Dažniausiai užduodami klausimaiKaip įgyti vairuotojo pažymėjimą, jei gyvenama ne Lietuvoje?

Vairuotojo pažymėjimus išduoda Valstybė, kurioje esate deklaravęs gyvenamąją vietą.

Jei esate deklaruota (-as) ne Lietuvoje, teiraukitės vairuotojo pažymėjimo išdavimo tvarkos valstybėje kurioje gyvenate.

Jei deklaruota (-as) Lietuvoje, tai atvažiavus į Lietuvą – galėsite laikyti teorijos ir praktikos egzaminus VĮ “Regitra”, prieš tai baigus vairavimo mokyklą.

Pažymėtina, kad tais metais, kuriais norite laikyti vairavimo egzaminus, Lietuvoje turite pragyventi bent 185 paras, arba turite į rodyti, kad siejate savo ateitį su Lietuvą.

Saitų su valstybę įrodymas gali būti įvairūs dokumentai. Tarp jų – patvirtinimai, kad studijuosite, dirbsite, ar būsite registruotas Darbo biržoje

Išsamiau kiekvieno asmens atveju galima teirautis „Regitroje“ telefonu 8 700 55 151.

 

Koks senojo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas?

Senojo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas yra ribotas (priklausimai nuo to, kaip seniai buvo išduotas) ir ateityje nebegalios, todėl rekomenduojame pasikeisti jau dabar.

Taip pat turėkite omenyje, jei važiuosite į užsienį - dauguma šalių tokio vairuotojo pažymėjimo nebepripažįsta, todėl galite atsidurti keblioje padėtyje, jei jus sustabdys policija.

 

Turiu mopedo vairuotojo pažymėjimą, išduotą 2008.02.28 vairuotojų ruošimo įmonės. Ar jis dar galioja?

Nuo 2008 m. rugsėjo 1 d. mopedų vairuotojams mokymo įstaigų išduoti dokumentai, kad asmuo moka kelių eismo taisykles, negalioja. Mopedų vairuotojai privalo turėti vairuotojo AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą, išduotą VĮ „Regitra“.

Šaltinis – http://www.regitra.lt/lt//naujienos/vairuotojo_pazymejimu_isdavimas/mopedo_vairuotojo_pazymejimas_nuo_15_metu_

 

Gyvenu užsienyje ir noriu laikyti teises Lietuvoje. Kiek skaičiau, tam reikia pragyventi 185 dienas. O ar galima tiesiog prisiregistruoti gyvenamąją vietą ir po pusės metų atvykti laikyti egzaminus?

Pasak „Regitros“ darbuotojų, šiuo metu nebėra reikalavimo 185 dienas pragyventi Lietuvoje, kad būtų galima deklaruoti gyvenamąją vietą. Tik deklaruojant internetu ir po to, atėjus į „Regitrą“, ne visuomet jie mato, kad tas asmuo yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą (gal būna sistemos klaida ar panašiai). Todėl geriau būtų deklaruoti gyvenamąją vietą atėjus į savo savivaldybę.

 

Ar pagamintą vairuotojo pažymėjimą gali atsiimti kitas asmuo?

Vairuotojo pažymėjimą gali atsiimti jūsų įgaliotas asmuo, kuris papildomai pateikia notariškai patvirtintą įgaliojimą ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

 

Kur atsiimti pagamintą nuolatinį vairuotojo pažymėjimą?

VĮ „Regitra“ padalinyje, kurį nurodėte pildydami dokumentus.

 

Išlaikiau abu vairavimo egzaminus „Regitroje“, bet vairuotojo pažymėjimas dar gaminamas. Ar jau galiu vairuoti automobilį?

Ne, vairuoti galėsite tik gavę vairuotojo pažymėjimą.

 

Per kiek laiko išduodamas vairuotojo pažymėjimas išlaikius praktinį egzaminą?

Įprasta tvarka – per 10 dienų. Bet galima užsisakyti, kad vairuotojo pažymėjimas būtų pagamintas greičiau:

http://www.regitra.lt/lt/teise_vairuoti/vairuotojo_pazymejimai/vp_kaina

Kada galima pasikeisti laikiną vairuotojo pažymėjimą į nuolatinį?

Laikiną vairuotojo pažymėjimą galima atvykti keisti kai lieka ne daugiau kaip 14 dienų iki laikino vairuotojo pažymėjimo galiojimo pabaigos.

 

Kur galima pasikeisti vairuotojo pažymėjimą?

Priduoti dokumentus keitimui galima visuose vairuotojo pažymėjimus išduodančiuose VĮ „Regitra“ padaliniuose. VĮ „Regitra“ taip pat siūlo naujus pažymėjimus užsisakyti internetu ir pristatyti į namus.

 

Kokie dokumentai reikalingi norint pakeisti laikinąjį vairuotojo pažymėjimą į nuolatinį?

1. Galiojantis asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;
2. Galiojanti vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma;
3. Turimas laikinas vairuotojo pažymėjimas.

Kiek kainuoja vairuotojo pažymėjimo pakeitimas?

14,19 Eur.

 

Kiek laiko yra gaminamas nuolatinis vairuotojo pažymėjimas?

10 darbo dienų. Tačiau už papildomą mokestį galima užsakyti, kad pažymėjimas būtų pagamintas per tris dienas arba vieną darbo dieną.

 

Ar vairuotojui bus pakeistas vairuotojo pažymėjimas, jei šis turi galiojančių administracinių baudų?

Numatyta, kad vairuotojo pažymėjimas nėra keičiamas, jeigu pareiškėjui atimta teisė vairuoti transporto priemonę arba vairuotojo pažymėjimas sulaikytas policijos. Sąlygos, kad vairuotojo pažymėjimas nebus keičiamas dėl galiojančių administracinių nuobaudų,- nenumatytos. Administracinė nuobauda galioja vienerius metus.

 

Ar reikalingas medicininės apžiūros pažymėjimas važiuojant į „Regitrą“ tiesiog pasikeist laikinas teises į nuolatines? Su teisėsauga reikalų neturėjau.

Taip, medicininės sveikatos apžiūros pažymėjimas yra reikalingas.

Ar reikia perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus praradus teisę vairuoti dviems metams?

Taip, reikia perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus. Praėjus atėmimo terminui reikia  kreiptis į VĮ „Regitra“ savo mieste. Jei terminas dar nepraėjo, bet praėjo pusė termino, Jūs galite kreiptis į jums vairavimo teisę atėmusį Teismą dėl teisės vairuoti sugrąžinimo prieš terminą pagal LR ATPK 329 straipsnį „Specialiosios teisės atėmimo termino sutrumpinimo pagrindai ir tvarka“. Turėsite pristatyti charakteristiką- tarpininkavimą, pažymas, kad nepadarėte naujų administracinių pažeidimų, papildomo mokymo kurso baigimo bei medicininę pažymą.

Grąžinti teisę vairuoti, ar ne, sprendžia teismas.

 

Kur pirmiausia reikia kreiptis, praradus vairuotojo pažymėjimą?

Praradus vairuotojo pažymėjimą, informaciją apie tai reikia pateikti VĮ „Regitra“ „Vairuotojų portale“ arba vairuotojo pažymėjimo išdavimo paslaugas teikiančiame „Regitros“ padalinyje. Informacija apie prarastus ir nebegaliojančius vairuotojo pažymėjimus teikiama policijai bei kitoms suinteresuotoms institucijoms, todėl papildomai kreiptis į policiją nereikia. Vairuotojo pažymėjimas, vietoj kurio išduotas naujas pažymėjimas, nustoja galioti, todėl juo naudotis – netgi suradus – nebegalima. Šis pažymėjimas turi būti grąžintas artimiausiam „Regitros“ padaliniui.

Šaltinis – http://www.regitra.lt/lt/teise_vairuoti/vairuotojo_pazymejimai/vp_praradus

 

Ar galiu mokytis vairuoti su šeimos nariu, išlaikęs teoriją „Regitroje“, atsiimant prarastas teises?

Deja, negalite mokytis vairuoti su šeimos nariu. Taip mokytis gali tik pradedantys vairuotojai. Šeimos vairavimo instruktoriui draudžiama mokyti šeimos narius, kuriems yra atimta teisė vairuoti transporto priemones už KET pažeidimus.

 

Esu praradęs vairuotojo pažymėjimą su B ir C kategorijomis. Ar reiks perlaikyti abiejų kategorijų egzaminus?

Jeigu teisė vairuoti motorines transporto priemones buvo atimta vienerių metų ar ilgesniam laikotarpiui, vairuotojo pažymėjimas gražinamas tik išlaikius valstybės įmonėje „Regitra“ teorijos ir praktinio vairavimo egzaminus. Egzaminuojamieji, kurie nori susigrąžinti teisę vairuoti daugiau nei vienos kategorijos TP arba pakeisti vairuotojo pažymėjimą, kuriame patvirtinta teisė vairuoti daugiau nei vienos kategorijos TP, egzaminus, laiko pagal vairavimo ypatumus sudėtingiausios kategorijos TP vairavimo teisei įgyti.

Pagal sudėtingumą TP kategorijos nuo lengviausios iki sunkiausios išdėstomos taip: B1, B, BE, C1/D1 (pasirinktinai arba C1, arba D1), C1E/D1E (pasirinktinai arba C1E, arba D1E), C, D, DE, CE. Jei egzaminuojamasis nori susigrąžinti teisę vairuoti A1, A2 arba A kategorijos TP arba pakeisti vairuotojo pažymėjimą, kuriame patvirtinta teisė vairuoti A1, A2 arba A kategorijos TP, egzaminai

Šią tvarką reglamentuoja įsakymas dėl „Motorinių transporto priemonių vairuotojų egzaminavimo sąlygų ir tvarkos aprašo“.

 

Teisės atimtos važiuojant lengvuoju automobiliu, turėjau B, CE kategorijas, teorijos egzaminą išlaikiau, ar tiesa, kad numatomi praktinio egzamino pakeitimai? ar užteks perlaikyti B kategorijos praktinį vairavimo egzaminą?

Taip, tiesa nuo 2013 m. sausio 19 d. įsigaliojo naujos motorinių transporto priemonių egzaminavimo sąlygos ir tvarka, todėl perlaikyti praktinį egzaminą jums reikės su CE kategorijos motorine transporto priemone.

Egzaminuojamieji, kurie nori susigrąžinti teisę vairuoti daugiau nei vienos kategorijos TP arba pakeisti vairuotojo pažymėjimą, kuriame patvirtinta teisė vairuoti daugiau nei vienos kategorijos TP, egzaminus laiko pagal vairavimo ypatumus sudėtingiausios kategorijos TP vairavimo teisei įgyti. Pagal sudėtingumą TP kategorijos nuo lengviausios iki sunkiausios išdėstomos taip: B1, B, BE, C1/D1 (pasirinktinai arba C1, arba D1), C1E/D1E (pasirinktinai arba C1E, arba D1E), C, D, DE, CE.

 

Kokius pažeidimus padarius papildomi yra privalomi mokymai, norint gauti 10 metų galiojanti vairuotojo pažymėjimą?

Saugaus eismo automobilių keliais įstatymas numato, kad papildomi mokymai privalomi tiems pradedantiems vairuotojams, kurie pažeidė KET reikalavimus, susijusius su vairuotojų pareigų pėstiesiems, lenkimo taisyklių, draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, eismo reguliavimo signalųnesilaikymu, taip pat ir įspėjamųjų signalų naudojimo, važiavimo per sankryžas, vairuotojų naudojimosi saugos diržais, motociklininko šalmais pažeidimais, nustatyto greičio viršijimu daugiau kaip 10 km/h ir transporto priemonių vairavimu, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0 iki 0,4 promilės), taip pat sukėlusių eismo įvykį, kurio metu buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata, motorinių transporto priemonių vairuotojų, kuriems teisė vairuoti buvo atimta dėl KET pažeidimų.

 

Kur galima atlikti papildomus mokymus norint gauti 10 m. galiojantį vairuotojo pažymėjimą?

Čia yra pilnas sąrašas įmonių, atliekančių šiuos mokymus:

https://www.vkti.gov.lt/index.php?-243579435.

 

Du kartus neturėjau techninės apžiūros. Ar man reikės perlaikyti teises?

Perlaikyti vairavimo egzaminą Jums reikėtų, jei būdamas  pradedančiuoju vairuotoju (per dvejus metus nuo pirmojo A, A1, A2 B1, B kategorijos motorinių transporto priemonių vairuotojo pažymėjimo išdavimo dienos) pažeidėte ir buvote nubaustas (-a) už bent vieną iš žemiau nurodytų Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) reikalavimų nevykdymą:

1. Vairuotojų pareigos pėstiesiems;
2. Lenkimo taisyklės;
3. Draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis;
4. Eismo reguliavimo signalų vykdymas;
5. Įspėjamųjų signalų naudojimas;
6. Važiavimas per sankryžas;
7. Vairuotojų naudojimasis saugos diržais, motociklininko šalmais pažeidimai;
8. Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 10 km/h;
9. Transporto priemonių vairavimas, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0 iki 0,4 promilės);
10. Eismo įvykis, kurio metu buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata,

Jūsų padarytų nusižengimų šiame sąraše nėra, todėl jums papildomų kursų nereikia.

 

Ką reikia daryti norint atgauti vairuotojo pažymėjimą, jį praradus dėl girtumo.

Turėsite išklausyti specialius, iki dviejų dviejų trunkančius kursus apie alkoholio žalą (juos organizuoja dauguma vairavimo mokyklų). Jei vairuotojo pažymėjimas atimtas daugiau nei metams, teks iš naujo perlaikyti ir vairavimo egzaminus. Tiesa, praėjus pusei bausmės laiko, galite kreiptis dėl vairuotojo pažymėjimo atgavimo ankščiau laiko.

 

Važiuodamas iš aikštelės atbulomis, priekiu įbrėžiau kitą automobilį. Užpildėme deklaraciją ir man pasakė, kad tik draudimas pabrangs. Bet aš vairuotojo pažymėjimą turiu neilgai. Ar man reikės po 2 metų perlaikyti teises?

Kadangi jūsų padarytame autoįvykyje niekas nenukentėjo (nebuvo sužalotų žmonių), jums negalioja SEAKĮ reikalavimas per 1 metus nuo pažeidimo padarymo dienos baigti papildomo mokymo kursą, o tuo labiau perlaikyti egzaminą. Bet dėl sukelto autoįvykio, draudimo įmoka kitais metais greičiausiai padidės.

 

Ar reikia perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus praradus teisę vairuoti pusei metų?

Ne, perlaikyti egzaminus reikia tuomet, kai teisė vairuoti atimama metams ar daugiau.

 

Praradau vairuotojo pažymėjimą 1 metams dėl lengvo girtumo. Ar reikės perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus?

Taip, kai vairuotojo pažymėjimas prarandamas metams ar daugiau, atsiimant jį reikia perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“. Be to, Jums reikės išklausyti specialų kursą (jį organizuoja daugelis vairavimo mokyklų) apie vairavimo pavartojus alkoholio pasekmes.

 

Turėjau B, C, E vairuotojo pažymėjimą prieš 10 metų. Prieš 4 metus dėl girtumo praradau su C kategorija. Kaip galėčiau susigrąžinti pažymėjimą?

Pagal SEAKĮ 24 straipsnio 4 ir 5 punktus matome, kad jums reikės praėjus medicininę ir švietėjišką atestaciją ir, baigus papildomą vairuotojų mokymą, perlaikyti vairavimo egzaminą (teorinį ir praktinį) su CE kategorijos automobiliu:

4. Asmeniui, iš kurio pagal įstatymus teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta dėl teisės pažeidimo padarymo vieniems metams ir ilgiau, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik pasibaigus šios teisės atėmimo laikui ir baigus papildomą vairuotojų mokymą bei perlaikius vairavimo egzaminą, išskyrus asmenį, kuriam teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta už tai, kad jis padarė teisės pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų.

5. Asmeniui, iš kurio pagal įstatymus teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta už tai, kad jis padarė teisės pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik pasibaigus šios teisės atėmimo laikui, Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka po medicininės ir švietėjiškos atestacijos baigus papildomą vairuotojų mokymą ir perlaikius vairavimo egzaminą. Reikalavimas perlaikyti vairavimo egzaminą netaikomas, jeigu dėl šioje dalyje nurodyto teisės pažeidimo padarymo teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta trumpesniam negu vieni metai laikui.

VĮ „Regitra“ padaliniui reikės pateikti šiuos dokumentus:

1. Galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

2. Papildomo vairuotojų mokymo kurso baigimo pažymą;

3. Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą (forma Nr. 083-1/a);

4. Sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, išduotą pagal Privalomojo mokymo apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai mokymo programą.

 

Gavau baudą už lenkimą per ištisinę (užrašė, kad kelio ženklų nepaisymas) ir gavau 14 Eur baudą. Ar reikės po 2 metų perlyti viską, jei esu pradedantis vairuotojas?

Per vienerius metus nuo pažeidimo padarymo dienos privalote baigti papildomus mokymus Susisiekimo ministerijos nustatyta tvarka, nes pažeidėte vieną iš punktų, nurodytų SEAKĮ 2 straipsnyje:

40. Papildomas vairuotojų mokymas – Susisiekimo ministerijos arba jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka organizuojamas ir vykdomas mokymas:

1) pradedančiųjų vairuotojų, pažeidusių KET reikalavimą (reikalavimus) vykdyti vairuotojų pareigas pėstiesiems, laikytis lenkimo taisyklių, vairuojant nesinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis, laikytis eismo reguliavimo signalų, KET nustatyta tvarka naudoti įspėjamuosius signalus, laikytis važiavimo per sankryžas tvarkos, vairuotojams naudoti saugos diržus, motociklininko šalmus, neviršyti nustatyto greičio daugiau kaip 10 km/h, nevairuoti transporto priemonių neblaiviems, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (daugiau kaip 0 promilių, bet ne daugiau kaip 0,4 promilės), taip pat sukėlusių eismo įvykį, per kurį buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata;

 

Ar reikės lankyti papildomus vairuotojo kursus pradedančiajam vairuotojui už K.E.T. 150.5 punkto pažeidimą (sustoti ir stovėti draudžiama skiriamojoje, greitėjimo ir lėtėjimo juostose)?

SEAKĮ 2 straipsnio 40 punkte parašyta:

40. Papildomas vairuotojų mokymas – Susisiekimo ministerijos arba jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka organizuojamas ir vykdomas mokymas:

1) pradedančiųjų vairuotojų, pažeidusių KET reikalavimą (reikalavimus) vykdyti vairuotojų pareigas pėstiesiems, laikytis lenkimo taisyklių, vairuojant nesinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis, laikytis eismo reguliavimo signalų, KET nustatyta tvarka naudoti įspėjamuosius signalus, laikytis važiavimo per sankryžas tvarkos, vairuotojams naudoti saugos diržus, motociklininko šalmus, neviršyti nustatyto greičio daugiau kaip 10 km/h, nevairuoti transporto priemonių neblaiviems, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (daugiau kaip 0 promilių, bet ne daugiau kaip 0,4 promilės), taip pat sukėlusių eismo įvykį, per kurį buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata;

2) motorinių transporto priemonių vairuotojų, kuriems teisė vairuoti buvo atimta dėl KET pažeidimų.

Taigi, jūsų pažeidimas nepatenka į šį punktą, todėl jums papildomų mokymų nereikės.

 

Turėjau teises ir atėmė pusei metų. Ar reikės perlaikyti A, B, C, E kategorijų praktikos egzaminą?

Ne. Perlaikyti reikia tuomet, kai teisės atimamos metams ir daugiau.

 

Kada galima laikyti teises po pažeidimo vairuojant be pažymėjimo?

Teisę laikyti vairavimo egzaminus turėsite tik po 1 metų nuo pažeidimo padarymo dienos. SEAKĮ 22 straipsnio 9 punktas:

9. Asmenys, kurie vairavo transporto priemonę neturėdami teisės vairuoti transporto priemones, tokią teisę gali įgyti ne anksčiau kaip po vienų metų nuo šio pažeidimo padarymo dienos.

Ar „Regitroje“ pakeis vairuotojo pažymėjimą, jeigu nesu sumokėjęs už KET pažeidimą? Nubaustas buvau 2011-ais metais.

Jums vairuotojo pažymėjimo pakeisti neturėtų, nes nesumokėjote paskirtos baudos. Dėl tikslesnės informacijos patariame kreiptis į „Regitros“ skyrių arba telefonu 8 700 55 151.

 

Gavau baudą už greičio viršijimą, 46 km/val., atėmė teises 6 mėnesiams. Tačiau neturiu 2 metų stažo. Ar tai reiškia, kad reikės viska perlaikyti „Regitroje“ egzaminus iš naujo ar užteks papildomų kursų?

Pagal SEAKĮ 24 straipsnio 3 punktą:

3. Asmeniui, kuriam teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta dėl KET pažeidimų, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik jam nustatyta tvarka užbaigus papildomus vairuotojų mokymus.

Taigi, jums pakaks baigti tik papildomus vairuotojų mokymus.

 

Kaip susigrąžinti laikiną/nuolatinį vairuotojo pažymėjimą, kurį sulaikė policija?

Jeigu vairuotojo pažymėjimas atimamas metams ir ilgesniam laikotarpiui, asmuo, norėdamas jį susigrąžinti, pirmiausia turi kreiptis į VĮ „Regitra“ egzaminų centrą. Čia reikia sėkmingai išlaikyti teorijos bei praktikos egzaminus bei pateikti „Regitros“ vairuotojo pažymėjimų išdavimo padaliniui galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą. Visais kitais atvejais asmuo turi kreiptis į policiją.

Kaip įgyti BE kategorijos vairuotojo pažymėjimą jau turint B, C ir D kategorijų pažymėjimus?

Siekiant įgyti teisę vairuoti BE kategorijos transporto priemones, jus reikia vairavimo mokykloje baigti BE kategorijos kursus ir išlaikyti valstybės įmonėje „Regitra“ teorijos ir praktinio vairavimo egzaminus.

 

Ar reikia turėti B ir C kategorijas norint gauti D1 kategoriją, ar užtenka tik B?

Taip, užtenka. Mokytis vairuoti C1, C, D1, D ar T kategorijos galima turint teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones.

 

Turiu „B“ kategorijos teises ir noriu turėti A kategoriją. Man reikia tik išlaikyti praktinį egzaminą su motociklu ir galiu gauti „A“, ar reikia laikyti ir teorijos egzaminą?

Turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir norint gauti A kategorijos vairuotojo pažymėjimą, reikia „Regitroje“ išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus. Teorijos egzaminą galima laikyti pasiruošus ir savarankiškai, tačiau praktikos egzaminą leidžiama laikyti tik pravažiavus motociklu vairavimo mokykloje nustatytą valandų skaičių.

 

Ar galima vilkti priekabą lengvuoju automobiliu turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą?

B kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti automobilį, kuris gali būti sujungtas su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg, taip pat sujungtą ir su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, tačiau junginio didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė kaip 3,5 t, o priekabos didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė už automobilio masę be krovinio. Priekaba gali turėti ir dvi ašis.

 

Ar galiu su B kategorija vairuoti mini krautuvą (BOBCAT)?

Asmenys, turintys B kategorijos vairuotojo pažymėjimus, gali vairuoti traktorius, kurių variklio galia iki 60 kW (galia nurodyta traktoriaus registracijos liudijime). Asmenys, turintys aukštesnę kaip B vairuotojo kategoriją, turi teisę vairuoti visų kategorijų traktorius, nepriklausomai nuo jų galingumo, ir visas savaeiges žemės ūkio mašinas: javų ir kitus kombainus, savaeigius purkštuvus, krautuvus. Jeigu krautuvas priskiriamas prie kurios nors iš šių išvardytų transporto priemonių, tuomet galima jį vairuoti.

 

Nuo kelių metų galiu mokytis C kategoriją, jeigu dar esu moksleivis?

C kategoriją galima laikyti tiktai turint teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones.

Saugaus eismo įstatyme numatyta: C kategorija – 21 metai, išskyrus asmenis, kurie nustatyta tvarka yra įgiję pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius.

 

Ar su B kategorija galiu vairuoti traktorių?

Taip, turint B kat. vairuotojo pažymėjimą leidžiama vairuoti traktorius iki 60 KW.

 

Ar galima vairuoti AM kategorijos motociklus praradus B kategoriją?

Praradus teisę vairuoti lengvąjį automobilį, AM kategorijos motociklus taip pat vairuoti draudžiama.

 

Man 13 metų. Ar galiu važinėti motoroleriu?

Ne, vairuoti motorolerį galima tik nuo 15 metų ir tam reikia AM kategorijos vairuotojo pažymėjimo. Jį galima gauti išlaikius teorijos egzaminą „Regitroje“, praktinio egzamino laikyti nereikia.

 

Kodėl vieni, išlaikę B kategorijos egzaminus, įgyja ir AM ir BE kategorijas, nors jų nelaikė, o kitiems, kaip aš, tokios privilegijos nesuteikiamos?

Įgijus teisę vairuoti B kategorija, AM įgyjate automatiškai. BE kategoriją reikia laikyti atskirai.

 

Kur gauti informacijos apie leidžiamą triračių ir keturračių galią?

Skaitykite informaciją apie AM, A1, A, B1, B kategorijas čia:

http://www.keliueismotaisykles.info/23-straipsnis-motorini371-transporto-priemoni371-kategorijos-ir-minimalus-vairuotoj371-am382ius.html

 

Ar reikės laikyti BE kategoriją ir kur, jei turiu B, B1, C, C1 kategorijas?

Taip, reikės laikyti egzaminus toje vairavimo mokykloje, kur ruošiami BE ar CE kategorijų vairuotojai. Štai kas rašoma SEAKĮ 23 straipsnio 5 punkte:

5. Teisė vairuoti šioje dalyje nurodytų kategorijų transporto priemones įgyjama (egzaminai laikomi) laikantis šių sąlygų:

1) teisė vairuoti C1, C, D1, D ir T kategorijų transporto priemones suteikiama tik vairuotojams, jau turintiems teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones;

2) teisė vairuoti BE, C1E, CE, D1E ir DE kategorijų transporto priemones suteikiama tik vairuotojams, jau turintiems teisę vairuoti atitinkamai B, C1, C, D1 ir D kategorijų transporto priemones.

 

Ar išlaikęs B kategoriją, įgysiu vairuoti ir AM bei BE kategorijų transporto priemones?

Įgijus teisę vairuoti B kategoriją, AM įgyjate automatiškai. BE kategoriją reikia laikyti atskirai.

 

Ar išlaikius B kategorijos teoriją galima vairuoti AM kategorijos mopedus turint visus dokumentus su teorijos egzamino baigimo lapeliu?

Ne, vairuoti mopedą galėsite tik tuomet, kai turėsite B arba AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

 

Ar galiu su A kategorija vairuoti motorolerį iki 49 kub.cm?

Taip galite. Nes pagal SEAKĮ 23 straipsnį:

4) A kategorija – triračiai, kurių galia didesnė kaip 15 kW, ir motociklai;

 

Nesenai išsilaikiau C kategoriją. Noriu laikyti A kategoriją. Ar reikės iš naujo eiti laikyti valstybini teorijos egzaminą, ar užsiskaito C kategorijos teorijos valstybinis egzaminas?

Sveiki, reikės laikyti A kategorijos teorijos egzaminą, nes jame yra specifinių šios kategorijos klausimų. Egzaminui pasiruošti galite savarankiškai svetainėje www.ketbilietai.lt.

 

Turiu vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti C kategorijos transporto priemones. B kategorijos atžymos nėra. Teisės laikytos 1989 m. Ar aš galiu vairuoti B kategorijos automobilius?

Čia neeilinis atvejis. Galbūt jūs laikėte egzaminus BC kategorijų vairuotojo pažymėjimui gauti, o B kategorijos neišlaikėte ir jos atsisakėte, todėl ir liko C kategorijos įrašas. O tais senais laikais matomai buvo galima ir iš karto laikyti tik C kategorijos egzaminą. Jūs turėtumėte turėti vairuotojo kortelę, kur ir yra visos atžymos apie jūsų laikytus egzaminus (teorijos bei praktikos). Beje pagal dabartinius SEAKĮ reikalavimus B kategorijos autotransporto priemonių vairuoti jūs negalite. Greičiausiai jums keičiantis vairuotojo pažymėjimą, reikės išlaikyti B kategorijos egzaminą.

Jei jūsų vairuotojo pažymėjimas yra lietuviško pavyzdžio ir turi galiojimo datą, jis dar galios iki 2017 m. vasario 3 d., jei rusiško pavyzdžio -  2013 m. gruodžio 31 d. baigė galioti nuo 1990 m. kovo 11 d. iki 2000 m. kovo 31 d išduoti vairuotojo pažymėjimai. Taigi, galbūt jūsų vairuotojo pažymėjimas jau nebegalioja. Išsamesnę informaciją galite gauti „Regitros“ padalinyje.

 

Ar galiu iš karto įgyti C ir CE kategorijų vairuotojo pažymėjimą?

Įgyti vienu metu teisę vairuoti C ir E kategorijų transporto priemones galima tik turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Tuomet reikia vairavimo mokykloje baigti bendrus kursus C ir CE kategorijoms įgyti.

Tokiu atveju mokiniai pirmiausiai mokomi vairuoti C kategorijos transporto priemones ir tik po to – CE kategorijos. V.Į. „Regitra“ reikia išlaikyti vieną (bendrą) teorijos egzaminą, o praktikos egzaminai laikomi kiekvienai kategorijai atskirai.

 

Turiu A1 kategoriją virš dviejų metų. Ar privalomas klevo lapas ir greičio ribojimas iki 70 km/h du metus B kategorijai?

Pagal SEAKĮ 2 straipsnio 46 punktą:

46. Pradedantysis vairuotojas – asmuo, įgijęs teisę vairuoti A, A1, A2, B, B1 kategorijos motorinę transporto priemonę ir turintis vairavimo stažą iki dvejų metų.

Taigi, jei jūs turite vieną iš šių kategorijų (A, A1, A2 ar B1, du metus ar ilgiau, tai nebeesate pradedantysis vairuotojas ir vairuodami lengvąjį automobilį, neprivalote užsidėti žalio klevo lapo skiriamojo ženklo.

Štai kas KET XV skyriaus 134 punkte rašoma dėl greičio:

134. Pradedantiesiems vairuotojams, taip pat asmenims, kurie mokosi vairuoti, leidžiama važiuoti automagistralėse ir greitkeliuose ne didesniu kaip 90 km/h greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/h greičiu.

Taigi, jūs galite nesilaikyti ir 70 km/h greičio ribojimo.

 

Jau turiu išsilaikęs AM kategorijos teorijos egzaminą „Regitroje“. Ar jau galiu važinėti motoroleriu?

Jei turite AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą (jį turėjo išduoti „Regitroje“ išlaikius teorijos egzaminą) – taip.

 

Ar galima nuo 15 metų pradėti mokytis A1 kategorijos kursus?

Taip, mokytis A1 kategorijos galite nuo 15 metų. Štai kas apie tai parašyta Saugaus Eismo Keliais įstatymo 21 ir 23 straipsniuose:

5. Kelyje mokomas vairuoti motorinę transporto priemonę, traktorių, savaeigę mašiną mokinys neturi būti jaunesnis daugiau kaip vienais metais negu nustatytas amžius, nuo kurio teisės aktai leidžia vairuoti tos kategorijos transporto priemonę.

2. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti motorines transporto priemones, jų junginius su priekabomis ir galima išduoti vairuotojo pažymėjimus:

2) A1 kategorija – 16 metų;

Ketinu laikyti egzaminus „Regitroje“. Kokius dokumentus turėčiau turėti su savimi ten nuvykęs?

Nuvykus į VĮ „Regitra“ laikyti teorijos egzamino privalu turėti:

1. asmens dokumentą, patvirtinantį tapatybę;
2. galiojančią medicininę pažymą kategorijai, kurios egzaminas bus laikomas;
3. pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimą;

Jei egzaminus ketinate perlaikyti norėdami susigrąžinti sulaikytą vairuotojo pažymėjimą, papildomai su savimi reikia turėti papildomų vairavimo kursų baigimo pažymą.

 

Kokius dokumentus reikia su savimi turėti perlaikant teises, kurios buvo atimtos 1 metams?

Dokumentai, kuriuos privaloma turėti ateinant į egzaminus VĮ „Regitra“:

Vairavimo teorijos egzaminas:

1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasas arba tapatybės kortelė);
2. galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą;
3. pirmosios pagalbos sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą;
4. galiojantį vairuotojo pažymėjimą, jei jau jį turite.
5. mokėjimo kvitą už egzaminą (35 Lt, įsigysite vietoje).

Vairavimo praktikos egzaminas:

1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasas arba tapatybės kortelė);
2. papildomų vairavimo kursų baigimo pažymėjimą;
3. galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą;
4. pirmosios pagalbos sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą;
5. galiojantį vairuotojo pažymėjimą, jei jau jį turite.
6. mokėjimo kvitą už egzaminą (įsigysite vietoje).

Vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininę pažymą privaloma pateikti laikant vairavimo egzaminus VĮ „Regitra“. Jeigu ją turite, patikrinkite ar ji galioja.

Jeigu neturite, šią pažymą dažnai pasiūlo įsigyti vairavimo mokykla arba ją galite užsakyti internetu - www.sveikatospazymos.lt.

Išduota medicininė sveikatos pažyma galioja 10 metų (A, AM, B kat.), o profesionalų – 2 metus (C, D kat.).

Taip pat primename, kad vairavimo mokyklos kursų baigimo liudijimas, galioja vienerius metus nuo išdavimo datos.

 

Ar norint laikyti motociklo teises reikia pereiti tokia pat medicininę sveikatos patikrą, kaip ir automobilio, ar ji yra lengviau prieinama?

Medicininė sveikatos patikrinimo pažyma yra tokia pati visoms kategorijoms.

Ją galima gauti pas savo šeimos gydytoją arba užsakyti čia: www.sveikatospazymos.lt.

Išrašant sveikatos pažymas vairuotojai skirstomi į dvi grupes:

  1. Pirmojoje - AM (mopedų), A1, A2, A, B1 (motociklų), B (automobilių masė ne didesnės nei 3500 kilogramų) ir BE (B kategorijos automobilių su priekaba) vairuotojai.

  2. Antrajai grupei priskiriami vairuojantieji C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE (automobilius, kurių masė didesnė kaip 3500 kilogramų) ir T (troleibusai) kategorijų transporto priemones. Taip pat į ją įeina visi dirbantys vairuotojais pagal darbo sutartis - taksistai, greitosios pagalbos automobilių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojai ir panašiai.

 

Ar reikalingas pirmosios pagalbos sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas laikant teorijos egzaminą, jei prieš tai buvo atimta teisė vairuoti?

Taip, reikalingas, bet tinka ir senas pažymėjimas. Nebent teisė vairuoti buvo atimta dėl vairavimo išgėrus ar pavartojus narkotikų: tuomet papildomai reikės išklausyti papildomus mokymus apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai. Beje, tuomet į sveikatos pažymą apribojimuose bus įrašyta, kad vairuotojas vairavo neblaivus ar pavartojęs narkotikų.

 

Pamečiau techninės apžiūros lapą, ką daryt?

Kreipkitės į savo draudimo bendrovę - išduos kitą.

 

Pamečiau LR piliečio pasą, ar galiu laikyti vairavimo egzaminą „Regitroje“?

Jums reikia pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Tai gali būti: asmens tapatybės kortelė, pasas, laikinasis pažymėjimas, užsienio valstybės piliečio pasas, užsienio valstybės institucijos išduotas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimas gyventi Europos Bendrijoje arba leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje.

 

Ar laikant AM kategorijos egzaminą (kuriam ruošiamasi savarankiškai), reikia pateikti pažymėjimą apie praeitus pirmosios pagalbos kursus?

Taip.

 

Ką daryti, jei baigėsi paso galiojimas, o reikia laikyti egzaminą „Regitroje“?

To Jums reikėtų klausti migracijos tarnyboje, kurioje išduoda pasus.

 

Ką daryti pametus teorijos egzamino išlaikymo pažymą?

Pametus teorijos egzamino išlaikymo pažymą reikia kreiptis į „Regitrą“, ten išduos naują.

Kiek kartų galima laikyti egzaminus „Regitroje“?

Egzamino VĮ „Regitra“ laikymų skaičius neribojamas, tačiau tiek vairavimo, tiek teorijos egzaminą perlaikyti galima ne anksčiau, kaip po 7 dienų po paskutinio laikymo.

 

Kiek laiko galioja išlaikytas egzaminas „Regitroje“?

Teorijos egzamino rezultatas galioja iki tol, kol bus išlaikytas praktikos egzaminas, bet ne ilgiau, kaip vienerius metus. Išlaikyto praktikos egzamino rezultatas galioja, kol asmeniui bus išduotas vairuotojo pažymėjimas, bet ne ilgiau kaip vienerius metus.

 

Ar reikia perlaikyti ir teorijos egzaminą, kai suėjus 21 metams nori gauti A kategoriją be apribojimų?

Teorijos perlaikyti nereikia, o praktiką reikės.

Įsigaliojus nuo 2013 m. sausio 19 d. įsigaliojus naujoms „Motorinių transporto priemonių vairuotojų egzaminavimo sąlygų ir tvarkos aprašo“ nuostatoms, asmenys, kurie turi vairuotojo pažymėjimą, patvirtinantį teisę vairuoti motociklus su galios apribojimais, tokių motociklų dvejų metų vairavimo patirtį ir yra sulaukę 20 metų, turimą vairuotojo pažymėjimą gali pasikeisti į pažymėjimą, patvirtinantį teisę vairuoti galingus motociklus, išlaikę praktikos egzaminą.

 

Kiek laiko galioja išlaikytas mokyklinis egzaminas/vairavimo mokyklos baigimo pažymėjimas?

Mokyklinio egzamino/kursų baigimo pažymėjimas galioja neribotą laiką.

Seni, iki 2014 m. birželio 30 d. išduoti kursų baigimo liudijimai galioja vienerius metus nuo išdavimo datos.

 

Ar praktinio vairavimo įskaitos filmavimas vairavimo mokykloje yra privalomas?

Taip.

 

Baigiasi teorijos egzamino išlaikymo laikas, o praktikos egzamino neišlaikiau. Ar galiu vėl registruotis teorijos egzaminui nelankius kursų ir ar galios tas pats pažymėjimas iš vairavimo mokyklos?

Teigiamas teorijos egzamino rezultatas galioja iki tol, kol bus išlaikytas praktikos egzaminas, bet ne ilgiau kaip vienerius metus. Mokymo kursų baigimo liudijimai galioja vienerius metus nuo išdavimo datos, jeigu jums praėjo vieneri metai nuo mokymo kursų liudijimo išdavimo dienos, tai tas pažymėjimas nebegalios ir registruotis negalėsite.

 

Noriu laikytis teises, ar man reikės eit į vairavimo mokyklą mokytis teoriją ar užtektu išmokti jūsų svetainėje ir važiuot laikyti egzamino į „Regitrą“?

Vairavimo teorijos egzaminui VĮ „Regitra“ savarankiškai galite pasiruošti svetainėje www.ketbilietai.lt.

 

Ką daryti, jei dėl tam tikrų priežasčių neatvykau laikyti egzamino į „Regitrą“?

Jeigu rezervuosite „Regitroje“ laiką egzaminui ir dėl kokių nors priežasčių negalėsite atvykti, nepamirškite pranešti „Regitrai“ iš anksto, bent paskutinę darbo dieną prieš egzamino datą. Informaciją apie neatvykimą galima pateikti pačiam vartotojui registravimo sistemoje atšaukiant rezervuotą egzaminą arba paskambinus bendruoju informacijos telefonu 8 700 55 151.

Į egzaminą neatvykę ir apie tai iš anksto nepranešę gyventojai turi galimybę registruotis į kitą egzaminą, tačiau jiems paskiriama egzamino data bus ne anksčiau, kaip po 1 mėnesio nuo neatvykimo į egzaminą dienos.

 

Turiu AM kategorijos teises, ar man bus lengviau laikant A1 kategorijos teises, ar reikės laikyti teorijos egzaminą?

Egzaminus reikės laikyti, vairavimo teorijos egzaminui pasiruošti galite savarankiškai.

 

Kiek teste būna klausimų laikant C ir CE teorijos egzaminą vienu kartu ir kiek leidžiama padaryti klaidų?

Laikant C ir CE teorijos egzaminą bus 35 klausimai (25 bendrieji klausimai ir po 5 specifinius iš abiejų kategorijų). Galima padaryti 7 klaidas.

 

Kaip sužinoti, ar jau esu pasiruošęs teorijos egzaminui „Regitroje“?

Laikyti teorijos egzaminą „Regitroje“ geriausia tuomet, kai svetainėje www.ketbilietai.lt testus teigiamai išspręsite bent kelis kartus iš eilės (t.y. teisingai atsakysite daugiau nei į 80 procentų klausimų). Ir nesimokykite bilietų atmintinai: atsakę į klausimą, perskaitykite prie jo esantį susijusį KET punktą bei paaiškinimą. Taip palaipsniui išmoksite visą reikalingą teoriją, su kuria turėtumėte be problemų išlaikyti egzaminą „Regitroje“.

 

Ar būtina išlaikyti mokyklinį praktikos egzaminą, prieš laikant praktinį egzaminą „Regitroje“?

Taip, būtina.

 

Esu pasirašęs teorinio ir praktinio mokymo sutartį su vairavimo mokykla. Ar galiu eiti laikyti teorijos egzamino „Regitroje“ neišlaikęs egzamino mokykloje? Juk mokantis teorijos savarankiškai jokio mokyklinio egzamino laikyti nereikia.

Deja, ne. Jei esate pasirašę teorijos mokymo sutartį su mokykla, į „Regitros“ egzaminą galėsite vykti tik išlaikę mokyklinį teorijos egzaminą vairavimo mokykloje.

Arba reikia perrašyti sutartį su vairavimo mokykla, kad jūs joje mokysitės tik praktinį vairavimą, tuomet „Regitroje“ teoriją galėsite laikyti pasiruošę savarankiškai.

 

Ar galima savarankiškai pasimokius iš karto laikyti teorinį egzaminą „Regitroje“?

Taip, jei nesate pasirašę teorinio mokymo sutarties su mokykla – galite.

 

Ar galima testą „Regitroje“ laikyti rusų kalba?

Taip, „Regitroje“ teorijos egzaminą galima laikyti lietuvių, rusų ar anglų kalba.

 

Ar galiu iš pradžių laikyti teorijos egzaminą „Regitroje“ ir tik tada – mokyklinį vairavimo teorijos egzaminą?

Ne, laikyti egzaminą „Regitroje“ galite tik išlaikę mokyklinį egzaminą.

 

Aš pavėlavau į teorijos egzaminą „Regitroje“, manęs nebeįleido. Ar tai reiškia, kad kitą karta galėsiu laikyti po mėnesio?

Taip.

 

Prieš pusę metų gavau baudą už vairavimą neturint teisės vairuoti. Ar galiu laikyti teorijos egzaminą „Regitroje“?

Deja, anksčiau nei po metų teorijos egzamino išsilaikyti negalėsite, nes pagal SEAKĮ 22 straipsnio 9 punktą:

9. Asmenys, kurie vairavo transporto priemonę neturėdami teisės vairuoti transporto priemones, tokią teisę gali įgyti ne anksčiau kaip po vienų metų nuo šio pažeidimo padarymo dienos.

 

Man baigsis teorijos laikas, o praktikos egzamino vis negaliu išlaikyti. Kai galiojimas baigsis, ar galėsiu iš karto registruotis į teoriją, ar reikės grįžti į mokyklą?

Jums vėl reikės išsilaikyti teorijos egzaminą „Regitroje“ ir vėl galėsite laikyti praktinį egzaminą. Į mokyklą reikėtų grįžti nebent pasitobulinti vairavimo įgūdžių.

 

Ar galima laikyti praktinį egzaminą „Regitroje“ turint 17 metų?

Deja ne, jūs turite sulaukti 18 metų. Galite laikyti jau per savo 18- tą gimtadienį.

 

Ar galima išsilaikyti praktikos egzaminą ne savo mokykloje, o kitoje, bet be papildomų pamokų, susimokėjus tik už egzaminą? (teorija jau išlaikyta ir mokykloje ir „Regitroje“)

Taip, galima, tik jūs turite iš savo ankstesnės vairavimo mokyklos turite pasiimti pažymą apie jūsų išklausyto teorijos kurso ne mažiau 40 val. temas, teorijos galutinės įskaitos rezultatą ir padarytų pravažiavimų skaičių bei temas (tai turėtų būti ne mažiau 29 val., nes 30-ta yra praktinio vairavimo galutinė įskaita).

Pagal VKTI prie Susisiekimo ministerijos viršininko įsakymą "Dėl vairuotojų mokymo tvarkos aprašo patvirtinimo" 2014 m.  balandžio 30 d. Nr. 2B-84 14.5 punktą:

14.5. mokiniui pageidaujant išduoti nustatyta tvarka vairavimo mokyklos vadovo arba asmens, atsakingo už vairuotojų mokymą, patvirtintą dokumentą (pažymą), patvirtinantį išklausytą teorijos žinių ir (arba) atliktą praktinio vairavimo įgūdžių mokymo kursą (nurodant mokymo temas, valandų skaičių) tam tikros kategorijos transporto priemonių vairavimo teisei įgyti, pripažinti mokinio pateiktą kitos vairavimo mokyklos išduotą tokį dokumentą (pažymą) ir įskaityti išklausytą teorijos žinių mokymo kursą (teorijos žinių galutinė įskaita, atlikta kitoje vairavimo mokykloje, neįskaitoma) ir (arba) atliktą praktinio vairavimo įgūdžių mokymo kursą; šis dokumentas (pažyma), mokiniui tęsiant mokymąsi kitoje vairavimo mokykloje, turi būti pridedamas prie mokymo sutarties;

 

Ar laikant praktikos egzaminą vairavimo mokykloje, automobilyje neskaitant instruktoriaus gali sėdėti dar vienas asmuo?

Praktinis galutinis egzaminavimas (įskaitos laikymas) vairavimo mokykloje yra individualus, dalyvauja instruktorius ir laikantysis egzaminą mokinys. Pašalinių asmenų negali būti. Jo metu yra daromas vaizdo ir garso įrašas. Jei po vaizdo ir garso įrašo mokinys nesutinka su galutinės įskaitos rezultatais, jis gali vairavimo mokyklą apskųsti Valstybinei kelių transporto inspekcijai, kuri, atvykusi į vairavimo mokyklą ir išnagrinės jūsų skundo pagrįstumą.

 

Ar galima laikyti AM kategorijos egzaminą, jei iki 15 metų liko tik 1 mėn.?

Jums reikės sulaukti 15 metų amžiaus ir tada laikyti AM teorijos egzaminą AM vairuotojo pažymėjimui gauti.

 

Kiek laiko galioja mokykliniai egzaminai? Abu išlaikyti vairavimo mokykloje.

Pagal įsakymą "Dėl vairuotojų mokymo tvarkos aprašo patvirtinimo" 2014 m.  balandžio 30 d. Nr. 2B-84, 10 punktą:

10. Teorijos galutinės įskaitos vertinimo rezultatai (testas su mokinio pažymėtais atsakymais į testo klausimus, mokinio vardas, pavardė, įskaitos data) saugomi vienus metus nuo įskaitos vykdymo datos. Kiekvieno mokinio (nesvarbu, ar jis išlaikė įskaitą, ar jos neišlaikė) testo vertinimo rezultatai įrašomi į teorijos mokymo apskaitos žurnalą.

Kiek galioja išlaikyti mokykliniai egzaminai nėra nustatyta. Paprastai galioja tiek, kiek ir mokymo sutartis.

Ar galiu mokytis vairuoti su savo šeimos nariu?

Taip, pradėti mokytis praktinio vairavimo galima su šeimos nariu, tačiau prieš tai turite būti išlaikęs vairavimo teorijos egzaminą „Regitroje“.

Mokydamiesi praktinio vairavimo, privalote turėti asmens dokumentą su nuotrauka ir galiojančią vairuotojo sveikatos tikrinimo medicininę pažymą.

Šeimos narys, mokantis būsimąjį vairuotoją, su savimi privalo turėti vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos, valstybinės techninės apžiūros ir civilinės atsakomybės privalomojo draudimo dokumentus. Taip pat su savimi privaloma turėti dokumentus, liudijančius šeimyninius santykius – santuokos liudijimą, gimimo liudijimą, sutartį ar kt. Šeimos instruktorius privalo turėti ne mažesnį kaip 5 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą ir negali turėti galiojančių administracinių nuobaudų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Mokantis tokiu būdu vairuoti draudžiama automobilyje vežti vaikus iki 14 metų amžiaus.

 

Ar pakartotinai, po metų pertraukos, mokantis vairavimo kursų jų kaina yra tokia pati?

Vairavimo mokyklos, įvertinusios mokinio turimus praktinio vairavimo įgūdžius, turi teisę iki 20 proc. sumažinti nustatytą praktinio vairavimo mokymo kurso valandų skaičių. Tokiu atveju kursų kaina gali būti sumažinta.

 

Išlaikiau teorijos egzaminą. Ar galiu važinėti su 5 metų stažą turinčiu žmogumi, kol išlaikysiu praktinį vairavimo egzaminą?

Praktikuotis vairuoti galite tik su šeimos nariu, kuris turi 5 metų B kategorijos vairavimo stažą.

Šeimos nariai – sutuoktiniai arba vienas iš tėvų arba vyras ir moteris, įregistravę savo partnerystę įstatymų nustatyta tvarka, jų vaikai ir įvaikiai, broliai, seserys. Globėjų (rūpintojų) šeimų nariais laikomi vaikai, kuriems pagal Lietuvos Respublikos įstatymus nustatyta globa ar rūpyba.

Važiuodami Jūs privalote turėti:

1. asmens dokumentą su nuotrauka;
2. pažymą apie išlaikytą vairavimo teorijos egzaminą VĮ „Regitra“;
3. galiojančią vairuotojo sveikatos tikrinimo medicininę pažymą.

Mokymo metu šeimos vairavimo instruktorius privalo turėti ir tikrinantiems pareigūnams pareikalavus pateikti:

1. vairuotojo pažymėjimą;
2. transporto priemonės registracijos dokumentus ;
3. valstybinės techninės apžiūros dokumentus;
4. draudimo dokumentus;
5. dokumentus, pagal kuriuos galima nustatyti, kad šeimos vairavimo instruktorius ir mokinys yra šeimos nariai: santuokos liudijimą, gimimo liudijimą, partnerystės sutartį ar kt. (vienodos pavardės neįrodo, kad šeimos vairavimo instruktorius ir mokinys yra šeimos nariai).

Praktinio vairavimo mokymo metu transporto priemonės priekis ir galas turi būti paženklintas aiškiai matomais skiriamaisiais ženklais „M“, kaip reikalauja Kelių eismo taisyklės.

Per dieną praktinio vairavimo rekomenduojama mokytis ne daugiau kaip 3 valandas.

Šeimos instruktorius gali mokyti vairuoti visuose keliuose, kur yra leidžiamas eismas.

Už Kelių eismo taisyklių ir šeimos narių mokymo vairuoti keliuose tvarkos laikymąsi praktinio vairavimo metu atsako šeimos vairavimo instruktorius.

 

Ar galima pereiti mokytis į kitą vairavimo mokyklą?

Galima, bet reikia pasiimti pažymą iš vairavimo mokyklos kiek valandų vairavote ir kokius egzaminus laikėte.

 

Noriu mokytis važinėti su tėčiu užsiklijavusi M raides. Kur jas reik klijuot? Ar būtina priekyje ir gale? Kurioje pusėje: vairuotojo ar dešinėje? Aukščiau ar žemiau?

Pagal KET 4. priedo 10 punktą.

10. Motorinių transporto priemonių (jų junginių), kuriomis mokoma vairuoti, priekis ir galas turi būti pažymėti baltu lygiakraščio trikampio formos skiriamuoju ženklu su raudonu apvadu ir juoda raide „M“ viduryje. Trikampio kraštinės ilgis – 200–300 mm, apvado plotis – 1/10 kraštinės ilgio.

Nėra nurodyta kurioje, pusėje klijuoti, dažniausiai klijuojama kairėje pusėje ant lango kitiems eismo dalyviams gerai matomoje vietoje, būtina priekyje ir gale, taip pat su savimi reikia turėti: sveikatos patikrinimo pažymą, lapelį, kad išlaikytas teorijos egzaminas „Regitroje“, ir dokumentą įrodantį giminystės ryšį, jeigu važiuosite su tėčiu, reikia turėti gimimo liudijimą.

 

Esu išlaikęs teorijos egzaminą „Regitroje“. Su kuo galiu mokytis vairuoti savarankiškai? Ar galiu su mamos vyru, jei tėvai išsiskyrę?

Mokytis vairuoti savarankiškai galite tik su šeimos nariu. Atkreipkite dėmesį, kad teisiškai šeimos nariais laikomi sutuoktiniai arba vienas iš tėvų arba vyras ir moteris, įregistravę savo partnerystę įstatymų nustatyta tvarka, jų vaikai ir įvaikiai, broliai, seserys, seneliai ir vaikaičiai. Globėjų ar rūpintojų šeimos nariais laikomi vaikai, kuriems pagal Lietuvos Respublikos įstatymus nustatyta globa ar rūpyba. Deja, mamos vyras į šį apibrėžimą nepatenka, todėl su juo mokytis negalėsite.

 

Kiek valandų reikia pravažinėti vairavimo mokykloje, kai mokaisi vairuoti lengvąjį automobilį?

30 valandų.

 

Ar galiu mokytis praktinio vairavimo su tėvu? Ar man vistiek reikės mokytis vairavimo mokykloje?

Taip, galite mokytis praktinio vairavimo su tėvu. Žinoma, jei jis turi galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Tačiau vairavimo mokykloje vis vien reikės užsirašyti ir kartu su mokytoju nuvažiuoti privalomą praktinio vairavimo kursą (šiuo metu tai – 30 akademinių valandų). Daugiau informacijos apie mokymąsi su šeimos nariu rasite čia:

http://www.teises.lt/aktualu/mokymasis-vairuoti-su-seimos-nariu

 

Ar vairavimo teorijos būtina mokytis mokykloje, ar egzaminui „Regitroje“ galima pasiruošti savarankiškai?

Taip, visiems teoriniams egzaminams galima pasiruošti savarankiškai, pavyzdžiui, svetainėje www.ketbilietai.lt sprendžiant testus.

 

Jau kelis metus turiu vairuotojo pažymėjimą, tačiau ilgą laiką nevairavau, todėl esu primiršusi, kaip tai daryti. Ar galiu kreiptis į vairavimo mokyklą dėl vairavimo pamokų?

Žinoma, kreipkitės į bet kurią vairavimo mokyklą arba mokymo paslaugas teikiantį vairavimo instruktorių.

 

Pradėjau laikyti AM kategorijos teises ir nežinau nuo ko pradėti: kokia teorija įeina i klausimus ir nuo ko pradėti mokytis?

Norint gauti AM kategorijos pažymėjimą, Jums reikės išlaikyti vairavimo teorijos egzaminą „Regitroje“. Į tą egzaminą įeis 30 bendrų klausimų ir 5 specifinių, skirtų tik tai (AM) kategorijai. Mokytis teorijos siūlome savarankiškai svetainėje www.ketbilietai.lt.

 

Turiu pažįstamų, kurie turi profesionalo teises. Ar su tokiu žmogumi galima būtų mokytis vairuoti?

Deja, kol kas gali mokyti vairuoti tik besimokančiojo šeimos narys, bet šia nuostatą svarstoma pakeisti. Daugiau apie mokymąsi su šeimos nariu skaitykite čia:

http://www.teises.lt/aktualu/mokymasis-vairuoti-su-seimos-nariu

 

Kokius reikalavimus reikia atitikti registruojantis vairavimo mokykloje?

Jei ruošiatės gauti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, reikia turėti 17 metų. Viskas.

 

Kokio senumo privalo būti automobiliai vairavimo mokykloje laikant B kategoriją?

B kategorijos vairavimo mokymo automobiliai turi būti ne senesni kaip 15 metų.

 

Kada galiu važinėti su M raide ir šeimos nariu turint AM kategorijos teises?

Turint tik AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą su šeimos vairavimo instruktoriumi važiuoti negalima, būtina išlaikyti B kategorijos transporto priemonių vairavimo teorijos žinių egzaminą valstybės įmonėje „Regitra“.

 

Ar galima patyrusiam vairuotojui (turinčiam vairavimo stažą daugiau nei du metus) važinėti su automobiliu, ant kurio užklijuotas žalias klevo lapas?

Taip, galima. Jei jūs važiuodami viršysite 70 km/h (90 km/h automagistralėje ar greitkelyje) greitį, tai jus sustabdęs pareigūnas ir patikrinęs jūsų vairuotojo pažymėjimą tikrai nebaus.

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Ne

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Ne

Baigti testą?

Yra neatsakytų klausimų. Jie bus užskaityti kaip neteisingai atsakyti klausimai.

Baigti testą?

Patvirtinkite

Ar tikrai norite persiųsti kreditus?
Ne

Baigėsi klausimai

Eiti į pagrindinį?

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie privatumo politika. Sutinku