7 naudingi patarimai, kaip išlaikyti praktinį vairavimo egzaminą

Kaip išlaikyti vairavimo teorijos egzaminą >>


 

Praktinis vairavimo egzaminas būsimajam vairuotojui gali tapti tikru galvos skausmu, kad taip nebūtų, pateikiame jums 7 naudingus patarimus, kaip pasiruošti ir išlaikyti egzaminą "Regitroje" iš pirmo karto.

 

1. Išsiaiškinkite egzamino vertinimo kriterijus

Prieš mokantis vairuoti perskaitykite praktikos egzamino vertinimo kriterijų aprašą arba paprašykite vairavimo instruktoriaus jums padėti sužinoti egzamino metu vertinamas klaidas. Svarbu ne tik mokėti vairuoti, bet ir žinoti, kurios jūsų padarytos klaidos yra vertinamos kaip kritinės, o kurios nekritinės.

Dažniausiai daromos klaidos vairavimo egzamino metu:

  • šviesoforo signalų, kelio ženklų ar ženklinimo reikalavimų nevykdymas;
  • netinkamas greičio pasirinkimas;
  • nesižvaldymas į veidrodėlius;
  • posūkio signalo nerodymas;
  • variklio užgesinimas be reikalo, netinkamos pavaros pasirinkimas;
  • nesižvaldymas per petį;
  • kitų eismo dalyvių nepraleidimas;
  • eismo reguliavimo signalų, kelio ženklų nepaisymas.

 

Praktiniame egzamine klaidos skirstomos į nekritines ir kritines. Nekritinės klaidos parodo, kad vairuotojas neturi pakankamai įgūdžių, o kritinėmis klaidomis tampa situacijos, kurios kelia grėsmę kitų eismo dalyvių saugumui.

 

 

 

 

 

AB "Regitra" patarimai, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų 


2. Nuolatos praktikuokitės

B kategorijos, minimali praktinio vairavimo mokymų trukmė yra 30 akademinių valandų, bet dažniausiai tiek nepakanka, kad galėtumėte sėkmingai išlaikyti vairavimo egzaminą. Vairuokite įvairiomis dienos valandomis ir skirtingomis oro sąlygomis.

Nevenkite vairuoti lyjant, sningant ar tamsiu paros metu. Kuo daugiau praktikuositės, tuo geriau išmoksite ne tik valdyti automobilį, bet ir įvertinti eismo situacijas, įgysite pasitikėjimo savimi, jausite mažiau įtampos ir streso vairavimo metu.

Jei jau išlaikėte teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“, vairavimo galite mokytis su šeimos nariu. Tik prieš pradedant, įsitikinkite jog turite visus reikiamus dokumentus, patikrinkite, ar kilus eismo įvykiui, galios transporto priemonės valdytojo civilines atsakomybes privalomasis draudimas.

Rekomenduojama praktikuotis ne rečiau kaip 2-3 kartus per savaitę. Jei turite galimybę, vairuokite kaip įmanoma dažniau ir nedarykite ilgų pertraukų. Vairavimo mokymosi pradžioje, kol įgūdžiai nėra pilnai susiformavę, įgytos žinios ir praktika greitai pasimiršta, todėl padarius kelių savaičių (o gal net mėnesių) pertrauką, gali tekti mokytis iš viską naujo, o tai – kainuoja.

 

3. Išbandykite kuo daugiau automobilių

Kuo daugiau skirtingų automobilių modelių būsite vairavę, tuo lengviau bus perprasti automobilio valdymą vairavimo egzamino metu. Net jei jums teks važiuoti su tokiu automobiliu, kurio dar nebuvote vairavę, neišsigąskite - visų automobilių valdymo principas yra vienodas, jums pavyks!

Taip pat nebijokite keisti ir vairavimo instruktorių. Naujas vairavimo instruktorius įvertins jūsų įgūdžius objektyviai ir galbūt pastebės tam tikras jūsų daromas klaidas, kurių nepastebėdavo buvęs instruktorius.

 

4. Pažinkite vietovę, kurioje laikysite egzaminą

Lengviau išlaikyti vairavimo egzaminą tame mieste, kuriame mokėtės vairuoti, nes dalis sankryžų ir kelio ženklų jau bus jums žinomi. Besimokant vairuoti, stenkitės kaskart važiuoti vis kitu maršrutu. Jei mieste yra sankryžų, per kurias važiuodami jaučiatės neužtikrintai – klauskite patarimo pas vairavimo instruktorių ir išsiaiškinę teorinę dalį, važiuokite per tą pačią sankryžą tiek kartų, kiek reikės, kad galėtumėte vairuodami jaustis drąsiai.

 

5. Pasirinkite geriausią egzamino laiką

Pasirinkdami egzamino datą būkite tikri, kad tą dieną jums nereikės niekur skubėti. Taip išvengsite nereikalingo streso. Skirkite pakankamai laiko atvykti į egzaminavimo centrą.

Nevėluokite, atvykite anksčiau prieš egzaminą ir susipažinkite su aplinka - pasivaikščiokite po teritoriją, apžiūrėkite aikštelę, kurioje laikysite egzaminą. Laiką po egzamino planuokite taip, kad iš karto po egzamino, jums nereikėtų skubėti į pamokas, studijas ar darbą.

Geriausias laikas laikyti egzaminą yra tuomet, kai gatvėse yra mažiausias eismo intensyvumas. Todėl laikas darbo dienomis nuo 10.00 val. iki 14.00 val. arba šeštadienį - geras pasirinkimas.

 

6. Nebijokite egzaminuotojo

Prieš vairavimo egzaminą jūs turėsite kelias minutes skirtas susipažinti su automobiliu. Išnaudokite šį laiką: susireguliuokite galinio vaizdo veidrodėlius, apžiūrėkite kur įsijungia žibintai, langų valytuvai ir kiti prietaisai. Jeigu kažko nerandate arba nemokate įjungti – klauskite pas egzaminuotoją. Laikas iki egzamino pradžios skirtas viskam išsiaiškinti, egzaminui prasidėjus – klausti nebegalėsite.

Jeigu egzamino metu neišgirdote arba nesupratote egzaminuotojo nurodymo, nebijokite paprašyti pakartoti. Egzamino metu sutelkite visą dėmesį į kelią, eismo sąlygas ir automobilio valdymą, nežiūrėkite į filmavimo kamerą, egzaminuotoją ir negalvokite apie tai ką jis žymisi savo užrašuose.

 

7. Būkite ramūs ir pozityvūs

Jūsų nusiteikimas yra labai svarbus. Neturėkite išankstinių nuostatų, kad kažkas gali nepavykti. Jūs daug mokėtės vairuoti kelyje, mokate atlikti manevrus aikštelėje, taigi esate pasiruošę. Pradėkite egzaminą galvodami, kad tikrai jį išlaikysite. Vairuokite saugiai, parodykite savo žinias ir įgūdžius - jūs galite!

 

Kaip vyksta vairavimo egzaminas Regitroje? 

vairavimo egzaminas regitra 

 


 

 

Mūsų mokinių patarimai, kaip išlaikyti praktikos egzaminą "Regitroje"

 

Ateit geriausia ne anksčiau kaip prieš valandą, nes negalėsit dar susimokėt už egzaminą ir jums siūlau ne vėliau kaip prieš pusvalandį, jei laikot didesniam mieste ir ten gali būt ilgesnės eilės užsiregistruoti ir susimokėti už egzaminą.

Susimokėjus jums pasakys kurioj vietoj laukti egzaminuotojo, kuris jus pakvies. Kai jus pakviečia, egzaminuotojas prisistato, patikrina jūsų asmens dokumentą ir palydi iki automobilio aikštelėje.

Tada trumpai paaiškina kaip veikia automobilio prietaisai, leidžia jums viską patogiai susireguliuoti pagal save ir važiuojate į aikštelę išsibandyti mašinos.

Po pasibandymo pristato, kad egzaminą sudarys teoriniai klausimai ir praktinis važiavimas kelyje ir leidžia jums pasiklausti, kas neaišku dėl paties egzamino procedūros.

Po to prieš pradedant egzaminą paklausia jūsų, ar esate pasiruošusi pradėti egzaminą ir jums atsakius "taip", tik tada įjungia kamerą ir pradeda egzaminą.

Pradžioje dažniausiai būna trys teoriniai klausimai (kartą manęs yra paklausę ne pradžioj, o vidury egzamino). Rekomenduoju klausimus visus puikiai mokėti ir pasilikti daugiau erdvės klaidoms vairuojant, nes ten daugiau streso kyla.

Atsakius klausimus išvažiuojate iš aikštelės į eismą. Egzaminuotojas jums sako kryptis priklausomai nuo to kokia situacija. Jei pvz posūkis ir važiuojat kurį laiką tiesiai, tai bus vienas manevras įvardintas. Bet jei pvz už posūkio dar šalia yra žiedinė sankryža, tai paminės ir kelintas išvažiavimas iš žiedo bus. Šiaip pasako dažnu atveju normaliai, visai laiku. Bet iš kitos pusės, kartais artėjant prie sankryžos, kurioj kažkoks posūkis neišvengiamas geriau iš anksto pradėt stabdyt po truputį, tai ir mašiną lengviau valdyt bus ir daugiau laiko turėsit išgirst kryptį ir padaryt manevrą, arba persiklaust krypties. Instrukcijas pakartot jie gali.

Taip važinėjant tarpuose egzaminuotojas paprašys sustoti ir atlikti tam tikrą manevrą: prisiparkuot, 90 ° kampu važiuot  atgal, parodyt kaip pastatytumėt automobilį įkalnėj/nuokalnėj ir t.t.

Taip pat kažkuriuo metu įjungs jums pavažiuot dalį laiko su GPS (10-15 min berods, jei gerai pamenu).

Galiausiai parvažiuosite atgal į Regitrą ir egzaminas pasibaigs. Po egzamino jums paaiškins kokias klaidas padarėte, turėsite galimybę vėl klausti ir išsiaiškinti tas neaiškias sau situacijas ir pasakys išlaikėte egzaminą ar ne.

Regitroj galėsite atsispausdinti savo klaidų lapą.

Egzamino metu net ir padarius kritinę klaidą egzaminas nebūtinai yra nutraukiamas ir dažniausiai jūs turite galimybę išvažiuoti visą egzamino maršrutą.

Jei labai blogai pasijusite egzamino metu ir atrodys, kad nebegalite daugiau, atsiminkite, kad taip pat bet kuriuo metu galite egzaminą nutraukti ir pati/pats. Tikiuosi, kad tai jums pagalbės, sėkmės :)

 


 

 

Kaip išlaikyti vairavimo teorijos egzaminą >>


 

Kokios informacijos Jums trūksta šiame puslapyje?

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Ne

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Ne

Baigti testą?

Yra neatsakytų klausimų. Jie bus užskaityti kaip neteisingai atsakyti klausimai.

Baigti testą?

Baigti testą?

Ar tikrai norite ištrinti savo profilį?

Jūs nebegalėsite prisijungti prie ketbilietai.lt

Patvirtinkite

Ar tikrai norite persiųsti kreditus?
Ne

Baigėsi klausimai

Eiti į pagrindinį?

Parašykite mums

Nėra kreditų

Užsisakykite čia

Įrašyti mokinį neįrašius kreditų

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie privatumo politika. Sutinku