VAIRAVIMO KATEGORIJOS - viskas apie vairavimo kategorijas, kaip gauti kitą/-as kategoriją/-as

Ar turėdamas teisę vairuoti automobilį (B kat.) ir laikydamas A kategorijos (motociklo) teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“, jos neišlaikęs galiu prarasti teisę vairuoti automobilį?

Neišlaikę egzaminų VĮ „Regitroje“, turimų vairuotojo pažymėjimų neprarasite.

 

Turiu A1 kategoriją virš dviejų metų. Ar privalomas klevo lapas ir greičio ribojimas iki 70 km/h du metus B kategorijai?

Pagal SEAKĮ 2 straipsnio 46 punktą:

46. Pradedantysis vairuotojas – asmuo, įgijęs teisę vairuoti A, A1, A2, B, B1 kategorijos motorinę transporto priemonę ir turintis vairavimo stažą iki dvejų metų.

Taigi, jei jūs turite vieną iš šių kategorijų (A, A1, A2 ar B1, du metus ar ilgiau, tai nesate pradedantysis vairuotojas ir, vairuodami lengvąjį automobilį, neprivalote užsidėti žalio klevo lapo skiriamojo ženklo.

Štai kas KET XV skyriaus 134 punkte rašoma dėl greičio:

134. Pradedantiesiems vairuotojams, taip pat asmenims, kurie mokosi vairuoti, leidžiama važiuoti automagistralėse ir greitkeliuose ne didesniu kaip 90 km/h greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/h greičiu.

Taigi, jūs galite nesilaikyti ir 70 km/h greičio ribojimo.

 

Ar norint vairuoti galingąjį keturratį reikia turėti arba A arba B kategorijas? Tačiau amžius, nuo kurių išduodamas atitinkamos kategorijos, yra skirtingas. Tai norint vairuoti sunkujį keturratį pakanka turėti 18 metų?

Norint vairuoti galingąjį keturratį reikia turėti abi - A ir B kategorijas. Ši transporto priemonė gali būti registruota atitinkamos savivaldybės administracijos (nepriklausomai nuo tokio keturračio savininko gyvenamosios vietos) Žemės ūkio skyriuje arba valstybės įmonėje VĮ „Regitra“. Jei šis keturratis registruotas savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriuje, vairuotojas gali jį vairuoti turėdamas SM (SKM) arba A ir B kategorijas. Jei jis registruotas valstybės įmonėje VĮ „Regitra“ jį gali vairuoti turėdamas tik A ir B kategorijas.

http://lkpt.policija.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/atmintine-keturraciai-motociklai

https://www.keliueismotaisykles.info/seaki-pagrindines-sio-istatymo-savokos.html

 

Noriu vairuoti 99 kW motociklą. Ar tam reikia laukti 24-erių metų ir laikyti A kategorijos teises?  Ar išsilaikęs B kategorijos teises, iškart (ar reikia stažo) galiu laikytis ir A kategorijos teises?

A kategorijos vairuotojo pažymėjimą įgyti nuo 20 metų galima tik tuo atveju, jei jau turite dviejų metų A2 kategorijos (ją galima laikyti nuo 18 metų) vairavimo stažą. Kitu atveju galėsite įgyti A kategoriją tik nuo 24 metų.

Sulaukę 24 metų, galite kartu laikyti A ir B teorijos egzaminą. Jį sudaro 35 klausimai (galima padaryti 7 klaidas). Tokiu atveju A2 vairavimo stažo nereikia.

 

Turiu „B“ kategorijos teises ir noriu turėti A kategoriją. Man reikia tik išlaikyti praktinį egzaminą su motociklu ir galiu gauti „A“, ar reikia laikyti ir teorijos egzaminą?

Turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir norint gauti A kategorijos vairuotojo pažymėjimą, reikia VĮ „Regitroje“ išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus. Teorijos egzaminą galima laikyti pasiruošus ir savarankiškai, tačiau praktikos egzaminą leidžiama laikyti tik pravažiavus motociklu vairavimo mokykloje nustatytą valandų skaičių.

 

Ar galima vairuoti AM kategorijos motociklus praradus B kategoriją?

Praradus teisę vairuoti lengvąjį automobilį, AM kategorijos motociklus taip pat vairuoti draudžiama.

 

Man 13 metų. Ar galiu važinėti motoroleriu?

Ne, vairuoti motorolerį galima tik nuo 15 metų ir tam reikia AM kategorijos vairuotojo pažymėjimo. Jį galima gauti išlaikius teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“, praktinio egzamino laikyti nereikia.

 

Kur gauti informacijos apie leidžiamą triračių ir keturračių galią?

Skaitykite informaciją apie AM, A1, A, B1, B kategorijas čia:

http://www.keliueismotaisykles.info/seaki-motoriniu-transporto-priemoniu-kategorijos-ir-minimalus-vairuotoju-amzius.html

 

Ar išlaikęs B kategoriją, įgysiu vairuoti ir AM bei BE kategorijų transporto priemones?

Įgijus teisę vairuoti B kategoriją, AM įgyjate automatiškai. BE kategoriją reikia laikyti atskirai.

 

Ar išlaikius B kategorijos teoriją galima vairuoti AM kategorijos mopedus turint visus dokumentus su teorijos egzamino baigimo lapeliu?

Ne, vairuoti mopedą galėsite tik tuomet, kai turėsite B arba AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

 

Ar galiu su A kategorija vairuoti motorolerį iki 49 kub.cm?

Taip galite. Nes pagal SEAKĮ 23 straipsnį:

4) A kategorija – triračiai, kurių galia didesnė kaip 15 kW, ir motociklai;

 

Man 28 metai, turiu B kategoriją. Ar galiu laikyti A kategoriją savarankiškai? Ar nereikia eiti kursų į mokyklą?

Taip, savarankiškai pasikartokite teoriją ir išlaikykite VĮ ,,Regitroje'' A kat. teorijos egzaminą. Tada galėsite vairavimo mokykloje baigti praktinį 10 ak/val. vairavimo kursą ir laikyti VĮ ,,Regitroje'' A kat. praktinį egzaminą.

 

Jau turiu išsilaikęs AM kategorijos teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“. Ar jau galiu važinėti motoroleriu?

Taip, jei turite AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą (jį turėjo išduoti VĮ „Regitroje“ išlaikius teorijos egzaminą).

 

Ar galima nuo 15 metų pradėti mokytis A1 kategorijos kursus?

Taip, mokytis A1 kategorijos galite nuo 15 metų. Štai kas apie tai parašyta Saugaus Eismo Keliais įstatymo 21 ir 23 straipsniuose:

5. Kelyje mokomas vairuoti motorinę transporto priemonę, traktorių, savaeigę mašiną mokinys neturi būti jaunesnis daugiau kaip vienais metais negu nustatytas amžius, nuo kurio teisės aktai leidžia vairuoti tos kategorijos transporto priemonę.

2. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti motorines transporto priemones, jų junginius su priekabomis ir galima išduoti vairuotojo pažymėjimus:

2) A1 kategorija – 16 metų;

Teorijos egzaminą  VĮ "Regitra" galima išlaikyti pasiruošus savarankiškai. 

Prieš praktikos egzaminą VĮ "Regitra", reikia vairavimo mokykloje pravažiuoti 10 ak/val. praktinį kursą.

  

Turiu A1 kategorija, noriu laikyti A2 kategoriją. Ar reikia iš naujo laikyti teorijos egzaminą ir mokykloje važinėti 10 ak/val. su A2 kat. instruktoriumi?
Jeigu neturite 2 m. stažo su A1, tada reikia išlaikyti teorijos egzaminą VĮ "Regitra" (galima pasiruošti savarankiškai). Taip pat reikalingas 10 ak/val. praktinio mokymo kursas vairavimo mokykloje, bei turite išlaikyti vairavimo egzaminą VĮ "Regitroje".
Jeigu turite A1 kategoriją ir 2 metus stažą, reikia išlaikyti tik praktinio vairavimo egzaminą VĮ "Regitroje".

 

Turiu B kategoriją, noriu išsilaikyti BE. Kaip tai padaryti?

Teorijos egzaminą VĮ "Regitra" galima išlaikyti pasiruošus savarankiškai.  Prieš praktikos egzaminą VĮ „Regitra“, reikia vairavimo mokykloje pravažiuoti 10 ak/val. praktinį kursą.

 

Kaip įgyti BE kategorijos vairuotojo pažymėjimą jau turint B, C ir D kategorijų pažymėjimus?

Siekiant įgyti teisę vairuoti BE kategorijos transporto priemones, teorijos egzaminą VĮ "Regitra" galima išlaikyti pasiruošus savarankiškai. Prieš praktikos egzaminą VĮ „Regitra“, reikia vairavimo mokykloje pravažiuoti 10 ak/val. praktinį kursą. 

Taip pat C1E, CE, D1E arba DE kategorijų transporto priemones suteikia teisę vairuoti ir BE kategorijos transporto priemones, tad galite laikyti  C1E, CE, D1E arba DE ir gausite BE kategoriją.

 

Ar galima vilkti priekabą lengvuoju automobiliu, turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą?

B kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti automobilį, kuris gali būti sujungtas su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg, taip pat sujungtą ir su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, tačiau junginio didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė kaip 3,5 t, o priekabos didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė už automobilio masę be krovinio. Priekaba gali turėti ir dvi ašis.

 

Ar reikia turėti B ir C kategorijas norint gauti D1 kategoriją, ar užtenka tik B?

Taip, užtenka. Mokytis vairuoti C1, C, D1, D ar T kategorijos galima turint teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones.

 

Nuo kelių metų galiu mokytis C kategoriją, jeigu dar esu moksleivis?

SEAKĮ 23 straipsniu nustatyta:

C kategoriją galima laikyti tiktai turint teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones.

C kategorija – 21 metai, išskyrus asmenis, kurie nustatyta tvarka yra įgiję pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius.

SEAKĮ 21 straipsniu nustatyta:

5. Kelyje mokomas vairuoti motorinę transporto priemonę, traktorių, savaeigę mašiną mokinys neturi būti jaunesnis daugiau kaip vienais metais negu nustatytas amžius, nuo kurio teisės aktai leidžia vairuoti tos kategorijos transporto priemonę.

 

Ar reikės laikyti BE kategoriją ir kur, jei turiu B, B1, C, C1 kategorijas?

Taip, reikės laikyti egzaminus toje vairavimo mokykloje, kur ruošiami BE ar CE kategorijų vairuotojai. Štai kas rašoma SEAKĮ 23 straipsnio 5 punkte:

5. Teisė vairuoti šioje dalyje nurodytų kategorijų transporto priemones įgyjama (egzaminai laikomi) laikantis šių sąlygų:

1) teisė vairuoti C1, C, D1, D ir T kategorijų transporto priemones suteikiama tik vairuotojams, jau turintiems teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones;

2) teisė vairuoti BE, C1E, CE, D1E ir DE kategorijų transporto priemones suteikiama tik vairuotojams, jau turintiems teisę vairuoti atitinkamai B, C1, C, D1 ir D kategorijų transporto priemones.

 

Neseniai išsilaikiau C kategoriją. Noriu laikyti A kategoriją. Ar reikės iš naujo eiti laikyti valstybini teorijos egzaminą, ar užsiskaito C kategorijos teorijos valstybinis egzaminas?

Reikės laikyti A kategorijos teorijos egzaminą, nes jame yra specifinių šios kategorijos klausimų. Egzaminui pasiruošti galite savarankiškai svetainėje www.ketbilietai.lt.

 

Turiu vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti C kategorijos transporto priemones. B kategorijos atžymos nėra. Teisės laikytos 1989 m. Ar aš galiu vairuoti B kategorijos automobilius?

Čia neeilinis atvejis. Galbūt jūs laikėte egzaminus BC kategorijų vairuotojo pažymėjimui gauti, o B kategorijos neišlaikėte ir jos atsisakėte, todėl ir liko C kategorijos įrašas. O tais senais laikais matomai buvo galima iš karto laikyti tik C kategorijos egzaminą. Jūs turėtumėte turėti vairuotojo kortelę, kur ir yra visos atžymos apie jūsų laikytus egzaminus (teorijos bei praktikos). Beje, pagal dabartinius SEAKĮ reikalavimus, B kategorijos autotransporto priemonių vairuoti jūs negalite. Greičiausiai jums keičiantis vairuotojo pažymėjimą, reikės išlaikyti B kategorijos egzaminą.

Jei jūsų vairuotojo pažymėjimas yra lietuviško pavyzdžio ir turi galiojimo datą, jis dar galiojo iki 2017 m. vasario 3 d., jei rusiško pavyzdžio -  2013 m. gruodžio 31 d. baigė galioti nuo 1990 m. kovo 11 d. iki 2000 m. kovo 31 d išduoti vairuotojo pažymėjimai. Taigi, galbūt jūsų vairuotojo pažymėjimas jau nebegalioja. Išsamesnę informaciją galite gauti VĮ „Regitros“ padalinyje.

 

Ar galiu iš karto įgyti C ir CE kategorijų vairuotojo pažymėjimą?

Įgyti vienu metu teisę vairuoti C ir E kategorijų transporto priemones galima tik turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Tuomet reikia vairavimo mokykloje baigti bendrus kursus C ir CE kategorijoms įgyti.

Tokiu atveju, mokiniai pirmiausiai mokomi vairuoti C kategorijos transporto priemones ir tik po to – CE kategorijos. VĮ „Regitra“ reikia išlaikyti vieną (bendrą) teorijos egzaminą, o praktikos egzaminai laikomi kiekvienai kategorijai atskirai.

 

Ar su B kategorija galiu vairuoti traktorių?

Taip, turint B kat. vairuotojo pažymėjimą, leidžiama vairuoti traktorius iki 60 KW.

 

Turiu TR1, TR2 ir SZ kategorijas. Man 34 metai. Ar galiu važinėti 50 kub.cm motoroleriu?

Traktorių ar savaeigių mechanizmų vairuotojo pažymėjimas nesuteikia teisės vairuoti AM kategorijos transporto priemonių. Tam reikia turėti pačią AM kategoriją, arba bet kurią aukštesnę nei AM kategoriją (A, B, C, D).

 

Ar galiu su B kategorija vairuoti mini krautuvą (BOBCAT)?

Asmenys, turintys B kategorijos vairuotojo pažymėjimus, gali vairuoti traktorius, kurių variklio galia iki 60 kW (galia nurodyta traktoriaus registracijos liudijime). Asmenys, turintys aukštesnę kaip B vairuotojo kategoriją, turi teisę vairuoti visų kategorijų traktorius, nepriklausomai nuo jų galingumo, ir visas savaeiges žemės ūkio mašinas: javų ir kitus kombainus, savaeigius purkštuvus, krautuvus. Jeigu krautuvas priskiriamas prie kurios nors iš šių išvardytų transporto priemonių, tuomet galima jį vairuoti.

 

Ar vis dar galioja įstatymas, kuris leidžia vairuoti traktorius su B kategorija? Ir ar leidžiama laikyti traktorininko teises (su kuriomis galima važiuoti keliais) nuo 15 ar 16 metų?

Ne, tam reikia C arba D kategorijos.  

Vadovaujantis LR žemės ūkio ministro įsakymu 2009 m. rugsėjo 28 d. Nr. 3D-710 „Dėl Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) rengimo ir teisės vairuoti šias transporto priemones įgijimo taisyklių bei traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) pažymėjimų išdavimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo“:

24. Motorinių transporto priemonių vairuotojų pažymėjimai, suteikiantys teisę vairuoti C1, C, C1E, CE, D, D1, DE arba D1E kategorijų motorines transporto priemones, patvirtina teisę vairuoti:

  • TR1, TR2 kategorijos traktorius ir SZ kategorijos savaeiges žemės ūkio mašinas. Motorinių transporto priemonių vairuotojų pažymėjimai, suteikiantys teisę vairuoti B kategorijos motorines transporto priemones, patvirtina teisę vairuoti TR1 kategorijos traktorius.
  • TR1  kategoriją gali laikyti asmenys nuo 15 metų.
  • TR2  kategoriją gali laikyti asmenys nuo 17 metų.
  • SZ  kategoriją gali laikyti asmenys nuo 17 metų. (savaeigės žemės ūkio mašinos (javų, cukrinių runkelių, bulvių, pašarų ir kiti savaeigiai kombainai, savaeigės šienapjovės)).
  • SM  kategoriją gali laikyti asmenys nuo 17 metų, turintys traktorininko pažymėjimą. (Savaeigės ne žemės ūkio mašinos, specialiosios žemės kasimo, transportavimo, melioracijos, miškų ūkio, kelių dangų rengimo ir priežiūros mašinos bei kitos savaeigės mašinos, nepriklausančios savaeigių žemės ūkio mašinų kategorijai).

 

Jeigu aš turiu ant vairuotojo pažymėjimo C1, C kategoriją, ar man leidžiama vairuoti B kategorijos transporto priemones?

Teisė vairuoti C1, C kategorijų transporto priemones suteikiama tik vairuotojams, jau turintiems teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones;

Visos galimos vairuoti kategorijos yra nurodytos ant vairuotojo pažymėjimo.

 

Neseniai esu įgijęs B kat. vairuotojo pažymėjimą, man 21 metai, ar galiu laikyti C ir CE kat. egzaminus, be 2 metų B kat. stažo? 

Taip galite. C ir CE kategorijos galimos laikyti nuo 21 metų ir nėra svarbu kiek metų turite B kategorijos teises.

 

Ar turint B kategorija, galiu būti velkamas?

Pagal KET 214 p. Velkamą standžia arba lanksčia vilktimi transporto priemonę vairuoti gali tik asmuo, turintis teisę ją vairuoti <...>.

Jei turite B kategoriją, galite būti velkamas.

 

Ar turint A1 kategorijos teises galima važinėti su AM kategorijos transporto priemonėmis?

Teisę vairuoti tokias transporto priemones galima, jei vairuotojo pažymėjime pažymėta, kad galite jas vairuoti.

 

Iki kokio amžiaus galima laikyti KET ir gauti vairuotojo pažymėjimą?

Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme yra nurodytas minimalus amžius nuo kada galima įgyti teisę vairuoti. Įstatymuose nėra numatyta iki kelių metų galima mokytis ir įgyti teisę vairuoti.

 

Nuo kiek metų galima laikyti eksternu vairavimo egzaminą?

Laikyti teorijos egzaminą „Regitroje“ galite:
- jei jums yra 17 metų ir norite įgyti teisę vairuoti B, A2 kategorijos transporto priemones
- jei jums yra 14 metų ir norite įgyti teisę vairuoti AM kat. transporto priemones
- jei jums yra 15 metų ir norite įgyti teisę vairuoti A1, B1
- jei jums 19 arba 23 metai* ir norite įgyti teisę vairuoti A kat. transporto priemones
*Turint dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą ir išlaikius praktikos egzaminą A kategorijos motociklu. Vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW, galima nuo 21 metų.

*B kategorijos praktinio vairavimo leidžiama mokytis nuo 17 metų, o laikyti praktinį egzaminą „Regitroje“ – nuo 18 metų.

 

30 metų turiu B, C kategorijas, kaip galėčiau gauti tik CE kategorija? (dirbu sunkvežimio vairuotoju)

CE kategorijai įgyti, turite užsirašyti į vairavimo mokyklą ir baigti teorinius ir praktinius mokymus.

Vairavimo mokyklų sąrašą galite rasti čia.

 

Turiu BE, C kategorijas. Ar galiu vairuoti C1E transporto priemonę?

Negalite. Tik CE kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti atitinkamai C1E kategorijos transporto priemones.

 

KIEK TRUNKA KURSO IŠKLAUSYMAS A1 KATEGORIJAI?

A1 kategorijos teoriją galite mokytis tiek mokykloje, tiek savarankišku (eksterno) būdu.

Jei norite gerai išmokti ir suprasti teoriją, registruokitės į vairavimo mokyklą. Kiek laiko užtruks teorijos išklausymas priklauso nuo vairavimo mokyklos, kadangi ten paskaitos gali būti tik kelios į savaitę arba intensyvios. Viskas priklausys nuo sudėlioto paskaitų grafiko.

Jei labai skubate, tada rinkitės mokytis teoriją savarankišku (eksterno) būdu. Nuotolines teorijos paskaitas galite rasti čia: ketkursai.lt.

 

Turint B kat. vairuotojo pažymėjimą, leidžiama vairuoti traktorius iki 60 KW, o ar galima dirbti samdomą darbą traktoriumi su B kategorija? Taip, turint B kat. vairuotojo pažymėjimą, leidžiama vairuoti traktorius iki 60 KW.

 

Žemės ūkio ministro 2009 m. rugsėjo 28 d. įsakymu Nr. 3D-710 pakeistos Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) rengimo ir teisės vairuoti šias transporto priemones įgijimo taisyklės nurodo, kad motorinių transporto priemonių vairuotojų pažymėjimai, suteikiantys teisę vairuoti C1, C, C1E, CE, D, D1, DE arba D1E kategorijų motorines transporto priemones, taip pat suteikia teisę vairuoti TR1, TR2 kategorijos traktorius ir SZ kategorijos savaeiges žemės ūkio mašinas. Turintys teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones, įgauna teisę vairuoti TR1 kategorijos traktorius.

Asmenims, turintiems atitinkamų kategorijų vairuotojų pažymėjimus ir siekiantiems vairuoti traktorius ar savaeiges žemės ūkio mašinas, atskiro traktorininko pažymėjimo nebereikia. Turintieji B kategorijos vairuotojo pažymėjimus, gali vairuoti traktorius, kurių variklio galia iki 60 kW (galia nurodyta traktoriaus registracijos liudijime). Asmenys, turintys aukštesnę kaip B vairuotojo kategoriją, turi teisę vairuoti visų kategorijų traktorius, nepriklausomai nuo jų galingumo, ir visas savaeiges žemės ūkio mašinas: javų ir kitus kombainus, savaeigius purkštuvus, krautuvus.

Neturint atitinkamos kategorijos traktorininko pažymėjimo, jūs galite su traktoriumi važinėti savame ūkyje, bet be traktorininko pažymėjimo kitame ūkyje dirbti negalima, tad norint dirbti samdomą darbą reikia turėti traktorininko pažymėjimą.

 

Išlaikiau A kat. teoriją Regitroje, bet planuoju laikyti A2 kat. Ar reikia naujos teorijos?

A kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti ir A1, A2 kategorijų transporto priemones, dėl to jokių papildomų egzaminų laikyti nereikia.

 

Turint AM kategorijos pažymėjimą, ar galima vairuoti Aixam ar Microcar automobilius?

Ne, negalima, kadangi AM kategorija yra mopedai ir lengvieji keturračiai.  Jei norite vairuoti transporto priemonę kurios didžiausiasis projektinis greitis didesnis kaip 45 km/h ir (arba) variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3, turite turėti B1 kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

 

Ar galima B1 kategoriją vairuoti vienam be suaugusio, 16 metų?

Turint B1 kategorijos pažymėjimą, vairuoti galite be suaugusiojo.

 

Ar galima kategorijas A1 ir B1 laikyti kartu?

Taip, galima. Galite laikyti iš karto abiejų kategorijų vairavimo teorijos egzaminą VĮ "Regitroje" , bet praktika bus laikoma atskirai kiekvienai kategorijai.

 

Ar galima laikyti D kategoriją neturint C kategorijos?

Taip, galima, nes tai skirtingų rūšių kategorijos. D kat. - autobusas, C kat. - sunkvežimis.

 

Jai laikau C ir CE kategoriją ar kitas kategorijas irgi reikės laikyti C1, D1, D, BE, C1E, D1E, DE?

C, CE kategorijos yra krovinių vežimo, t.y. sunkvežimio kategorijos. D, DE kategorijos yra keleivių vežimo, t.y. autobuso kategorijos. Kadangi tai yra skirtingų transporto priemonių kategorijos, jos yra laikomos atskirai.

Išsilaikius C ir CE kategorijas, jūs automatiškai gausite C1, C1E ir BE kategorijas.

 

Turint B kat. Ir C, CE kat. teorijos egzaminą. Ar galiu laikyti praktikos egzaminą CE pirmiau neturint praktinio C ?

Ne, negalite. C kategorija yra žemesnė nei CE kategorija. Dėl to turite pirmiausia išsilaikyti C kategoriją, tik paskui galėsite laikyti CE kategoriją.

Kokios informacijos Jums trūksta šiame puslapyje?

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Ne

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Ne

Baigti testą?

Yra neatsakytų klausimų. Jie bus užskaityti kaip neteisingai atsakyti klausimai.

Baigti testą?

Baigti testą?

Ar tikrai norite ištrinti savo profilį?

Jūs nebegalėsite prisijungti prie ketbilietai.lt

Patvirtinkite

Ar tikrai norite persiųsti kreditus?
Ne

Baigėsi klausimai

Eiti į pagrindinį?

Parašykite mums

Nėra kreditų

Užsisakykite čia

Įrašyti mokinį neįrašius kreditų

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie privatumo politika. Sutinku