne išsilaikiusi, tai vėl reikia lankyti teorijos kursus paskui egzaminus teorijos paskui praktikos?

VĮ "Regitra" išlaikytas teorijos egzaminas galioja metus laiko. Per metus reikia išlaikyti praktikos egzaminą. Praktikos egzamino neišlaikius per metus laiko, turite VĮ "Regitra" perlaikyti teorijos egzaminą.

Mokymų vairavimo mokykloje iš naujo eiti nereikia.

 

Kaip galima išlaikyti teorijos egzaminą ant 87%?

Teorijos egzaminui pasiruošti gali padėti teorinis mokymosi kursas ketkursai.lt ir KET testų sprendimas ketbilietai.lt

 

Ar galima laikyti vairavimo egzaminą su vairavimo mokyklos mašina?

Su vairavimo mokyklos mašina galima laikyti tik BE, C, CE ir D kategorijų vairavimo praktikos egzaminą.

 

Kiek laiko trunka praktikos egzaminas? 45 minutes ar 1,5 valandos?

Vairavimo egzamino trukmė yra 60 – 90 minučių, į šį laiką įeina Jūsų susitikimas su egzaminuotoju, susipažinimas su transporto priemone, specialieji vairavimo manevrai kuriuos turėsite atlikti eisme (parkavimasis aikštelėje arba lygiagrečiai, apsisukimas riboto pločio juostoje), vairavimas realaus eismo sąlygomis, teorinių klausimų patikrinimas apie transporto priemonę, bei rezultatų ir klaidų apžvelgimas.

 

Ar būnant 17 metų galima laikyti Regitros B kategorijos teorijos egzaminą?

Taip, galite laikyti B kat. vairavimo teorijos egzaminą būnant 17 metų, bet praktikos vairavimo egzaminą galėsite laikyti tik turint 18 metų.

 

Sveiki, ar galima išsilaikyti pirma vairavimo praktikos egzaminą mokykloje, o tik po to eiti laikyti teorijos egzamino Regitroje?

Taip, galima.

 

Kiek kartų galima laikyti AM teorija "Regitroje"?

Šiuo metu nėra nustatyta kiek kartų galima laikyti egzaminus.

 

Ar galima laikyti C+CE teorijos egzaminą Regitroje. Dar prieš mokymąsi vairavimo mokykloje ir turint tik B kategoriją (neturint C1, C1E, D1 arba D1E kategorijos)?

Ne, negalima.

 

Laikant teorijos egzaminą yra įmaišomi Regitros klausimai. Kur juos rasti?

Ketbilietai.lt yra sudaryti remiantis Kelių eismo taisyklėmis, Saugaus eismo keliais įstatymais, kt. įstatymais ir VĮ "Regitra" pateiktais klausimais.

 

Sveiki, ar gali laikyti teorijos-praktikos egzaminą nepilnametis?

Tai priklauso nuo norimos įgyti kategorijos. Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Ar gali tas pats vairavimo instruktorius egzaminuoti du kartus iš eilės?

 Vairavimo mokykloje vairavimo instruktorius praktikos vairavimo egzaminą egzaminuoti gali neribotą kiekį.

 

Ar galima laikyti C, CE kategorijas be mokyklinio egzamino?

Ne negalima. Šioms kategorijoms yra privaloma išlaikyti vairavimo teorijos ir praktikos egzaminus vairavimo mokykloje.

 

Ar galima, laikyti vairavimo egzaminą, be Regitros teorijos?

Ne, negalima.

 

Laikiau mokyklinius egzaminus 2001 m., Regitroje ir laikiau, bet neišlaikiau. Ar ras Regitra mano duomenis, kad galiu laikytis praktiką, nes teorija jau išsilaikiau Regitroje.

Šiuo klausimu turite kreiptis į "Regitrą", nes tik jie gali atsakyti ką mato savo duomenų bazėje.

 

Ar galiu eiti mokintis vairuoti B kat. į vairavimo mokyklą, jei teoriją mokinuosi savarankiškai ir dar nesu išlaikiusi teorijos egzamino regitroje? Sprendžiant testus surenku 80-90%, tačiau sunku gauti teorijos egzamino laiką Regitroje.

Jei mokotės teoriją savarankišku būdu, į vairavimo mokyklą vairavimo praktikai mokytis galite eiti, tik tada, kai bus išlaikytas vairavimo teorijos egzaminas VĮ "Regitroje".

 

Ar turint A1 kategorija, ir norit turėti A2 kategorija ar reikia Regitros teorijos ir mokyklinio važiavimo?

Jeigu neturite 2 m. stažo tada taip, reikia išlaikyti teorijos egzaminą VĮ Regitra (galima pasiruošti savarankiškai) ir baigus 10 ak/val. mokymo kursą vairavimo mokykloje, išlaikyti vairavimo egzaminą VĮ Regitra.
Jeigu turite A1 kat. ir 2 metus stažą su ta kategorija, ir siekiant įgyti A2 kat., reikia išlaikyti tik praktinio vairavimo egzaminą VĮ Regitra.

 

Išlaikius teorijos egzaminą B kategorijos, po kiek dienų galiu registruotis praktikos egzaminui?

Tai priklausys nuo AB "Regitra" esančio užimtumo. Registruokitės į praktikos egzaminą ir matysite laisvas egzamino datas: https://vp.regitra.lt/#/ . Tik nepamirškite, kad išlaikytas teorijos egzaminas galios tol, kol išlaikysite praktikos egzaminą, tačiau ne ilgiau kaip vienerius metus.

 

Ar 95 kodo klausimų galima tikėtis B kategorijos teorijos egzamine?

95 kodo klausimai yra tik vairuotojams profesionalams, C,CE,D ir pan. kategorijoms. B kategorijai tokių klausimų nebūna.

 

Iki kada galima atšaukti teorijos egzaminą?

Apie tai, kad negalėsite dalyvauti teorijos ar praktikos egzamine, būtina pranešti AB "Regitra" likus bent 24 val. iki egzamino pradžios, jog kiti asmenys galėtų užsiregistruoti į atsilaisvinusią vietą.

Tai galite padaryti paprasčiausiai internetu, ten galėsite atlikti ir daugiau veiksmų – neišsiregistravus iš egzamino neribotai keisti jo datą bei laiką.

Negalintys informuoti internetu, tai gali padaryti ir paskambinę bendruoju AB "Regitra" telefonu +370 700 55151.

Noriu pereiti į kitą vairavimo mokyklą. Ar man reikės mokytis iš naujo?

Nereikės.

Pateikus prašymą, vairavimo mokykla privalo per 5 darbo dienas pateikti pažymą su informacija, ką jus jau išmokote. Kita mokykla privalo šią pažymą pripažinti ir tai, kas išmokta, užskaityti. 

 

Ar galima pereiti mokytis į kitą vairavimo mokyklą?

Galima, bet reikia pasiimti pažymą iš vairavimo mokyklos, kiek valandų vairavote ir kokius egzaminus laikėte.

 

Ar gali šeimos narys mokyti su CityBee?

Oficialus CB atsakymas:

CityBee naudotis gali tik tas asmuo, kuris yra užsiregistravęs CityBee sistemoje (t. y. sudaręs sutartį). Registracijos metu yra patikrinama asmens tapatybė, taip pat, suvedami bei patikrinami vairuotojo pažymėjimo duomenys. Pagal sutartį, automobilį gali vairuoti tik tas asmuo, kurio vardu yra naudojamas automobilis (mobiliojoje programėlėje), todėl mokyti vairuoti ar perleisti automobilio vairavimą kitam asmeniui pagal sutartį yra draudžiama. Svarbu paminėti, kad pažeidus šią sąlygą automobiliui draudimas negalioja.

Agnė (CityBee)

 

Ar gali automobilyje sėdėti mažamečiai vaikai, kai mokomasi vairuoti su M ženklu?

Kelių eismo taisyklės nustato, kad mokantis vairuoti galima vežti vaikus nuo 14 metų amžiaus.

KET XXV. Keleivių vežimas
195. Draudžiama:
195.6. mokant vairuoti, vežti vaikus iki 14 metų;

 

Planuoju mokytis vairuoti su šeimos nariu. Ar kai jis važiuos be manęs, turės nusiimti „M“ raides nuo automobilio?

Taisyklės nereikalauja pašalinti skiriamojo ženklo ,,M'', kai nevyksta mokymo procesas.

 

Ar galima mokytis su šeimos nariu, jei draudime nenurodyta, kad su tuo automobiliu bus mokomasi? Ar butų kokia nors bauda? Jei būtų, tai kokia? Ar tiesiog avarijos atveju draudimas neapmokės?

Su šeimos nariu, jei draudime nenurodyta, kad su tuo automobiliu bus mokomasi, mokytis negalima, nes draudikai nepripažintų, kad TP valdytojas yra apsidraudęs, todėl pažeistumėte KET - ,,XXX. Transporto priemonių reikalavimai: 226. Dalyvauti viešajame eisme Lietuvos Respublikoje leidžiama nustatyta tvarka įregistruotoms motorinėms transporto priemonėms, priekaboms, kurių privalomoji techninė apžiūra atlikta ir galioja (įskaitant transporto priemones, turinčias leidimą nuvykti į transporto priemonių techninės apžiūros įmonę atlikti privalomosios techninės apžiūros) ir kurių valdytojai yra apsidraudę privalomuoju draudimu ir sumokėję valstybės nustatytus su transporto priemone ar jos dalyvavimu viešajame eisme susijusius mokesčius.''

Avarijos atveju, draudikai atlygintų nuostolius nekaltajai pusei, o kaltajai pusei, kuri nėra tinkamai apsidraudusi, taikytų regresą - pateiktų sąskaitą už nuostolius.

 

Ar galiu mokytis vairuoti su savo šeimos nariu?

Taip, pradėti mokytis praktinio vairavimo galima su šeimos nariu, tačiau prieš tai turite būti išlaikęs vairavimo teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“.

Mokydamiesi praktinio vairavimo, privalote su savimi turėti asmens dokumentą, išlaikytą pažymą apie B kat. teorijos kursą VĮ "Regitra" ir galiojančią vairuotojo sveikatos tikrinimo medicininę pažymą.

Šeimos narys, mokantis būsimąjį vairuotoją, su savimi privalo turėti vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos, valstybinės techninės apžiūros ir civilinės atsakomybės privalomojo draudimo dokumentus.

Taip pat su savimi privaloma turėti dokumentus, liudijančius šeimyninius santykius – santuokos liudijimą, gimimo liudijimą, sutartį ar kt.

Šeimos instruktorius privalo turėti ne mažesnį kaip 5 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą ir negali turėti galiojančių administracinių nuobaudų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

 

Ar pakartotinai, po metų pertraukos, mokantis vairavimo kursų jų kaina yra tokia pati?

Vairavimo mokyklos, įvertinusios mokinio turimus praktinio vairavimo įgūdžius, turi teisę iki 20 proc. sumažinti nustatytą praktinio vairavimo mokymo kurso valandų skaičių. Tokiu atveju kursų kaina gali būti sumažinta.

 

Išlaikiau teorijos egzaminą. Ar galiu važinėti su 5 metų stažą turinčiu žmogumi, kol išlaikysiu praktinį vairavimo egzaminą?

Praktikuotis vairuoti galite tik su šeimos nariu, kuris turi 5 metų B kategorijos vairavimo stažą.

Šeimos nariai – sutuoktiniai arba vienas iš tėvų arba vyras ir moteris, įregistravę savo partnerystę įstatymų nustatyta tvarka, jų vaikai ir įvaikiai, broliai, seserys. Globėjų (rūpintojų) šeimų nariais laikomi vaikai, kuriems pagal Lietuvos Respublikos įstatymus nustatyta globa ar rūpyba.

Važiuodami Jūs privalote turėti:

1. asmens dokumentą su nuotrauka;
2. pažymą apie išlaikytą vairavimo teorijos egzaminą VĮ „Regitra“;
3. galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.

Mokymo metu šeimos vairavimo instruktorius privalo turėti ir tikrinantiems pareigūnams pareikalavus pateikti:

1. vairuotojo pažymėjimą;
2. transporto priemonės registracijos dokumentus;
3. valstybinės techninės apžiūros dokumentus;
4. draudimo dokumentus;
5. dokumentus, pagal kuriuos galima nustatyti, kad šeimos vairavimo instruktorius ir mokinys yra šeimos nariai: santuokos liudijimą, gimimo liudijimą, partnerystės sutartį ar kt. (vienodos pavardės neįrodo, kad šeimos vairavimo instruktorius ir mokinys yra šeimos nariai).

Praktinio vairavimo mokymo metu transporto priemonės priekis ir galas turi būti paženklintas aiškiai matomais skiriamaisiais ženklais „M“, kaip reikalauja Kelių eismo taisyklės.

Per dieną praktinio vairavimo rekomenduojama mokytis ne daugiau kaip 3 valandas.

Šeimos instruktorius gali mokyti vairuoti visuose keliuose, kur yra leidžiamas eismas.

Už Kelių eismo taisyklių ir šeimos narių mokymo vairuoti keliuose tvarkos laikymąsi praktinio vairavimo metu atsako šeimos vairavimo instruktorius.

  

Noriu mokytis važinėti su tėčiu užsiklijavusi M raides. Kur jas reikia klijuoti? Ar būtina priekyje ir gale? Kurioje pusėje: vairuotojo ar dešinėje? Aukščiau ar žemiau?

Pagal KET 4. priedo 10 punktą.

10. Motorinių transporto priemonių (jų junginių), kuriomis mokoma vairuoti, priekis ir galas turi būti pažymėti baltu lygiakraščio trikampio formos skiriamuoju ženklu su raudonu apvadu ir juoda raide „M“ viduryje. Trikampio kraštinės ilgis – 200–300 mm, apvado plotis – 1/10 kraštinės ilgio.

Nėra nurodyta, kurioje pusėje klijuoti, dažniausiai klijuojama kairėje pusėje ant lango kitiems eismo dalyviams gerai matomoje vietoje, būtina priekyje ir gale, taip pat su savimi reikia turėti: sveikatos patikrinimo medicininę pažymą; pažymą, kad išlaikytas teorijos egzaminas VĮ „Regitroje“; dokumentą įrodantį giminystės ryšį (jeigu važiuosite su tėčiu, reikia turėti gimimo liudijimą).

 

Esu išlaikęs teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“. Su kuo galiu mokytis vairuoti savarankiškai? Ar galiu su mamos vyru, jei tėvai išsiskyrę?

Mokytis vairuoti savarankiškai galite tik su šeimos nariu. Atkreipkite dėmesį, kad teisiškai šeimos nariais laikomi sutuoktiniai arba vienas iš tėvų arba vyras ir moteris, įregistravę savo partnerystę įstatymų nustatyta tvarka, jų vaikai ir įvaikiai, broliai, seserys, seneliai ir vaikaičiai. Globėjų ar rūpintojų šeimos nariais laikomi vaikai, kuriems pagal Lietuvos Respublikos įstatymus nustatyta globa ar rūpyba. Jums gali tikti įvaikio statusas, tada jus gali mokyti ir įtėvis.

 

Kiek valandų reikia pravažinėti vairavimo mokykloje, kai mokaisi vairuoti lengvąjį automobilį?

30 akademinių valandų.

 

Ar galiu mokytis praktinio vairavimo su tėvu? Ar man vis tiek reikės mokytis vairavimo mokykloje?

Taip, galite mokytis praktinio vairavimo su tėvu. Šeimos instruktorius privalo turėti ne mažesnį kaip 5 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą ir negali turėti galiojančių administracinių nuobaudų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Tačiau vairavimo mokykloje vis vien reikės užsirašyti ir kartu su mokytoju nuvažiuoti privalomą praktinio vairavimo kursą (šiuo metu tai – 30 akademinių valandų). Daugiau informacijos apie mokymąsi su šeimos nariu rasite čia:

https://www.teises.lt/kaip-gauti-teises/mokymasis-vairuoti-su-seimos-nariu

 

Ar vairavimo teorijos būtina mokytis mokykloje, ar egzaminui VĮ „Regitroje“ galima pasiruošti savarankiškai?

Taip, teoriniams egzaminams galima pasiruošti savarankiškai, pavyzdžiui, svetainėje www.ketbilietai.lt sprendžiant testus. Daugiau apie pasiruošimą savarankiškai skaitykite čia.

 

Jau kelis metus turiu vairuotojo pažymėjimą, tačiau ilgą laiką nevairavau, todėl esu primiršusi, kaip tai daryti. Ar galiu kreiptis į vairavimo mokyklą dėl vairavimo pamokų?

Žinoma, kreipkitės į bet kurią vairavimo mokyklą.

 

Pradėjau laikyti AM kategorijos teises ir nežinau nuo ko pradėti: kokia teorija įeina į klausimus ir nuo ko pradėti mokytis?

Norint gauti AM kategorijos pažymėjimą, Jums reikės išlaikyti vairavimo teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“. Į tą egzaminą įeis 30 bendrų klausimų ir 5 specifinių, skirtų tik tai (AM) kategorijai. Mokytis teorijos siūlome savarankiškai svetainėje www.ketbilietai.lt.

 

Turiu pažįstamų, kurie turi profesionalo teises. Ar su tokiu žmogumi galima būtų mokytis vairuoti?

Deja, kol kas gali mokyti vairuoti tik besimokančiojo šeimos narys, bet šią nuostatą svarstoma pakeisti. Daugiau apie mokymąsi su šeimos nariu skaitykite čia:

https://www.teises.lt/kaip-gauti-teises/mokymasis-vairuoti-su-seimos-nariu

 

Kokius reikalavimus reikia atitikti registruojantis vairavimo mokykloje?

Jei ruošiatės gauti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, reikia turėti 17 metų. Taip pat, reikės gauti vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą. Daugiau informacijos kaip gauti vairuotojo pažymėjimą skaitykite čia.

 

Kokio senumo privalo būti automobiliai vairavimo mokykloje laikant B kategoriją?

B kategorijos vairavimo mokymo automobiliai turi būti ne senesni kaip 15 metų.

 

Kada galiu važinėti su M raide ir šeimos nariu turint AM kategorijos teises?

Turint tik AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą su šeimos vairavimo instruktoriumi važiuoti negalima, būtina išlaikyti B kategorijos transporto priemonių vairavimo teorijos žinių egzaminą valstybės įmonėje VĮ „Regitra“.

 

Ar galima patyrusiam vairuotojui (turinčiam vairavimo stažą daugiau nei du metus) važinėti su automobiliu, ant kurio užklijuotas žalias klevo lapas?

Taip, galima. Jei jūs važiuodami viršysite 70 km/h (90 km/h automagistralėje ar greitkelyje) greitį, tai jus sustabdęs pareigūnas ir patikrinęs jūsų vairuotojo pažymėjimą tikrai nebaus.

 

Noriu mokytis vairuoti su šeimos nariu (broliu), bet šeimos narys (brolis) neturi savo automobilio. Ar galima mokytis vairuoti su draugo automobiliu jei šalia sėdi šeimos narys (brolis) ir automobilis nėra registruotas ant jo vardo?

Teisės aktai nenumato, kad automobilis būtinai turi būti registruotas šeimos instruktoriaus vardu, numatyta kad:
Šeimos vairavimo instruktorius mokymo metu privalo turėti ir tikrinantiems pareigūnams pateikti:
1. vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti B kategorijos motorines transporto priemones ir patvirtinantį, kad šeimos vairavimo instruktorius turi ne mažesnį kaip 5 metų šios kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą;
2. transporto priemonės registravimo liudijimą;
3. transporto priemonės techninės apžiūros rezultatų kortelę (ataskaitą);
4. transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimą (polisą);
5. dokumentą (-us), pagal kurį (-iuos) galima nustatyti, kad šeimos vairavimo instruktorius ir mokinys yra šeimos nariai (jei šeimos vairavimo instruktorius yra mokinio sutuoktinis – santuokos liudijimą, jei tėvas ar motina – mokinio gimimo liudijimą ir t.t.). Atkreipkite dėmesį, kad ta pati pavardė asmenų giminystės neįrodo.

Mokyti vairuoti šeimos narį leidžiama įprastu B kategorijos automobiliu, kuris yra registruotas, praėjęs techninę apžiūrą bei turi galiojantį privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą. Mokyti negalima tik tais B kategorijos automobiliais, kurių stovėjimo stabdžio valdymo svirtis yra įrengta ne tarp vairuotojo ir keleivio sėdynių.

 

Dažnai matau nuosavą automobilį važiuojantį su M ženklu, bet be mokinio. Ar tai leidžiama?

Taisyklės nereikalauja pašalinti skiriamojo ženklo ,,M'', kai nevyksta mokymo procesas.

 

Noriu sutrumpinti B kategorijos praktinio vairavimo valandas. Kaip galima sužinoti informaciją apie gautas baudas už KET pažeidimus?

Galima sužinoti keliais būdais:
- Policijos informacijos tel. 8 700 60000
- el. paštu [email protected]
- per policijos elektroninių paslaugų sistemos epolicija.lt puslapį: https://www.epolicija.lt/web/guest/services

Vairuotojams, kurie turi A kat. ir nori gauti B kat. pažymėjimą ir mažiau valandų važinėti su vairavimo instruktoriumi: turintiems teisę vairuoti AM, A1, A2, A ar B1 kategorijos transporto priemones ne mažiau kaip dvejus metus, neturintiems galiojančių nuobaudų už KET pažeidimus ir siekiantiems įgyti teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones – reikia pravažiuoti ne trumpesnį kaip penkių akademinių valandų (įskaitant galutinę įskaitą) praktinio vairavimo įgūdžių mokymo kursą. Šiuo atveju vairuotojas (mokinys) privalo pateikti dokumentą, patvirtinantį, kad neturi galiojančių nuobaudų už KET pažeidimus, ir dokumentą apie teorijos egzamino išlaikymą VĮ „Regitra.

 

Kiek valandų praktinio vairavimo kursai privalomi vairavimo mokykloje?

Valandų kiekis priklauso nuo norimos įgyti kategorijos. 

Praktinio vairavimo mokymo kurso valandų skaičius vienam mokiniui turi būti ne mažesnis kaip:

10 valandų – A1, A2, A, BE, C1, C1E arba D1E kategorijai;

20 valandų – B1 kategorijai;

30 valandų – B kategorijai;

12 valandų – D1 arba DE kategorijai;

15 valandų – C, D arba CE kategorijai;

50 valandų – T kategorijai. 

 

Ar išlaikius teorijos egzaminą, galima vairuoti mašiną, kai šalia sėdi vienas iš tėvų, išsilaikęs teises?

17 metų sulaukusiems asmenims mokytis praktinio vairavimo leidžiama ne tik vairavimo mokykloje, bet ir su šeimos nariu (šeimos vairavimo instruktoriumi). Tiesa, prieš tai reikia išlaikyti vairavimo teorijos egzaminą VĮ „Regitra“, kuriam galima pasiruošti ir savarankiškai. Daugiau informacijos apie vairavimo mokymąsi su šeimos vairavimo instruktoriumi, galite rasti čia.

 

Jei medicinos pažyma yra elektroninė ar reikia ją atsispausdinti mokantis važiuoti su tėvais? Ar užtenka elektroninės?

Jei sustabdžius policijos pareigūnui turėsite galimybę parodyti elektroninę sveikatos medicininę pažymą, tada jos popierinės galite su savimi neturėti. Bet jei tokios galimybės neturite, tada patartina turėti ją atsispausdinus.

 

Noriu pereiti į kitą vairavimo mokyklą (dar nei vieno pravažiavimo neturiu, tik mokyklini teorijos egz. išlaikiau), ar reikės viską iš naujo mokėti? Ar mokykla turėtų grąžinti pinigus dėl nepravažiuotų pamokų?

Viskas priklauso nuo sutarties kurią esate pasirašę vairavimo mokykloje. Jei joje numatytas pinigų grąžinimas, tada pinigus atgausite, jei nenumatytas, jų neatgausite.

Nutraukiant sutartį dabartinėje vairavimo mokykloje, paprašykite pažymos apie atliktą mokymosi kursą. Šią pažymą pristačius kitoje vairavimo mokykloje jums reiks už kursus mokėti mažiau, kadangi dalį mokymosi kurso jau esate praėję.

 

Ar galima mokytis vairuoti prekybos centrų stovėjimo aikštelėse?

Nėra draudžiama mokytis vairuoti prekybos centrų aikštelėse.

 

Ar galima praktikuotis važiuoti motoroleriu su lydinčiu šeimos nariu jeigu dar nesi išsilaikęs AM teorijos Regitroje?

Motoroleriu mokytis važiuoti su šeimos nariu negalima.

Būsimieji vairuotojai, norintys įgyti teisę vairuoti B1 ar B kategorijų transporto priemones, gali pradėti mokytis praktinio vairavimo su šeimos nariu. Mokytis gali tik išlaikę vairavimo teorijos egzaminą VĮ "Regitroje".  

 

Kiek laiko trunka mokyklinis praktikos egzaminas? 45 minutes ar visą pamokos laiką, t.y. 1,5 valandos?

Mokyklinis vairavimo praktikos egzaminas turi trukti ne mažiau kaip 45 min.

 

Ar galima mokytis vairuoti su sugyventiniu?

Taip, galima, jeigu jums pavyks įrodyti, kad iš tikrųjų gyvenate kartu, bendrai tvarkote namų ūkį. Daugiau informacijos rasite čia: https://www.teises.lt/kaip-gauti-teises/mokymasis-vairuoti-su-seimos-nariu

 

Ar galima išlaikius teorija A1 kategorija mokintis važiuoti su mašina B kategorijos jei mokiniui 16 metų?

Negalima. ​B kategorijos vairavimo teorijos egzaminui galima ruoštis nuo 17 metų. teisę vairuoti šios kategorijos transporto priemonę galima tik nuo 18 metų amžiaus, gavus teigiamą įvertinimą iš praktinio vairavimo egzamino valstybės įmonėje “Regitra”. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Turite klausimų? Rašykite [email protected]

Kokios informacijos Jums trūksta šiame puslapyje?

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Ne

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Ne

Baigti testą?

Yra neatsakytų klausimų. Jie bus užskaityti kaip neteisingai atsakyti klausimai.

Baigti testą?

Baigti testą?

Ar tikrai norite ištrinti savo profilį?

Jūs nebegalėsite prisijungti prie ketbilietai.lt

Patvirtinkite

Ar tikrai norite persiųsti kreditus?
Ne

Baigėsi klausimai

Eiti į pagrindinį?

Parašykite mums

Nėra kreditų

Užsisakykite čia

Įrašyti mokinį neįrašius kreditų

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie privatumo politika. Sutinku