Vairavimo egzaminas

MOKYKLINIAI EGZAMINAI

Mokykliniai egzaminai yra kaip repeticija prieš egzaminus „Regitroje“. Jie skirti tam, kad kuo daugiau mokinių valstybinius egzaminus išsilaikytų iš pirmo karto. Taip taupomas laikas ir pinigai, juk „Regitroje“ egzaminų perlaikymas yra mokamas.

 

Vairavimo teorijos egzaminas

Vairavimo teorijos egzaminas jei mokotės vairavimo mokykloje, bus laikomas joje, patikrinant jūsų turimas žinias. Po mokyklinio vairavimo teorijos egzamino išlaikymo, galėsite registruotis į AB "Regitra" laikyti valstybinį vairavimo teorijos egzaminą, tuomet žinosite, kad esate puikiai pasiruošę.

Jei vairavimo teoriją mokotės savarankišku mokymosi būdu (ne vairavimo mokykloje), mokyklinio vairavimo teorijos egzamino jums laikyti nereikės. Jūs savarankiškai išmokę teoriją, iš kart eisite jos laikyti į AB "Regitra."

 

Praktinis vairavimo egzaminas

Baigus praktinio vairavimo pamokas vairavimo mokykloje (jos būtinos), laikomas mokyklinis praktinio vairavimo egzaminas. Egzamino tvarka dažniausiai yra analogiška „Regitros“ egzaminavimo tvarkai. Po egzamino mokinys sužino objektyvią nuomonę apie pasirengimo „Regitroje'' egzaminams lygį, daromas klaidas. Išlaikius praktinį vairavimo egzaminą, reikia registruotis egzaminams AB „Regitra“.

 

7 naudingi patarimai, kaip išlaikyti praktinį vairavimo egzaminą

 


 

VALSTYBINIAI EGZAMINAI

 

 Vairavimo teorijos egzaminas „Regitroje“

Teorijos egzamino metu siekiama patikrinti ne tik kelių eismo taisyklių žinias, bet ir būsimojo vairuotojo elgesį vienoje ar kitoje situacijoje. Teorijos egzaminas įvertina tai, kaip asmuo, dalyvaudamas realiame eisme, bandytų išvengti avarinių situacijų bei elgtųsi esant ekstremalioms sąlygoms. Kadangi daug klausimų teste yra itin glaudžiai susiję su praktinėmis situacijomis kelyje, vieniems toks egzaminas gali pasirodyti itin sunkus, o kitiems priešingai, trukti vos 10-15 minučių tam, kad būtų sėkmingai išlaikytas.

 

Laikyti teorijos egzaminą „Regitroje“ galite:

- jei jums yra 17 metų ir norite įgyti teisę vairuoti B, A2 kategorijos transporto priemones
- jei jums yra 14 metų ir norite įgyti teisę vairuoti AM kat. transporto priemones
- jei jums yra 15 metų ir norite įgyti teisę vairuoti A1, B1
- jei jums 19 arba 23 metai* ir norite įgyti teisę vairuoti A kat. transporto priemones

*Turint dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą ir išlaikius praktikos egzaminą A kategorijos motociklu. Vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW, galima nuo 21 metų.

 

Minimalus amžius įgyjant vairuotojo pažymėjimą

 

Kam reikalingas teorijos egzaminas?

Norint „Regitroje“ laikyti bet kurios kategorijos praktinį vairavimo egzaminą (išskyrus AM kategorija), turite būti išlaikę teorijos egzaminą.

Kaip žinia, būsimieji B kategorijos vairuotojai, norintys vairuoti automobilį su vienu iš šeimos narių, tai daryti gali išlaikę teorijos egzaminą.

Teorijos egzaminas reikalingas ir tuo atveju, jeigu A (A1, A2), B ar D kategoriją nusprendėte mokytis savarankišku būdu (eksternu). Tik išlaikius teorijos egzaminą „Regitroje“ galėsite pradėti atlikinėti praktinius pravažiavimus vairavimo mokyklos aikštelėje bei mieste.

 

Teorijos egzamino registracija AB „Regitra“ ir klausimų kiekis:

Registruotis į egzaminą galima telefonu arba internetu (adresu www.regitra.lt). Teorijos egzaminas vyksta prie kompiuterių ir susideda iš 30 klausimų (B kat., kitoms kategorijoms gali būti daugiau), iš kurių teisingai reikia atsakyti bent 80 procentų.

Kiekvienam klausimui atsakyti yra skiriama 1 minutė, todėl tai pakankamai ilgas laikas tiek įsigilinti į klausimą, tiek perskaityti atsakymo variantus net kelis kartus. Bendrai 30 klausimų egzaminas trunka 30 minučių, atitinkamai 35 klausimų – 35 minutes, 40–40 minučių.

Egzaminavimo programa yra unikali. Vairavimo mokyklose esamos programos gali būti labai panašios, tačiau ne tokios pačios. Valstybinio vairavimo teorijos egzamino kaina – 10,00 Eur (tiek pat kainuos ir kiekvienas perlaikymas, jei egzamino nepavyksta išlaikyti iš pirmo karto). Išlaikius valstybinį vairavimo teorijos egzaminą, galima laikyti praktinį vairavimo egzaminą.

  

Teorijos egzaminas savarankišku būdu (eksternu)

Vairavimo kursai savarankišku būdu (eksternu) nuo kursų grupėje skiriasi tuo, kad mokinys teoriją gali pasiruošti pats, jam nereikia lankyti užsiėmimų. Tai galima padaryti sprendžiat testus svetainėje KETbilietai.lt ir besimokant teoriją per KETkursai.lt. Pasiruošus teorijos egzaminui, galima registruotis teoriniam egzaminui. Tačiau praktinį vairavimo egzaminą galima laikyti tik pabaigus nustatytą praktinio vairavimo kursą vairavimo mokykloje. Tiesa, išlaikius vairavimo teorijos egzaminą „Regitroje“, galima papildomai mokytis vairavimo su šeimos nariu.

Jeigu po teorijos egzamino išlaikymo nusprendėte atidėti praktinių važiavimų pradžią vairavimo mokykloje (mokantis eksternu) atminkite, jog vairavimo mokykla, gavusi jūsų teorijos egzamino išlaikymo pažymą gautą „Regitroje“, patikrins, kada išlaikytas teorijos egzaminas. Sekite, kiek dar laiko galioja jūsų išlaikytas egzaminas, kadangi nuo teorijos išlaikymo datos turite metus laiko tam, kad vairavimo mokykloje užbaigtumėte praktinį kursą, išlaikytumėte galutinę įskaitą ir bent kartą pabandytumėte laikyti „Regitros“ praktikos egzaminą. Po metų laiko, baigus galioti teorijos egzaminui, turėsite jį laikyti iš naujo.

 

Praktinis vairavimo egzaminas „Regitroje“

Laikyti praktinį vairavimo egzaminą „Regitroje“ galima tik pabaigus nustatytą praktinio vairavimo kursą vairavimo mokykloje. Praktiniam egzaminui taip pat galima užsiregistruoti telefonu arba internetu.

Būsimasis vairuotojas vairavimo egzamino metu turi pademonstruoti transporto priemonės valdymo gebėjimus, taipogi, kaip geba vadovautis kelio ženklais, reaguoja į kitų eismo dalyvių veiksmus, kylančius pavojus kelyje ir priima tinkamus sprendimus.

 

Registruotis į egzaminą galima telefonu arba internetu (adresu www.regitra.lt). 

 

B kategorijos praktinio vairavimo leidžiama mokytis nuo 17 metų, o laikyti praktinį egzaminą „Regitroje“ – nuo 18 metų.

 

DOKUMENTAI, REIKALINGI VALSTYBINIAM EGZAMINUI „REGITROJE“:

Asmens dokumentas;

  1. Vairavimo mokyklos baigimo liudijimas;
  2. Vairuotojo sveikatos patikrinimo pažyma.
  3. Pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimas.
  4. Siekiant gauti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, AB „Regitra“ reikės sumokėti už:
  • Teorijos egzaminą – 10,00 Eur
  • Praktinį egzaminą B kat. – 41,26 Eur

 

 

 


Ką daryti norint gauti vairuotojo pažymėjimą?

Kaip pasiruošti vairavimo egzaminui savarankiškai?

Vairavimo kursų kainos

Apie egzaminus AB „Regitra“


Kaip suvaldyti stresą per teorijos egzaminą?

KETBILIETAI® testai

Atsiliepimai

Kokios informacijos Jums trūksta šiame puslapyje?

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Ne

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Ne

Baigti testą?

Yra neatsakytų klausimų. Jie bus užskaityti kaip neteisingai atsakyti klausimai.

Baigti testą?

Baigti testą?

Ar tikrai norite ištrinti savo profilį?

Jūs nebegalėsite prisijungti prie ketbilietai.lt

Patvirtinkite

Ar tikrai norite persiųsti kreditus?
Ne

Baigėsi klausimai

Eiti į pagrindinį?

Parašykite mums

Nėra kreditų

Užsisakykite čia

Įrašyti mokinį neįrašius kreditų

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie privatumo politika. Sutinku